Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo SC-901 AUX przez wejście zmieniarki (M-Bus) Help

Sekit 07 Lut 2010 18:37 4135 4
  • #1 07 Lut 2010 18:37
    Sekit
    Poziom 12  

Witam szanowne grono,

Mam radyjko w volvo S70, model SC-901.
    Chcę podłączyć Discmana MP3 (albo jakiś inny grajek - byleby przez chinche/jack).

Nie chcę żadnego sterowania przez radio - tylko zewnętrzne źródło dźwięku.
    Nie interesują mnie kasety z kabelkiem czy FM adaptory.

W internecie, można znaleźć takie urządzenia (Blitzsafe AUX volvo, albo Usaspec).
    Niemniej jednak, dostępne w stanach.

Wiem, że w naszym kraju też są tego typu urządzenia - choćby firmy Dension, ale nie obsługują SC-901.

Teoretycznie, wejście zmieniarki to M-Bus.
    Wyczytałem, że dla ogarniętego elektornika taka przejściówka to nie jest duże wyzwanie.

I teraz, proszę o pomoc.
    1. Może jest w kraju jakaś wysyłkowa firma gdzie taką przejściówkę mogę zamówić?

2. Może ktoś jest w stanie taką przejściówkę skleić - i mi sprzedać?

3. Może jest sposób, aby np. mostkując jakieś piny na wtyczce od zmieniarki, oszukać radio że ona jest podłączona - i wpiąć się pod lewy i prawy kanał (szpilki w żywicy:)) i dosztukować jacka?

0 4
  • #3 08 Lut 2010 10:59
    Sekit
    Poziom 12  

Po lekturze strony (studio24 - nota bene, super strona, bardzo logicznie i prosto wytłumaczone sprawy), mam już bliższe pytania - w oparciu o schemat wtyczki zmieniarki:

1. Czy przypadkiem pin 1 (Bus) i pin 5 (sterowanie i zasilanie), to nie jest mostek, aktywujący kanały audio?
    2. Cy może podpięcie samego zasilania i masy (dla audio i Busa) nie aktywuje już wejścia (trybu pod przyciskiem radia - 6cd)?

I pytania do eksperymentów - czy masę dla danych pinów mogę dać z karoserii a plusa z aku?

Tak jak wspominałem, nie interesuje mnie sterowanie, chcę jedynie aktywować wejście zmieniarki i podpiąć zew. źródło dźwięku.

0
  • #4 09 Lut 2010 15:52
    Sekit
    Poziom 12  

Ok, ostatnie pytanie:)
    Co myślicie o ściągnięciu na Busa gnd?
    Zagada?

0
  • #5 17 Mar 2010 14:12
    Goltrix
    Poziom 10  

I jak kolego, udało Ci się uporać z tym wejściem AUX w SC-901 ? Też mam takie radyjko i zastanawiam się nad wejściem AUX.

Brałeś pod uwagę wpięcie się zamiast modułu AM ? (o ile jest osobno, bo nawet nie wiem)

Pozdrawiam
    Michał

Dodano po 47 [minuty]:

Już znalazłem rozwiązanie w twoim drugim temacie:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1571579.html

0