Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Splitter + globo opticum x10

-kania81- 25 Jan 2010 15:53 4511 13
    -kania81-
    Level 10  
    Witam
    Posiadam spliter Small Card Splitter , obecnie rozdziela mi on uprawnienia c+, chce przejść na TnK i moje pytanie jest takie czy jak zmienie oprogramowanie dla kart TnK (w serwerze i kartach) to czy będzie mi to obsługiwać tunery dedykowane pod TNK konkretnie chodzi mi o GLOBO OPTICUM X10.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Zmień oprogramowanie splitera i kart będzie działać.
    toudi85tv
    Level 11  
    Moim zdaniem powinno zadziałać bez problemu, są do niego nawet softy z EMU, które pewnie zmieniają czytnik na uniwersalny.
    -kania81-
    Level 10  
    Dzieki za info , bo na stronie jest napisane
    poprawka parametrów transmisji karta<->tuner dla SMALL III (działa już Opticum X10) 26.11.2009 !!! należy wgrać wsady do karty i serwera !!!
    tylko ze ja mam small II i dlatego ni byłem pewny :)

uniwersalny znaczy pod Tnk I c+ ? gdzie jest coś takiego ?
    toudi85tv
    Level 11  
    Większość tunerów z firmy globo które są dedykowane pod karty conax, po wgraniu oprogramowania z emu działa na nich również karta z Cyfry+. Myślę że do tego modelu będzie podobnie.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    toudi85tv wrote:
    Większość tunerów z firmy globo które są dedykowane pod karty conax, po wgraniu oprogramowania z emu działa na nich również karta z Cyfry+. Myślę że do tego modelu będzie podobnie.

Nie o dekoderze mowa tylko o spliterze!
    toudi85tv
    Level 11  
    Quote:
    Nie o dekoderze mowa tylko o spliterze!

Ja napisałem:
    Quote:
    Moim zdaniem powinno zadziałać bez problemu, są do niego nawet softy z EMU, które pewnie zmieniają czytnik na uniwersalny.

Kolega @-kania81- zapytał:
    Quote:
    uniwersalny znaczy pod Tnk I c+ ? gdzie jest coś takiego ?

Więc mu odpowiedziałem:
    Quote:

Tak że wybacz, ale nie wiem w którym miejscu mowa tutaj o spliterze.
    Odpowiedziałem tylko na pytanie.
  • Helpful post
    markusz
    Level 14  
    Opticum x10 to tunek w oryginale tylko do TNK (conax) i nie obsługuje C+, jeżeli o to chodzi, żeby działał pod c+ trzeba mu wsadzić inny soft.
    Czyli jak chcesz tnk to nie musisz nic robić.

Spliter small I lub II żeby działał pod TNK trzeba go przeprogramować, jest teraz nowy versji III i ten działa pod c+ i tnk bez przeróbek.

Chyba o to Ci chodziło.

pozdr.
    -kania81-
    Level 10  
    markusz wrote:
    Opticum x10 to tunek w oryginale tylko do TNK (conax) i nie obsługuje C+, jeżeli o to chodzi, żeby działał pod c+ trzeba mu wsadzić inny soft.
    Czyli jak chcesz tnk to nie musisz nic robić.

Spliter small I lub II żeby działał pod TNK trzeba go przeprogramować, jest teraz nowy versji III i ten działa pod c+ i tnk bez przeróbek.

Chyba o to Ci chodziło.

pozdr.

Dokładnie o to mi chodziło. szkoda tylko ze w wersji III nie ma jeszcze kart łamanych.
    jak mozesz to powiedz mi jeszcze jak tuner obsługuje diseqc 1.0 i 1.2 to czy jak kupie diseqc 2.0 to bedzie mi to chodziło ?
    markusz
    Level 14  
    W zasadzie wszystkie nowe tunery obsługują wszystkie rodzaje diseqa od 1.0 do 2.0

.... no moze poza oryginalnymi tunerami z C+ z tymi jest różnie.

Z resztą tunków nie będziesz miał problemów, i chyba nie ma juz w sprzedaży diseqów ponizej 2.0 chociaz mogę się mylić

pozdr.
    pajo21
    Level 35  
    Przełącznik 2.0 jest kompatybilny z niższymi protokołami więc powinien działać.
    -kania81-
    Level 10  
    a więc Opticum X10 obsuguje diseqc 1.0 i 1.2 i mój sky star hd2 również tak samo...
    więc mam wątpliwosci czy jak kupie diseqc 2.0 czy bedzie smigać ?
    pajo21
    Level 35  
    Jak nie zrozumiałeś co jest wyżej napisane to podaje cytat:
    DiSEqC 2.0 - rozwinięcie wersji 1.0. Tutaj przełącznik powinien po otrzymaniu komendy z tunera potwierdzić jej wykonanie oraz zameldować o aktualnym stanie wejść. Ta grupa jest kompatybilna w sterowaniu z tunera posiadającego wersję 1.0 lub wyższą. Nieprawidłowości mogą pojawić się gdy tuner generuje tylko sygnał
    Tone Burst ( Mini-DiSEqC).
    -kania81-
    Level 10  
    niestety
    small + opticum x10 nie pracuja stabilnie musiałem zmienic spliter