Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] VW Sharan samoczynne opuszczanie szyb po zgaszeniu silnika

09 Sty 2010 00:49 20323 12
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich !
    Mam taki problem jak w temacie z moim Sharanem rok '99: objaw jest bardzo ciekawy i nietypowy: otóż po zgaszeniu silnika (konkretnie wyłączeniu zapłonu) wszystkie szyby samoczynnie się opuszczają i tak zostają...owszem da się je zamknąć przyciskami sterowania ale trzeba wcześniej włączyć zapłon - po wyłączeniu znów się otwierają...
    Ma ktoś jakiś pomysł? Wyjaśnię że zawodowo zajmuję się elektroniką i aparatami cyfrowymi-serwisem więc pojęcie prądu i napięcia nie jest mi obce - może mnie ktoś
    naprowadzi bo nie chcę niepotrzebnie rozbierać po kolei drzwi i sprawdzać kabli sterowników siłowników itp. no chyba że nie da rady inaczej...
    Co ciekawego zauważyłem jeszcze: da zię zamknąć wszystkie szyby wkładając i przekręcając kluczyk dzrwiach w zamku. Jak przed zgaszeniem silnika przygazuję tak ok. 1100obr. przez 10sek. to zaraz "ukradnę" szybko kluczyk i szyby się nie otwierają...usterka co najmniej wkurzająca...
    Proszę o pomoc - co sprawdzić od czega zacząć?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Proponuje sprawdzić moduł komfortu on odpowiada za domykanie szyb z kluczyka i być może to on ma coś wspólnego z otwieraniem jakiś blednę przetwarzanie. Moja propozycja podpiąć VAG-a może się coś rozjaśni
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 24  
    a ja bym sprawdził przed podłączeniem stan styku we wtyczce modułu komfortu mysle ze zalany albo zawilgocony
  • Poziom 2  
    Czy pan usunął tę usterkę bo w moim sharanie 95 r. pojawił się ten sam problem.
  • Poziom 22  
    Miałem podobną usterkę i kopanie instalacji w obrębie komfortu nic nie dało.
    Okazało się że wtyczka od domykania kluczykiem (3 piny przy zamku w drzwiach) rozleciała się i robiła zwarcie do masy(drzwi po blacharce).Do tego był uszkodzony siłownik w drzwiach i powodował samoczynne otwieranie drzwi po wcześniejszym zamknięciu z pilota.
  • Poziom 13  
    Przyczyną będzie mikrowyłącznik w drzwiach. usterka często występująca np. w golfie mk4.
  • Poziom 13  
    Witam
    Poniewaz usterka którą opisałem wystąpiła u mnie na zimę nie miałem ochoty ani tym bardziej czasu na zmaganie się z tym tematem-postanowiłem kilka dni temu to naprawić w końcu.
    1. Rozmontowałem i sprawdziłem wizualnie oraz przemierzając miernikim co się dało moduł komfortu: po wyjęciu wizualnie to labolatorium czysto żadnych śladów wilgoci zero podejrzanych lutów stwierdziłem że nie ma się czego czepiać.
    2. Znajomy elektryk samochodowy(jest naprawdę dobry na moim terenie) podpowiedział żeby sprawdzić kable w przelotkach gumowych od karoserii do drzwi-w przednich kierowcy i tył prawych było w sumie 3 przerwane a 5 juz miało pękniętą izolację(naprawiłem to przy użyciu cyny lutownicy rurek termokurczliwych ) i zadowolony zrobiłem kilka testów zapalajac i gasząc silnik: działa jak w zegarku!
    Radość moja trwała do wczoraj: podjeżdzam sobie do pracy gaszę silnik a szyby same w dół....!
    Pytanie moje ; co jeszcze sprawdzić i co zrobić aby dociec czemu się tak dzieje???
    Skłanniam się do podpowiedzi odnośne przełącznika od domykania i krańcówek od siłowników tylko nie bardzo wiem jak rozmontować tapicerkę drzwi aby jej nie zdewastować: nie znalazłem żadnych zaślepek ani śrub więc muszą być zaczepy - nie chciałbym ich pourywać...
    jakieś inne sugestie mile widziane jak dojdę co jest na pewno napiszę zainteresowanym tematem.
  • Poziom 27  
    Witam z twojego opisu wynika ze przyczyna były załamane przewody w przelotkach drzwi po połaczeniu przewodow wszystko wrociło do normy i niby było ok,po czasie jakims znowu lipa, wydaje mi sie ze problem dalej tkwi w przewodach w drziach gdzie znalazłes usterke, najprawdopodobnie masz w tym samym miejscu przewody załamane i niema przewodnosci niesugeruj sie tym ze optycznie jest wszystko ok bo izolacja bedzie wporzadku (dla oka) a przewód złamany proponuje dokładnie to sprawdzic i przejrzec jeszcze raz,kiedys miałem tak w FORD GALAXY,pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

i tak na marginesie proponuje przewody wymienic na linke zeby niełaczyc nielutowac na przeotce miedzy drzwiami a kabina poniewaz sa narazone na złamanie,poprzez czeste otwieranie drzwi.
  • Poziom 13  
    jeśli chodzi o naprawe przewodów w przelotkach gumowych to najlepiej puścić nowy przewód a połączyć w miejscach dalszych gdzie nie są narażone na zginanie.
    Jeśli chodzi o usterke to skłonil bym sie do sprawdzenia mikrowłącznika w dzwiach jak koledzy wyżej pisali.
  • Poziom 12  
    Witam ja od wczoraj też mam ten problem ale wypatrzyłem ciekawą rzecz że jak to się dzieje to rzarzy się lekko kontrolka od zamknięcia tylnej klapy wymieniłem przewody klapy bo były popekane ale nadal rzarzysię kontrolka po otwarciu klapy świeci się mocno czyli normalnie Myślę że to może być problem.,
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich !
    Ja od jakiegoś czasu mam podobny problem mianowicie zaczeło się : po zamknięciu
    auta na noc przychodze z rana na parking a tu auto otwarte i wszystkie w dole i tak coraz częściej teraz to już po wylączeniu zapłonu szyby odr azu w dół suną moge zamknąć je kluczykiem ale i tak prędzej czy później otworzy się i szyby zejdą zauważyłem ze po deszczu najbardziej to występuje . Sprawdzałem kable między drzwiami a karoserią izolacje były popękane ale zaizolowałem i dalej to samo już rozłanczałem wtyczki od drzwi kolejno całe myśląc że może jakiś zamek robi zwarcie jak zamoknie ale szyby i tak po zgaszeniu idą w dół więc to coś innego . Nie wiem gdzie ta wtyczka modułu komfortu żeby ją sprawdzić
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież masz procedurę szukania:
    1. Przewody w przepustach (jeśli uszkodzone, to NIE lutować w miejscu uszkodzenia, bo będą pękać zaraz za sztywnym punktem połączenia cyną),
    2. Switch w drzwiach. Sprawdzić, czy nie padnięty.
    3. Moduł komfortu.
    Sprawdzasz po kolei.
  • Poziom 1  
    Panowie pomozcie szyby tak jak u was same jada w dol jak wyciagne kluczyk ze stacyjki i pali sie caly czas kontrolka tylnej klapy co to?
    Moderowany przez Błażej:

Czyżby wyżej nie było napisane, co sprawdzić i gdzie szukać? Wróżki oczekujesz, która ci na odległość pokaże palcem i powie "TO"?!?