Witam serdecznie.
Mam dość poważny problem z kartą WiFi w laptopie Lenovo Y530. Laptop jest nowy, pracuje z systemem Vista. Wszystko ładnie chodzi BT, Lan, ale Wlan niestety nie.
1. Wykrywanie sieci - czasem wyświetli całą listę okolicznych sieci, a czasem nie znajdzie ani jednej. Nawet jeśli AccesPoint jest 2m od laptopa.
2. W opisie "stanu połączenia" (to mnie najbardziej dziwi) cały czas są (rosną) pakiety odebrane, ale za to cały czas jest zero pakietów wysłanych! Zwykle przecież to odebranych jest zero, a wysyłane cały czas rosną.
3. Jeśli już znajdzie właściwą sieć, to przy połączeniu wyskakuje błąd, ale gdy kliknę jeszcze raz (po 15 sekundach od poprzedniego) jest "połączenie nawiązano pomyślnie", siła sygnału bardzo dobra itd. ale nadal zero pakietów wysłanych, odbieranie działa... sieć (internet) nie.
4. Z wywiadu od właściciela dowiedziałem się, że już wcześniej były problemy tego typu, że sieć (Wlan) działała, ale co jakiś czas przestawała i trzeba było zrobić reset.
5. Przeinstalowanie sterowników nic nie daje.
6. Jeśli nie wpadnę na jakieś rozwiązanie to zrobię reinstalkę całego systemu i może to da wymierny efekt.
7. Czy możliwe jest, że w jakiś sposób karta WiFi została uszkodzona mechanicznie? (padł moduł wysyłający?) Bo tak to wygląda jakby dochodziły (z kłopotami) informacje o sieciach, ale przez to że nic nie jest wysyłane, to router nie otrzymuje hasła (podawanego przy połączaniu) i przez to nie może zidentyfikować urządzenia?
8. "Pstryczek" na obudowie jest w pozycji ON, jak również kombinacja klawiszy Fn+F5 wyświetla informację, że WLAN jak i BT jest włączone.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją. Proszę o pomoc.
Mam dość poważny problem z kartą WiFi w laptopie Lenovo Y530. Laptop jest nowy, pracuje z systemem Vista. Wszystko ładnie chodzi BT, Lan, ale Wlan niestety nie.
1. Wykrywanie sieci - czasem wyświetli całą listę okolicznych sieci, a czasem nie znajdzie ani jednej. Nawet jeśli AccesPoint jest 2m od laptopa.
2. W opisie "stanu połączenia" (to mnie najbardziej dziwi) cały czas są (rosną) pakiety odebrane, ale za to cały czas jest zero pakietów wysłanych! Zwykle przecież to odebranych jest zero, a wysyłane cały czas rosną.
3. Jeśli już znajdzie właściwą sieć, to przy połączeniu wyskakuje błąd, ale gdy kliknę jeszcze raz (po 15 sekundach od poprzedniego) jest "połączenie nawiązano pomyślnie", siła sygnału bardzo dobra itd. ale nadal zero pakietów wysłanych, odbieranie działa... sieć (internet) nie.
4. Z wywiadu od właściciela dowiedziałem się, że już wcześniej były problemy tego typu, że sieć (Wlan) działała, ale co jakiś czas przestawała i trzeba było zrobić reset.
5. Przeinstalowanie sterowników nic nie daje.
6. Jeśli nie wpadnę na jakieś rozwiązanie to zrobię reinstalkę całego systemu i może to da wymierny efekt.
7. Czy możliwe jest, że w jakiś sposób karta WiFi została uszkodzona mechanicznie? (padł moduł wysyłający?) Bo tak to wygląda jakby dochodziły (z kłopotami) informacje o sieciach, ale przez to że nic nie jest wysyłane, to router nie otrzymuje hasła (podawanego przy połączaniu) i przez to nie może zidentyfikować urządzenia?
8. "Pstryczek" na obudowie jest w pozycji ON, jak również kombinacja klawiszy Fn+F5 wyświetla informację, że WLAN jak i BT jest włączone.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją. Proszę o pomoc.