Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Esprit 728 i sterowanie pilotem z radiolini Elmes

jedg 11 Sty 2010 10:46 915 2
  • #1 11 Sty 2010 10:46
    jedg
    Poziom 10  

Witam
    Założyłem centralkę Esprit 728 i mam problem ze sterowaniem jej z pilota radiolini Elmes. Oczywiście podłączona przez rezystor 220 Ohm wg schematu. Do centralki podłączona jest klawiatura ESP636.
    Objaw jest taki:
    Alarm jest w stanie czuwania, na klawiaturze pali się zielona dioda. Po naciśnięciu pilota gaśnie dioda na klawiaturze i nie reaguje na przyciski. Po drugim naciśnięciu alarm się uzbraja. Taka sama sytuacja jest podczas rozbrojenia, czyli za pierwszym razem jakiś stan nieaktywny a za drugim dopiero rozbrojenie.
    Wyłączyłem wszystkie opóźnienia w centralce, radiolinię próbowałem w stanie bistabilnym i monostabilnym i efekt taki sam.

pozdrawiam

0 2
  • #2 12 Sty 2010 21:28
    gigi-44
    Poziom 26  

A jak masz wpiętą radiolinię NO czy NC a klawiatura gaśnie zawsze przy włączeniu z pilota, w momencie gdy przełącza przekaźnik powinieneś ustawić radiolinię na 2 sekundy w programie 086 zgaś 2 jeżeli chcesz uzbrajać całość, zapal lampkę 3.

Cytat:
    Alarm jest w stanie czuwania, na klawiaturze pali się zielona dioda

Jeżeli pali się zielona lampka "Ready" to alarm jest rozbrojony jak świeci czerwona to jest w stanie czuwania.

0
  • #3 13 Sty 2010 09:22
    jedg
    Poziom 10  

witam
    tak dokładnie jest jak piszesz, radiolinię należy ustawić na 2-3sek w trybie monostabilnym (wczesniej ustawiałem na dłuższy czas i dlatego nie chodziło) i w 086 na 3 i wszystko jest OK.
    dzięki i pozdrawiam

temat do zamknięcia

0
  Szukaj w 5mln produktów