Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AVTF 109 błąd F16 co oznacza?

kacza17 18 Mar 2010 08:41 6751 3
  • #1 18 Mar 2010 08:41
    kacza17
    Poziom 1  

Witam.

Mam problem z pralka ariston AVTF 109 gdy załączam jakiś program pobiera wodę stoi chwile i myśli a po kilku min (4-8min) wodę wylewa i pojawia się kod błędu F-16

czytałem na waszym forum ze jakiś pan tez miał taki problem i tez nie szło odkręcić filtra z pompki i podpowiedzieli żeby rozkręcić pralkę i wyczyścić pompkę.

otóż rozkręciłem 1 bok wyciągałem pompkę z mocowania poruszałem i się filtr odblokował. trzepiąc pompka i gumowymi rurami wypadło mi z niej 9 monet i sznurek z metalowymi kulkami. po przymocowaniu pompki załączyłem program, jedno pranie zrobił i znów na 2 praniu się pokazał błąd F-16. po ponownym przeszukaniu pompki i potrząsaniu cala pralka stwierdziłem ze już na pewno niema żadnych przedmiotów które by mogły powodować blokowanie się pompki.

I mam pytanie czym to może być spowodowane te F-16?

na stronie z www.hotpointservice.co.uk pisze jedynie:

# F16 - Extremely high water level Disconnect or turn off the water supply and ensure that the water level does not rise any more. Then Book a washing machine repair

Niestety nie umie znaleźć tego tematu co jest podobny problem jak znajdę to dołączę

@
    Dodam że do pompki moim zdaniem nie mogło by wpaść tyle monet bo zawsze ciuchy sprawdzam czy czegoś niema i jestem na 99% pewny ze te monety zostały wrzucone w serwisie.

1 3
  • #2 18 Mar 2010 17:14
    piotr090
    Poziom 14  

Polecam sprawdzić odpływ wody czy nie zapchał się.Monety mogły wpaść do pompki ja kiedyś wyłowiłem guziki z pralki ale to szczegół zdziwiłem się jak wyłowiłem poszarpaną skarpetę.Spróbuj puścić pralkę na sucho czyli bez prania i zobacz co będzie się działo mi to pomogło i pralka odpaliła.Nabrała wodę i prała normalnie.

0
  • #3 18 Mar 2010 23:06
    grzegorzhel1
    Poziom 16  

Witam masz problem z blokadą bębna która znajduje się na kole pasowym pozdrawiam .

2
  • #4 23 Paź 2015 13:24
    Przemo19831
    Poziom 2  

U mnie dwa razy wysunęła się wtyczka (koloru brązowego) która znajduje się przy kole pasowym - nie sposób jej nie zauważyć. A raz musiałem ją wysunąć i przeczyścić ( potem WD 40 ) i śmiga jak tralalala. Pozdrawiam !

0