Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ogrzewania w vectra b 2.2 dti 2000 r. z klimatronikiem

24 Sty 2010 18:22 3374 4
  • Poziom 14  
    Witam posiadam vb 2.2 dti z 2000r z klimatronikiem. Wczoraj były dwie dyszki na minusie i zapalił jednak zauważyłem że wcale nie działa ogrzewanie temperatura silnika 80-90 a w kabinie pizga niemiłosiernie. Zauważyłem że temperatura szybciej wskoczyła, węże do nagrzewnicy obydwa gorące. Powietrze leci tylko na przód (oczywiście zimno) na kabinę i nie reaguje na nogi szybę i cała resztę, wcześniej nie było żadnego problemu z ogrzewaniem. Nie wiem czy coś tam zamarzło czy się spaliło? Morze miał ktoś wcześniej podobne zdarzenie. Klima sprawna. Dzięki za pomoc i za zainteresowanie.
  • Poziom 14  
    A dużo zachodu i rozkręcania aby się do ''tych'' klapek dostać ?
  • Poziom 17  
    W Mercedesie W123 zamarzła mi kiedyś nagrzewnica a było -28 do dziś pamiętam tę podróż 200km. Całe szczęście jak postał z nagrzanym silnikiem 30 minut to nagrzewnica "puściła" i wracając mogłem się rozebrać :)
    Klapki albo zamarznięta nagrzewnica.
    Dmuchawa klapki i nagrzewnica znajdują się przeważnie pod środkową konsolą - sporo rozbierania - więc na początek jeśli pokrętła regulacyjne działają normalnie podgrzałbym nagrzewnicę np: suszarką do włosów lub Farelką.
    Pozdrawiam

Dodano po 37 [minuty]:

itadek napisał:
    w vectrach sterowaniem ogrzewania zajmuja sie klapki plastykowe , ktore najprawdopodobniej sie zaciely

U mnie klapki są sterowane pokrętłami za pomocą cięgien (mechanicznie) i wyczułbym nieprawidłowe działanie :)
    Ale jak jest w tym konkretnym przypadku trudno powiedzieć :(
  • Poziom 14  
    Dziś było troszkę cieplej więc zabrałem się za szukanie usterki. Usterka była banalna bowiem wyskoczyła kostka od sterowania (ta żółta po lewo ) aczkolwiek ktoś wcześniej wtykał tam swoje łapy i oberwał zabezpieczenia przed wysunięciem i tak to zostawił... Tak więc uważam temat za zamknięty. Dziękuje kolegom za porady i za zainteresowanie.