Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator Phoenix/Funprog

11 Sie 2004 16:40 9088 24
  • Poziom 17  
    Witam kupilem wlasnie taki programatorek i chcialem przeprogramowac karte Galaxy Purple Fun i jest maly problemik. Bo podlaczylem go do kompa kablem LPT (drukarkowym) i po odpaleniu jakiego kolwiek programu (np Fun magic) pisze Error lub ze brak polaczenia z portem. Port dziala na 100% Zworki przelozone na 2 slot czyli na NUFPROGA i nic. Podczas polaczenie zapala sie pomaranczowa kontrolna po czym gasznie i nic. HELPP MEEE.
  • Poziom 27  
    Witam jaki masz kabel jakie zloncze w programatorze meskie żenskie.Ja używam przedłużacza do skanera.
  • Poziom 17  
    Witam ponownie. Zainstalowalem User Porta. Ale dalej nic. Zeby wykluczyc kabel wlozylem programator bezposrenio do zlacza w kompie.
    Czy programator moze byc walniety??
  • Poziom 17  
    Na wejściu jest dioda chyba zenerka jak pamietam czasami port (zalezy od płyty w komputarze
    ) daje za niskie napiecie i karty nie zczytuja sie . polecam troche mniejsza zanerke. u mnie nic sie nie zczytywało alb np tylko flasch a na 2-gim stawało. po wymianie diodki wszystko zadziałało.
  • Poziom 29  
    Masz zasilacz podłączony? jak masz to przy przełożeniu zworek nie przekładaj zasilającej tzn. jedna zworka ma zostac na pr1 aby zasilanie leciało z zasilacza(5V) a nie z portu lpt ,sprawdź czy wszystkie blaszki dobrze łączą się z kartą.
    User port raczej tyczy się poru com RS ,a LPT ustaw na ECP/EPP .
  • Poziom 17  
    [quote="opelr"]Masz zasilacz podłączony?quote] niemam bo do programowanie kart Fun jest niepotrzebny. A jak ustwic ten port na to ECP/EPP??
  • Poziom 11  
    Vitam

Port ustawia sie w BIOSie.
    Wystarczy ustawic na samo ECP (w starszych biosach), w nowszych jest juz ECP/EPP ...

Pozdrawiam:
    Syco
  • Poziom 29  
    Tak ,podobno nie ale ten programator ma opcje na zasilacz wiec nie zaszkodzi sprobowac ,zasilanie z lpt nie zawsze jest tak wydajne.
  • Poziom 21  
    Ja mam dokładnie ten sam problem.
    Kombinuje już od tygodnia na kilku kompach, podłączam zasilanie i nadal zapala się tylko ledka, a programatora zaden program nie widzi.

Zkontaktowałem się właśnie z osobą od której kupiłem programatorek i czekam na odpowiedź. Mam nadzieję że coś poradzi.
    Jak będę wiedział coś sensownego to napiszę.

]Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Oki dzieki to ja taksamo jak go uruchomie to dam znac :)
  • Poziom 12  
    Kupilem funprog bez zadnych diod LED. Nie chcial dzialac na laptope z zadnymi ustawieniami. Już myślałem ze popsuty (tylko że tam nie ma co się popsuć chyba że podstawka). Podlaczylem do starej plyty bez kabla. W bios mam ECP/EPP i dziala bez problemu. Co prawda programator podczas pierwszego kasowania funki gada ze bład portu LPT, ale za drugim razem zawsze na 100% działa i słońce świeci. :)

Pozdrówka.
  • Poziom 17  
    A u mnie Lipa w biosie mam ECP/EPP i nic. Niechce sie polaczyc. Port na ktorym chce sie laczyc to 0X0378 :) i nic. Niemozna odnalesc PORTU i tyle. MEczylem to Funpromrm 3.0 i Fun Magic'kiem i LIPA. HELPPP
  • Poziom 27  
    witam ustawienia u mnie w biosie nic nie maja do programowania programuje funke a może to systemy są winne na jakim pracujesz?
  • Poziom 17  
    XP , ale probowalem tez na 98 i tez nieszło. Probowalem tyko chwile bo nie bylo czasu na meczenie sie bo to u znajomego. Niewiem moze pojde do niego na dluzej i cos pokombinuje.
  • Poziom 32  
    Pod XP nie działa wiele programów "uzdatniających" tunery i karty,
    sprawdziłem właśnie Phoenix/FunProg. Pod XP nie działa, pod ME - programuje normalnie, bez zewnętrznego zasilania, oczywiście ten sam komputer.

Dlatego większość robię pod ME (wcześniej podWin98) i nie mam problemów.

Spotkałem się z sytuacją, że są płyty główne, na których nie mogłem programować FunProg-iem.
    Jest wyjście: bardziej zaawansowany programator np. MasterCRD, sterowany portem Com, z własnym zasilaniem. Nim można programować karty nawet z laptopa.
  • Poziom 17  
    No ale moj pod 98 tez nie działa :/ i co ty na to?? Zreszta Fenix?fun dzial pod Xp bo znam typa i mu smiga.
  • Poziom 27  
    Najlepiej przespaceruj się do kogoś, komu działa i podłącz u niego swój. Jeśli zadziała to szukaj problemu w swoim komputerze. Jeśli nie zadziała to mierniczek w łapę i znajdź problem w programatorze.
  • Poziom 17  
    Nieznam nikogo kto ma taki programator :(
    Jest ktos kto ma taki z Wrocławia i mi pomoze??
  • Poziom 32  
    Sprawdź, czy jakaś drukarka z tego LPT będzie działać?
    Moż płyta główna jest uszkodzona?
  • Poziom 17  
    No wlasnie podl;aczylemn skaner ktory działał miesiąc temu a teraz ne działa. Niewiem o co chodzi. M<Ecze ustawienia w biosie. Bo to niemozliwe. Zrestza na 3 kompach byl sprawdzany i tam tez nie działał.

gdzie styl wypowiedzi!!!
  • Poziom 15  
    Witam

I znowu laickie pytanie . Bo zaczynam w tej branzy :)

Mam dwa decodery klientow

jeden DSX 6010 /91A - dwie karty cyfra plus

drugi DSB 3010 /91 - Prussian galaxy 3

Czym moge je zaprogramowac i czy moge wogole te karty cyfra+ ruszyc .

Myslalem o takim programatorze tanim http://www.mikrotech.mitek.superhost.pl/produ...d=143&osCsid=a042ac41b3e3a9c3e747600ddc196c19

jezeli moze mi ktos pomoc to prosze pytac na wszystkie pytania szybko odpowiem.
  • Poziom 27  
    Karty oryginalne wymagają inerfejsu Phoenix. Kart tych nie można "programować" w takim sensie jak to się robi z pamięciami lub mikrokontrolerami jednoukładowymi. Karta oryginalna to cały mikrokomputer wyposażony w port szeregowy - jedyne okno na świat. Przez ten port możesz "rozmawiać" z kartą: zadawać jej pytania i otrzymywać odpowiedzi lub wydawać polecenia modyfikujące zapisane w niej dane (np. klucze). Port karty pracuje z logiką 0/+5V więc potrzebny jest konwerter napięć dla podłączenia do portu szeregowego komputera PC (np. MAX232). Karta wymaga zewnętrznego sygnału taktującego (zegarowego) i zasilania. Te wszystkie zadania spełnia właśnie interfejs Phoenix. Wiele osób nazywa go programatorem ale świadczy to tylko o ich małej wiedzy w temacie kart chip'owych. Jeśli masz zamiar poeksperymentować kartami C+ to bez Phoenix'a nic nie zrobisz.
  • Poziom 15  
    czyli tym zestawem http://www.mikrotech.mitek.superhost.pl/produ...d=142&osCsid=a042ac41b3e3a9c3e747600ddc196c19

rusze obie karty i cyfry + i galaxy ? ktora wymienilem wczesniej.

ps.musze je doc czegos podpiac i szukam odpowiedniego sprzetu, czy on mi wystarczy do nich ?.

-----------------------------

ps.nie chce pisac kolejnych postow , wiec tutaj dziekuje bonifacemu za odpowiedzi i pozostalym.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Tak ten programator ci na początekwystarczy i jest raczej niezbędny w tym temacie.

Co do podłaczania go potrzebujesz 2 kabli. Do podłączenia phoenixa potrzebny ci jest kabel RS232 (COM) 1 do 1 9M-9F a do FunProga potrzebny ci jest kabel LPT 1-1 25F-25M.

Kabla do phoenixa będziesz mógł użyć do programowania DSX6010 a do 3010 bedziesz musiał wykonać kabel mullmodem albo przejściówkę do kabla od phoenixa.

PS. tak na marginesie to poszukaj np na allegro tego samego programatora. Za 45zł mozna już z zasilaczem kupić. ja juz kupowałem 3 na allegro i wszystkie działają a pozatym w tych programatorach wszystko łatwo za grosze naprawić.

zobacz >>>TU<<< jeśli masz zasilacz
    a >>>TU<<< jeśli go ie masz.