Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie zdjęć odzyskanych w połowie (Recuva)

14 Mar 2010 11:40 7899 7
  • Poziom 14  
    Witam, przez przypadek skasowałem zdjęcia z karty pamięci które sądziłem że zrzuciłem na komputer, ale jak się okazało tak nie zrobiłem i co gorsza dowiedziałem się o tym później jak już kilka innych porcji zdjęć na karcie było zapisanych.
    Przeskanowałem kartę Recuva i część starych zdjęć (tych którę potzrebuję) mi odzyskał; część w Recuva widzę tylko miniaturki lecz już po skopiowaniu na PC i otwarciu jest 'podgląd niedostępny'; jeszcze inna część zdjęć które widzę w miniaturce w Recuva po skopiowaniu na PC jest możliwa tylko w części do otwarcia, pozostała część jest szara.
    Czy istnieje domowy sposób odzyskania tych zdjęć 'podgląd niedostępny' lub chociażby tych pół-szarych. Mam w posiadaniu HEX edytora - HxD lecz po otwarciu w nim pliku/plików są szeregi znaków z których ciężko coś odczytać a już nie mówię o naprawie. Proszę o pomoc, bo na forum nie znalazłem podobnego do mojego tematu, jedynie o odzysku z CD. Pozdrawiam

Edit: Chciałem dodać jeszcze, że pliki w Recuva których nie mogę odzyskać ('szare' albo 'podgląd niedostępny') mają przypis: ' Nie wykryto nadpisanych klastrów' więc chyba powinna być duża możliwość odzyskania ich, prawda?
  • Poziom 26  
    A może wypróbujesz PC Inspector Smart Recovery? Jest darmowy (więc nie stracisz na próbie) i podobno ma niezłą skuteczność w odzyskiwaniu danych typu "zdjęcia i filmy" z nośników wymiennych (piszę "podobno" bo sam jak dotąd nie miałem konieczności aby z niego korzystać).

[edit] Przy okazji napisz, czy spisał się lepiej czy gorzej niż Recuva - będziemy mieć skalę porównawczą.
  • Poziom 14  
    Tzn. napisze tak, dobry czas temu miałem sytuację podobną, musiałem odzyskać zdjęcia z karty pamięci i pendrive, testowałem z 10 programów czy to płatnych czy darmowych i najlepiej wg. mojego małego testu wypadła Recuva, dlatego używam tylko jej.
    Teraźniejsza sytuacja jest już taką po odzyskaniu zdjęć (części) a reszta to już pliki zdjęć z których muszę je wyciągnąć jakoś Hex Editorem
  • Poziom 14  
    Ale zdjęcia są odzyskane tyle że w połowie, sądzę że w Hex edytorze można je naprawić tylko trza mieć wiedzę jak a o taką chyba ciężko.
  • Poziom 10  
    Witam!! Mama ten sam problem. Dałem dysk do serwisu, by postawili mi nowy system - mi wciąż wywalało błędy podczas instalacji. Gdy go odebrałem okazało się, że sformatowano mi wszystkie partycje. Dzięki RECUVA odzyskałem foty i też jest napisane, że so w 100% ok ale nie ma ich podglądu. Nie były nadpisane ani nic takiego . Widnieją w systemie jako normalne pliki z poprzednimi nazwami i lokalizacjami, lecz nie można ich odczytać. POMOCY!! Nie mogę niczym innym ich otworzyć ;-(
  • Poziom 14  
    Temat zamykam bo niestety rozwiązania nie było, a przyszedł mail z elektroda by pozamykać tematy.