Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka indesit wg1035txc jak wymienić łożysko

08 Mar 2010 23:28 3704 11
  • Poziom 9  
    Witam wszystko wskazuje, że muszę wymienić łożyska.Po wyciągnięciu prania są plamki rdzawe dzwoniłem do serwisu i powiedzieli że trzeba wymienić łożyska koszt 350 zł. W związku z tym mam pytanie jak wymienić te łożyska od czego się zabrać proszę o poradę zamieszczam kilka zdjęć

• Poziom 15  
    Musisz się cieszyć,że w tej wersji jest możliwość wymiany łożysk,bo nie są wewnątrz i nie zaspawany jest zbiornik.Zacznij po kolei Odłącz przewody elektryczne zdejmij koło pasowe i odkręć krzyżak,a reszta to pikuś
  • Poziom 9  
    to koło pasowe mocno siedzi jak go wyjąć ma ktoś pomysł??
  • Admin grupy AGD
    piotr8355 napisał:
    to koło pasowe mocno siedzi jak go wyjąć ma ktoś pomysł??

Najlepiej ściągaczem .
  • Poziom 15  
    Podgrzej opalarką lub palniczkiem,lub włóż mniejszy młotek za koło i uderz w niego/na zasadzie klina/
  • Poziom 9  
    Udało mi się ściągnąć wszystko i w tym trójniku były dwa łożyska i smar. Mam takie pytanie nabiłem nowe łożyska i dodać do środka smaru jakiegoś czy nie potrzeba
  • Specjalista AGD
    piotr8355 napisał:
    Udało mi się ściągnąć wszystko i w tym trójniku były dwa łożyska i smar.

Oczywiście simmeringa nie było?
  • Poziom 9  
    zapomniałem dopisać był simmering tylko strzelony i kupiłem nowy tylko nie wiem dać smar do środka jak tak to ile ?
  • Specjalista AGD
    Smar dajesz tylko do simmeringa, pomiędzy jego krawędzie uszczelniające, oraz (niekoniecznie) na sprężynkę. Oczywiście tuleję w miejscu wbicia simera też.
  • Poziom 9  
    A co daje ten smar na simeringu tak z ciekawości pytam się bo przy starych łożyskach było pełno smaru na łożyskach i w tej tulei
  • Specjalista AGD
    piotr8355 napisał:
    A co daje ten smar na simeringu

Uszczelnienie i poślizg :D
  • Poziom 9  
    Czyli mam rozumieć dać tylko smar na simering :-)

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Wszystko działa ładnie pracuje dzięki za wszystkie porady. Podaję jeszcze symbole łożysk jakie wymieniałem u mnie może komuś się przyda 6204 Rs , 6205 Rs