Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta magicolor 2300W problem z czarnym tonerem

23 Sty 2010 01:29 2754 8
  • Poziom 17  
    Mam problem z w/w drukarką, a mianowicie wydruki w cz/b i kolor czarny w wydrukach kolorowych są bardzo blade i głównie na środku kartki i czym więcej kopii od włączenia tym bladsze. W statusie stanu tonerów jest jeszcze niby 60% pojemności. W czym może być problem. Reszta kolorów jest w porządku. Myślę że warto drukarkę naprawić bo ma dopiero 3000kopii
  • Specjalista - kserokopiarki
    A "fizycznie" wyjąłeś ten toner i sprawdziłeś ile jest go w kartridżu ? Moim zdaniem to brak tonera. A wskazaniami to się nie przejmuj za bardzo... Czasami kłamią :D

C.
  • Poziom 25  
    Sprawdz Toner wymieszaj go - potrząśnij tylko nie na siebie ;).
    Jeśli nie pomoże to wymiana.
    Wina słabego druku środkiem kartki moze tez być w ladowaniu, przybrudzona elektroda. Jeśli wydruk byłby blady z jednego lub gdygiego kraju kartki to developer.
    piotr_krak napisał:
    Jeśli wydruk byłby blady z jednego lub gdygiego kraju kartki to developer.

A gdzie TY tam masz deweloper ??? :D
    Tam sypiesz toner z butelki, przestawiasz zaślepkę i drukujesz dalej!

C.
  • Poziom 17  
    Czyli jak zastosuje toner z allegro (w butelce) dedykowany do tego modelu to potrzebny będzie jeszcze jakiś chip ? Czy ta drukarka niczego takiego nie potrzebuje wsypuje i jadę dalej? Przepraszam za poziom moich pytań ale jestem początkujący w tej kategorii.
    Nie musisz mieć chipa. Wystarczy że wyczyściś wklad i zasypiesz go tym proszkiem (oby był dobrej jakości !) a później przesuniesz zaślepkę ( taka srebrna z tyłu kartridża) i wkładasz go do drukarki. I to wszystko ! :D Ja mam QMS Magicolor 2350 i nie zamienię jej na żadną inną ! (tonery - kartridże mamy takie same :) ) Super drukarka IMHO :D !

C.
  • Poziom 9  
    Copyman możesz powiedzieć jakich tonerów używasz (może jakiś link, gdzie można je kupić). Kiedyś po zakupie drukarki musiałem uzupełnić toner. Kupiłem sam proszek, rozebrałem kasetę, wyczyściłem , zasypałem .... i wyrzuciłem , bo nie mogłem przekręcić wałkiem rozkładającym toner. Stwierdziłem ,że ta zabawa z sypaniem proszku nie dla mnie. Od tego czasu kupowałem zamienniki miałem spokój. Jednak niedawno zauważyłem, że kupione ostatnio zamienniki bardzo sypią i zaczynam się znowu zastanawiać nad zakupem proszku dobrej jakości i samodzielnej regeneracji kartridża. A może znacie kogoś kto zrobiłby to profesjonalnie ?

Tak przy okazji .. powoli zbliżam się do wymiany bębna w QMS 2300W. Czy to bardzo skomplikowana czynność?
  • Poziom 14  
    Podłącze sie pod temat, problem z czarnym tonerem polega na tym iż po napełnienu przestał być "widzialny" dla drukarki. Toner zresetowany oczywiscie jak zawsze, gdyż to moje nie pierwsze napełnianie. Lecz pojawiłsięproblem taki iż po włożeniu toneru drukarka go nie widzi! Czy ktos zna przyczyne/rozwiazanie?
  • Poziom 9  
    PHCOMPUTER napisał:
    Podłącze sie pod temat, problem z czarnym tonerem polega na tym iż po napełnienu przestał być "widzialny" dla drukarki. Toner zresetowany oczywiscie jak zawsze, gdyż to moje nie pierwsze napełnianie. Lecz pojawiłsięproblem taki iż po włożeniu toneru drukarka go nie widzi! Czy ktos zna przyczyne/rozwiazanie?

Musisz sprawdzić czy nie odkleiło się to sreberko (lustereczko) na tonerze.
    Bo przy instalacji po wcześniejszym zresetowaniu (czyli cofnięciu tego lustereczka
    do tylnego położenia-najlepiej kręcąc jednym białym kółkiem i cofając z boku śrubokrętem mocowanie lustereczka w tej szczelinie) lustereczko podjeżdża i odbija sygnał o zainstalowaniu nowego tonera. Przy braku lustereczka instalacja nie dobiegnie końcowi.