Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon problem ze światłem wstecznym

19 Mar 2010 15:11 10437 10
  • Poziom 12  
    Witam. Mam pytanko. Naprawiam Leonka 2007r. brak światła wstecznego. Kostka, tester (Delphi DS100). Wykasowanie starych błędów. Robię test dochodzę do momentu "WŁĄCZ ŚWIATŁO WSTECZNE" robię wykonać i załączyły czujniki parkowania i zaświeciło sie światło wsteczne. Wchodzę w parametry rzeczywiste patrzę i ECU przyjmuje sygnał ze skrzyni, że jest wrzucony wsteczny bieg. Wyciągłem żarówkę od wstecznego więc pojawił się zaraz błąd o jej niesprawności czyli niby żarówkę widzi i w teście ją włącza. Co mnie jeszcze zastanawia to to, że podczas testu gdy wszystko działa wynik pokazuje, że 100% sprawne, a przy wstecznym pokazuje "-", ale żarówka zaświeci. Oczywiście normalnie po włączeniu wstecznego klapa. Żarówka włóżóna według opisu P21W, bezpieczniki wszystkie sprawne. Fakt jest kilka wolnych miejsc, ale nie mam rozpiski do czego. Jeżeli ktoś ma to bym bardzo prosił na maila zeti(malpa)o2.pl i jeszcze jedno w parametrach jest pokazane zasilanie 30 to jest prąd cały czas 15 to po zapłonie, a 50 ??????????? po rozruszniku ????? Bardzo był bym wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 2  
    Witam
    mam ten sam problem, czujnik wstecznego dziala.. ale prąd nie dochodzi do lampy z tyłu... czy ktos moze mial ten problem i umie go rozwiązać?
    z góry dzieki za porady
  • Poziom 10  
    witam
    udalo ci sie rozwiazac problem ze swiatlem wstecznym??mam ten sam problem zarowki dobre bezpiecznik rowniez i czujnik tez .robiac symulacje na wyciagnietym czujniku wciskajac go swiatla sie zapalaja.cos mechanicznie nie dziala jaks zapatka moze cos sie przestawilo
  • Poziom 10  
    Mam ten sam problem co Zetek. Jak ktoś ma jakieś rozwiązanie tego problemu to chętnie skorzystam z pomocy.
  • Poziom 26  
    Się cieszta, że tu nie ma Jurasa.
  • Poziom 19  
    Dzidki problem moze lezec w za krotkich przewodach od skrzyni do wiazki kable sie czesto rwaly przy czujniku lub sniedziały .
  • Poziom 12  
    Nie może być problem w kablach ponieważ jak robię test kompem to komputer zaświeca światło czy wiążka ok. Stawiam na walniety Body Komputer bo przestała też działać tylna wycieraczka, a jak robię test to chodzi.
  • Poziom 11  
    Nie wiem czy temat już rozwiązany ale w Leonie 2007 przy otwartej tylnej klapie nie działa światło wstecznego i nie działa tylna wycieraczka sprawdź czy przełącznik oświetlenia bagażnika nie jest zwarty i nie daje informacji do bordneza o otwartej tylnej klapie stycznik lampki znajdziesz go w zamku klapy.
  • Poziom 18  
    Witam
    Czy udało się komuś rozwiązać ten problem, bo mam Leona w którym nie działa wsteczny, przeciwmgiele, tylna wycieraczka.
    Testy wykonawcze - światła świecą. Czujnik
    Po otwarciu tylnej klapy gasną postojowe w klapie, także zamknięta klape widzi