Witam.
Niedawno zmieniałem wentylator na procku. Oczywiście zdjąłem starą pastę założyłem nową i wszystko było by dobrze, gdyby nie to, że temperatura procka jest ok ale temperatura płyty głównej bynajmniej jak twierdzi czujnik to w spoczynku ok 55-60 a podczas cięższej pracy nawet 95 C. Wydawało by się że płytka ostro grzeje, ale tak nie jest, ponieważ jeżeli płyta miała by w którymkolwiek miejscu 95 C to chyba przy dotknięciu by mnie chociaż trochę poparzyło a tu nic radiator chipsetu chłodny wszystko chłodne a temp z czujnika wysoka. Nie przeszkadzało by mi to gdyby nie to że zauważyłem spadek wydajności komputera(tak jak by bios/płyta główna zmniejszała taktowanie procesora lub coś w tym rodzaju). Widać to w grach gdy na początku gdy komputer jeszcze przez chwile jest chłodniejszy(początek gry ok 60 stopni) gra chodzi płynnie, a gdy usłyszę wentylator chłodzący płytę(zwiększa obroty temp (ok 70 do 95C)) gra zaczyna się ciąć. I tu moje pytanie. Czy da radę jakoś wyłączyć ten czujnik? Czy płyta główna nadaje się już na półkę? Płytka to Asus P5lp-le mało znana ale jest:) Z góry dzięki za pomoc
Niedawno zmieniałem wentylator na procku. Oczywiście zdjąłem starą pastę założyłem nową i wszystko było by dobrze, gdyby nie to, że temperatura procka jest ok ale temperatura płyty głównej bynajmniej jak twierdzi czujnik to w spoczynku ok 55-60 a podczas cięższej pracy nawet 95 C. Wydawało by się że płytka ostro grzeje, ale tak nie jest, ponieważ jeżeli płyta miała by w którymkolwiek miejscu 95 C to chyba przy dotknięciu by mnie chociaż trochę poparzyło a tu nic radiator chipsetu chłodny wszystko chłodne a temp z czujnika wysoka. Nie przeszkadzało by mi to gdyby nie to że zauważyłem spadek wydajności komputera(tak jak by bios/płyta główna zmniejszała taktowanie procesora lub coś w tym rodzaju). Widać to w grach gdy na początku gdy komputer jeszcze przez chwile jest chłodniejszy(początek gry ok 60 stopni) gra chodzi płynnie, a gdy usłyszę wentylator chłodzący płytę(zwiększa obroty temp (ok 70 do 95C)) gra zaczyna się ciąć. I tu moje pytanie. Czy da radę jakoś wyłączyć ten czujnik? Czy płyta główna nadaje się już na półkę? Płytka to Asus P5lp-le mało znana ale jest:) Z góry dzięki za pomoc
Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem. To chyba jedno z najlepszych forum na świecie. Ludzie pomocni, a nie wszędzie tak jest:) Pozdrawiam