Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWM 6081

Radek_n 01 Sie 2004 23:49 7988 9
  • #1 01 Sie 2004 23:49
    Radek_n
    Poziom 14  

Pralka po ustawieniu dowolnego programu i zamknięciu drzwiczek oraz naciśnięciu "Start/pauza" włącza pompe i na tym się program zatrzymuje. Miga wtedy przycisk Start/pauza i dioda "drzwi otwarte" wtedy muszę drzwiczki docisnąć ręką i drzwi się zablokują i dopiero wtedy program się zaczyna. Dodatkowo zauważyłem że podczas wirowania tak tą pralką trzęsło że się przesuneła o kilka cm po podłodze. Wszystkie nóżki stoją pewnie na podłodze i podczas normalnego wirowania się nie przesuwa, zastanawia mnie tylko dlaczego nie zadziałało wyważanie wsadu. To jest normalne? Bo nie za bardzo mi się podoba pilnowanie jej podczas wirowania żeby się nie poobijała. Pralka jest na gwarancji bo ma 2 tygodnie. Problem z drzwiczkami był od nowości, a z wirowaniem wystąpił przy jednym praniu.

2 9
  • #2 02 Sie 2004 09:59
    eldom
    Poziom 21  

Witam
    może być coś z blokadąj jeśli nie będzie się sama blokować po zamknięciu trzeba wezwać serwis. W czasie wirowania naciśnij na rogi pralki jeśli na którymś wyczujesz zwiększoną wibrację trzeba podkręcić nóżkę.

1
  • #3 02 Sie 2004 15:52
    lechm56
    Moderator

Wez poziomnicę i dokładnie ustaw pralkę.

0
  • #4 02 Sie 2004 19:20
    zayzayer
    Specjalista AGD

lechm56 napisał:

Pralke nie ustawia się poziomicą!!!
    Pralka jest wtedy prawidłowo ustawiona kiedy jej wszystkie nożki wywierają na podłogę taki sam nacisk. Dodatkowo, jeżeli mają kontry, to muszą być dokręcone do obudowy.

0
  • #5 02 Sie 2004 22:07
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 02 Sie 2004 22:25
    lechm56
    Moderator

zayzayer napisał:
    lechm56 napisał:

Pralke nie ustawia się poziomicą!!!
    Pralka jest wtedy prawidłowo ustawiona kiedy jej wszystkie nożki wywierają na podłogę taki sam nacisk. Dodatkowo, jeżeli mają kontry, to muszą być dokręcone do obudowy.

Mam pytanie: Jak zmierzyć w warunkach domowych nacisk owych nóżek na podłogę?

0
  • #7 03 Sie 2004 00:23
    Radek_n
    Poziom 14  

Z tą blokadą to napewno jest usterka. Z tym dociśnięciem nóżek do podłogi to nie problem bo sprawdziłem i stoi pewnie. Podłoga jest z desek na legarach a na to jeszcze jest przykręcona płyta pazdzieżowa. Z pewnoscia nie jest to na 100% stabilne bo to nie beton. Jak pranie się normalnie ułoży to stoi stabilnie na podłodze ale mi się wydaje że automatyka powinna zmniejszyć obroty wirowania jak rzuca bębnem w obie strony, ale czegoś takiego nie zauważyłem. Oczywiście blokade bębna zdjełem przed pierwszym uruchomieniem pralki. Tak wogule to co sądzicie o jakości pralek firmy Whirlpool?

1
  • #8 03 Sie 2004 01:30
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Hmmm, pytanie brzmi "co sadzicie" wiec moje odczucia sa takie: nie sa to najpiekniejsze konstrukcje jakie widzialem, delikatnie mowiac...

0
  • #9 03 Sie 2004 02:22
    Radek_n
    Poziom 14  

Mógłbyś trochę rozwinąć wątek?

0
  • #10 01 Paź 2010 14:49
    whirlpool4520p
    Poziom 9  

Radek_n napisał:
    co sądzicie o jakości pralek firmy Whirlpool?

Moim zdaniem ten model (AWM 6081) jest najczęściej spotykanym (przeze mnie) modelem serii AWM. Myślę, że wyważanie jest trochę badziewne, ponieważ na tych krótkich wirowaniach systemu w ogóle nie ma (w moim odczuciu) - może się jak chce rozłożyć, pralka powoli przyspiesza a potem wiruje. Natomiast na końcowym (tym długim) zaobserwowałem aż za dużą czułość - tam, gdzie na krótkim z powodzeniem by wirowała, tu tylko wyłaczenie pompy, 1-2 ruchów rewersyjnych i znowu. Najgorsze jest to - że jest tylko 7 prób max. :( To tyle o moich odczuciach dotyczących wyważania wsadu. A czy przesuwanie zauważyłeś podczas prania normalnego ładunku czy też trochę nietypowego (np. kurtka)? I czy na krótkim czy na długim? Odpowiedzi na te pytania decydują o rozkładzie wsadu podczas wirowania.

0