Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z anteną siatkową? przewodem antenowym?

06 Kwi 2010 16:02 2940 6
  • Poziom 2  
    Witam. Od kilku dni mam problem z obrazem tv. Odbieram na zwykłej antenie siatkowej, do tego jest zasilacz do gniazdka. Przewód antenowy jest w jednym miejscu sztukowany. Gdy kilka dni temu włączyłam tv była kasza. Pomyślałam, że coś tam się poluzowało w tym łączeniu, poprawiłam i rzeczywiście obraz znowu jest idealny, ale teraz są takie pasy przesuwające się, obraz skacze. kabel na pewno połączony jest dobrze. Czy moglibyście mnie naprowadzić z czym może byc problem? Antena? Kabel? Zasilacz? Telewizor?

a tu fotki obrazu

http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/js3508_P1210122.JPG
    Plik wklejony.

http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/ij9406_P1210123.JPG
    Plik wklejony.

Pani monika97 proszę przeczytać regulamin elektrody.pl i wszystkie pliki graficzne, proszę wklejać na serwer elektrody z funkcji Dodaj obrazek.
    Pliki graficzne wkleiłem na serwer elektrody.pl. [SP5ANJ]
  • Poziom 35  
    Witam
    Sprawdzałeś napięcie wychodzące z zasilacza? Jaką ma wartość? Kabel nie powinien być składany z kawałków.
    Pozdrawiam
  • Moderator
    Ewidentnie wzbudzająca się i przesterowana antena.
    Prawdopodobnie przegnił gdzieś kabel antenowy.
    Stosowanie "anteny"siatkowej w Warszawie to strzał w stopę, trzeba czasami stosować dobre tłumiki bo w zależności od miejsca sygnały potrafią być bardzo silne, ale są miejsca gdzie odbiór jest naprawdę cieniutki.
    Gdzie mieszkasz i czy antena widzi Pałac lub Raszyn.
  • Poziom 2  
    wpisana lokalizacja wprowadziła w błąd. Problem jest u rodziców, pod warszawą, dokładnie dębe wielkie. Czyli do wymiany na początek pójdzie przewód antenowy.
    ps. W mieszkaniu jest jeszcze jeden tv z taką samą anteną i nie ma żadnego problemu z odbiorem.
    Dziekuję za pomoc

Regulamin pkt.15 .
    Początek zdania i nazwy miejscowości piszemy z Wielkich Liter. [SP5ANJ]
    Wypis z regulaminu :
    15. Wszyscy polscy użytkownicy forum podlegają tej samej ocenie w zakresie: poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie.
  • Moderator
    Dębe Wielkie to inna sprawa, tam sygnały już nie są takie silne. Szczególnie na niskich budynkach.
    Wymiana kabla antenowego to dobry kierunek. Oby si udało, bo może się okazać że zaciski kablowe przy antenie są tak zgniłe, ze nie da się tej anteny rozmontować.
    Warto tez sprawdzić czy nie jest uszkodzony zasilacz od tej "anteny". wewnątrz tego zasilacza jest stabilizator który dość często nawala i na kabel antenowy (środkowa żyła przewodu koncentrycznego służy za przewód zasilania) jest podawane napięcie wyższe niż 12V (czasami nawet 20V) i wzmacniacz dostaje kota, zaczyna się wzbudzać i potrafi zakłócać w promieniu paru kilometrów.
    Kiedyś miałem taki przypadek że "antena" siatkowa postawiona w Halinowie była "widziana" w Sulejówku, a to jednak spory kawał drogi.
  • Warunkowo odblokowany
    Wymień zasilacz i problem zniknie!
  • Poziom 2  
    Dziekuję wszytkim za rady. Wymienię przewód i zasilacz, mam nadzieję, że pomoże :) pozdrawiam

Zgodnie z regulaminem pkt. 10.2 , temat Zamykam. [SP5ANJ]
    Jeżeli zaistnieje potrzeba odblokowania tematu, proszę o info na PW z podaniem linku .