Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWM 8062/1 miga kontrolka blokada drzwi

Mariusz Borusiewicz 10 Lut 2007 18:33 8929 4
  • #1 10 Lut 2007 18:33
    Mariusz Borusiewicz
    Poziom 11  

Witam wszystkich proszę o pomoc w pralce Whirlpool AWM 8062/1 po załączeniu jakiegokolwiek programu pralka uruchamia pompę wodną na parę sekund i zaczyna migać kontrolka blokada drzwi. Sprawdziłem blokadę drzwi wymieniając ją na nową ,sprawdziłem styki przewodów blokady na płycie programatora . Nic nie pomogło podczas gdy kontrolka miga drzwi są zablokowane .Proszę o pomoc co jeszcze może być przyczyną tego zjawiska .???

2 4
  • Pomocny post
    #2 10 Lut 2007 21:01
    bronek1806
    Poziom 22  

witaj!
    pralka miga drzwi otwarte ponieważ po włączeniu pompy włącza i sprawdza silnik!! Musisz sprawdzić co jest z silnikiem nie tak i naprawić (prawdopodobnie szczotki się zawiesiły lub zużyły) ewentualnie uszkodziła się wiązka kabli.

3
  • #3 10 Lut 2007 22:38
    asdasd11
    Poziom 22  

Sprawdź czy w drzwiczkach nie wysunął się bolec, na którym jest osadzony zaczep drzwi. Wtedy zaczep jest skoszony, i nie współpracuje prawidłowo z blokadą.Blokada rygluje zaczep, ale nie łączy styków.

2
  • #4 11 Lut 2007 11:38
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 14 Lut 2007 20:17
    Mariusz Borusiewicz
    Poziom 11  

bronek1806 napisał:
    witaj!
    pralka miga drzwi otwarte ponieważ po włączeniu pompy włącza i sprawdza silnik!! Musisz sprawdzić co jest z silnikiem nie tak i naprawić (prawdopodobnie szczotki się zawiesiły lub zużyły) ewentualnie uszkodziła się wiązka kabli.

Witam podpowiedź pana BRONEK 1876 była bardzo trafna pralka już działa a przyczyną awarii były szczotki silnika które sie skończyły .
    Jestem bardzo wdzięczny i zamykam temat.

3