Witam serdecznie od jakiegoś czasu dręczy mnie moj problem i nie mogę go ugryźć z żadnej strony, a mianowicie:
Zacząłem budować mały układ automatyki do klimatyzowni, który będzie sterował procesem wytwórczym. Układ będzie wykorzystywał kilka wejść i wyjść, jednak najważniejszym elementem są wejścia analogowe które będą badały temperaturę i wilgotność powietrza. Większość parametrów potrzebnych będzie wprowadzanych z wyświetlacza MFD. I tu zaczynają się schody, jeżeli w projekcie uwzględniam sam wyświetlacz MFD z wejściami analogowymi to nie ma problemu ( mogę sobie wizualizować poziom wejść analogowych i przedstawiać to na wyświetlaczu-żaden problem), ale w momencie dodania przekaźnika 822 DC i połączeniu w easy net nie mam możliwości sprawdzenia poziomu wejść analogowych w 822 z poziomu mastera ( MFD). A dokładniej mówiąc przy próbie porównania komparatorem wartości ustalonej z wejściem analogowym 822 w parametrach mam nieaktywna opcję wyboru uczestnika (Net-id 2 którym jest mój 822) co automatycznie blokuje mi wyświetlenie tej wartości na mfd. Dla sprawdzenia zrobiłem połączenie Com dla samego wyświetlacza i tam opcja wyboru uczestnika była już dostępna.
Jeśli ktoś wie dlaczego tak się dzieje proszę o pomoc...
Zacząłem budować mały układ automatyki do klimatyzowni, który będzie sterował procesem wytwórczym. Układ będzie wykorzystywał kilka wejść i wyjść, jednak najważniejszym elementem są wejścia analogowe które będą badały temperaturę i wilgotność powietrza. Większość parametrów potrzebnych będzie wprowadzanych z wyświetlacza MFD. I tu zaczynają się schody, jeżeli w projekcie uwzględniam sam wyświetlacz MFD z wejściami analogowymi to nie ma problemu ( mogę sobie wizualizować poziom wejść analogowych i przedstawiać to na wyświetlaczu-żaden problem), ale w momencie dodania przekaźnika 822 DC i połączeniu w easy net nie mam możliwości sprawdzenia poziomu wejść analogowych w 822 z poziomu mastera ( MFD). A dokładniej mówiąc przy próbie porównania komparatorem wartości ustalonej z wejściem analogowym 822 w parametrach mam nieaktywna opcję wyboru uczestnika (Net-id 2 którym jest mój 822) co automatycznie blokuje mi wyświetlenie tej wartości na mfd. Dla sprawdzenia zrobiłem połączenie Com dla samego wyświetlacza i tam opcja wyboru uczestnika była już dostępna.
Jeśli ktoś wie dlaczego tak się dzieje proszę o pomoc...