Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rover 75 - wycieraczki, pompka spryskiwacza, pobór prądu

Dr.Zepsuj 25 Lut 2010 13:59 4540 0
  • #1 25 Lut 2010 13:59
    Dr.Zepsuj
    Poziom 20  

Porada dla walczących z takim problemem, problem typowy dla tego auta. Wycieraczki wączają się same lub się nie włączają, auto przez noc rozładowuje akumulator, spryskiwacz nie działa.
    Auto to jest zbudowane jak bmw, wersja polska. Sprawdziełm bezpieczniki - dobre. Wymontowałem komputer nadwozia - taki jak w bmw, ale nie są kompatybilne. Trzeba wyjąc schowek. Rozebrałem, wyczyściłem, przelutowałem złącza i to co podpadało. Stwierdziłem uszkodzenie drivera silnika pompki wtryskiwacza. Poniewaz silnik ten jest sterowany także z dzwigienki, odpusciłem walkę z komputerem, za zgodą klienta. Nestępnie rozmontowałem i przeprowadziłem podobną operację na skrzynce bezpieczników, znajduje sie obok komputera nadwozia. Nastepnie rozebrałem i obejrzałem przełącznik wycieraczek - widac było ślady udaru prądowego na styku pompki. Przywróciłem sprawność przełącznikowi. Pompka dalej niesprawna. Wymontowałem pompkę - zwarta. wymieniłem. Zasilanie +12 obecne. Brak masy sterującej. Bezpieczik 10A cały.
    Prześledziłem drogę sygału od przełącznika do komputera i dalej do komory silnika, mniej więcej 50 cm od silnika pompki w wiązce nastąpiło skorodowanie oraz przepalenie sie przewodu masowego pompki. Cały przewód aż do kostki wymieniłem. Po zainstalowaniu pompka odzyskała sprawność, musiałem wyczyścić jeszcze filtr w zbiorniczku. Spryskiwacz zadziałał. Wycieraczki wróciły tez do normalnego funkcjonowania. Nie ma podtrzymania pompki spryskiwacza lekkim strumieniem jak w oryginale po puszczeniu dżwigienki na skutek uszkodzenia komputera.
    Rozbrałem i obejrzałem pozostałe komputery. Silnika oki, immo oki, ale na złączu komputera świateł znalazłem zaawansowaną korozję. Rozebrałem i usunąłem szkody, rozebrałem też wtyk, był pełen śniedzi. Po złożeniu całości auto poddane testom, problemy i pobór prądu ustapiły.
    Jeżeli dojdzie do kłopotów z wycieraczkami będzie trzeba kupic i wymienić komputer kontroli nadwozia, ale wygląda na to że nie będzie to konieczne.

1 0