Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tiptronic w Audi A6 C5.Pytanie

Radzik4245 05 Kwi 2010 15:59 13408 5
  • #1 05 Kwi 2010 15:59
    Radzik4245
    Poziom 12  

Witam,mam problem z informacją czy w skrzyni aut. tiptronic, montowanej w Audi A6 C5 wymienia się olej? W jednym serwisie powiedzieli mi że w tej skrzyni się nie wymienia(mam wersję ze zmianą manualną biegów w kierownicy),w innym serwisie mi powiedzieli że nie można wymienić całkowicie,ale można dolać,a jeszcze w innym mi powiedzieli że można wymienić olej całkowicie.Proszę o pomoc ponieważ nie wiem co mam zrobić czy wymienić olej,czy nie...Skrzynia pracuje teraz jak w zegarku,nic nie szarpie,nic nie skrzypi i płynnie zmienia biegi.
    Załączam obrazek pokazujący skrzynie z kierownicą(jest to kierownica od S6).
    Tiptronic w Audi A6 C5.Pytanie

0 5
  • #2 05 Kwi 2010 18:57
    seba190
    Poziom 15  

Omijaj szerokim łukiem serwisy w których twierdzą że nie wymienia się oleju, można wymienić tańszą metodą statyczną (część starego oleju zostaje) lub dynamiczną - olej praktycznie wymieniony w całości .

0
  • #3 05 Kwi 2010 19:16
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Kumpel w A8 99r 2.5 TDi wymienia olej w skrzyni co 50 tyś km. Po prostu woli to robic częściej, niż narazić się na szwank skrzyni - byłoby to dużym problemem dla niego bo nabija ponad 60 tys km rocznie.

0
  • #4 05 Kwi 2010 20:43
    Radzik4245
    Poziom 12  

nie no wszystko fajnie tylko że w ASO podałem Vin samochodu i powiedzieli że w tej skrzyni co mam zamontowaną nie wymienia się oleju...Moja Audiczka ma prawie 180tyś. przebiegu i nie był wymieniany ani razu więc sam nie wiem...Oglądałem kiedyś program na TVN Turbo pod tytułem Garaż i mówiono tam że jeśli się nie wymieniało oleju ani razu w samochodzie to już lepiej go nie wymieniać,są tacy co wymieniali i albo skrzynia chodziła jak należy,albo samochód nie wyjeżdżał już z serwisu i do tego jeszcze słyszałem że jak samochód dochodzi do 200tyś. przebiegu z tą skrzynią bez wymieniania oleju to zazwyczaj się skrzynia sypie...Doradź ktoś kogo się posłuchać,czy wymienić olej metodą dynamiczną,czy zostawić tak jak jest?

0
  • #5 06 Kwi 2010 13:07
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Spuściłbym tyle starego oleju ile sie da i nalał nowego ( odpowiednio dobrej jakości ). Na pewno nie zaszkodzi. Ja w manualu mimo, ze nie ma zalecenia wymiany to po 100 tys km zrobiłem to. W automacie robiłbym to jak kolega co 50 tyś niezależnie od tego czy ktoś tam to zaleca czy nie.
    Wole wydać na olej troche niż troche więcej na naprawe skrzyni ( potem bym sie dręczył, czy padła ze zużycia czy przez to, że załowałem na olej ).

0
  • #6 03 Sty 2015 22:26
    Don de Leon
    Poziom 23  

Olej w tej skrzyni się wymienia, jeżeli wymiana przy takim przebiegu to tylko dynamicznie. Wymieniałem ostatnio w BMW 740i przy przebiegu 336 000Km po raz pierwszy - dynamicznie ( syf w misce na 1cm), pracuje lepiej i w dalszym ciągu pracuje.

0