Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które dysze zastosować w kuchence Amika - propan-butan.

rijkaard 27 Mar 2010 17:12 58647 1
  • #1 27 Mar 2010 17:12
    rijkaard
    Poziom 9  

Witam

Kupiłem kuchenkę gazowo-elektryczną Amica 52GE3.32ZpTa(W).

podłączyłem ją sam ale przed pierwszym odpaleniem przyszedł serwisant który sprawdził szczelność i podbił mi gwarancję.

Oczywiście kuchenka śmiga na butli propan-butan.

pierwsze pytanie które mi się nasuwa to:

na karcie gwarancyjnej pisze mi że rodzaj gazu G20-2E (GZ50)-20mbar

natomiast w zestawie (wraz z dodatkowymi dyszami) mam karteczkę na której pisze 3B/P 37bar i taki właśnie gaz mam (w instrukcji są pod ten gaz napisane dysze i takowe właśnie mam w dwóch rodzajach). Czy prawidłowo ???

druga sprawa - serwisant co podłączał zostawił mi dysze zamontowane oryginalnie. Zostały mi 4 z mniejszymi otworkami (z tymi większymi zamontowane). Problem w tym że bardzo duży płomień jest na nich. Wymieniłem dla sprawdzenia na te mniejsze i płomień jest moim zdaniem odpowiedni (niebieski mały płomień stożkowy z lekką łuną naokoło, niekiedy błyśnie pomarańczowy na końcówkach) . Natomiast na dyszach które serwisant pozostawił ogień jest duży (kilka cm) niebiesko-żółty/pomarańczowy.

Gdy go spytałem czy dobre dysze to wytłumaczył mi że muszą być te z większymi dziurkami bo gaz z butli jest zanieczyszczony i dlatego. Jeżeli faktycznie mają być te co mi pozostawił to jak zmniejszyć tak duży ogień.

pozdrawiam

0 1
  • Pomocny post
    #2 27 Mar 2010 20:33
    skryn
    Admin grupy AGD

Producent Amica dodaje zestaw dyszy na rodzaj gazu propan/butan w osobnym woreczku wraz z podkładkami (wyposażenie każdego urządzenia).
    W załączonej instrukcji obsługi jest adnotacja dla instalatora, odnośnie zmiany dysz na gaz propan/butan oraz odpowiedniej regulacji małego płomienia.
    Instalator powinien wiedzieć, jakie dysze do poszczególnych palników powinien zastosować. Postępowanie instalatora powinno być udokumentowane odpowiednim wpisem w karcie gwarancyjnej. Bez tego, gwarancja producenta jest nieważna (!)

1