Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goclever 5055+ problem z klawiaturą

14 Kwi 2010 12:49 10049 14
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam problem z uruchomieniem na tym urządzeniu klawiatury ekranowej.
    System Windows Embedded CE 6.00
    Uruchomiłem windows, nowe menu "Black" Jarząbka, prawie wszystko chodzi oprócz klawiatury i paroma programami.
    Programy klawiaturowe zawarte w "Apteczce" jak i w paczce menu Jarząbka nie działają w ogóle.
    Działa mi program klawiatury JOTKBD, działają tylko niektóre klawisze :
    Enter,Backspace,Delete,RightClick,strzałki i parę innych.
    działają skróty klawiaturowe n.p CTRL F, CTRL O, natomiast nie mogę wprowadzać ,żadnych tekstów.
    Zaznaczam okienko do tekstu, mogę zawartość skasować Beckspacem lub przewijać kursor strzałkami, ale nie reaguje na wpisywanie tekstu.
    Proszę kolegów o pomoc , czy to jakaś blokada w Windzie czy może użyć innego programu klawiatury ?

Zauważyłem jeszcze,że działają klawisze numerowe na klawiaturze w kalkulatorze, ale w innych programach n.p. notepadzie też nie działają.
    Przy okazji może ktoś wie co to za proces NK.exe.
    Jest uruchomiony i nie można go przerwać Task-menagerem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    W Windows CE jest kilka (4-5) procesow ktore sa niezbedne do dzialania urzadzenia (jak NK, gwes i kilka innych - nie nalezy ich ruszac, killowac, podmieniac w rejestrze i tym podobnych zabaw czynic)

Co do klawiatury - sprobuj uzyc oryginalnej, z Windows, systemowej (ikona na pasku zadan kolo zegarka)
  • Poziom 11  
    Problem w tym,że nie mam nic takiego na pasku.
    W rejestrach znalazłem wpis W sekcji HLM/HARDWARE/DEVICEMAP/KEYB driverName-keybddr.dll,ale na dysku nie widzę tej biblioteki.
  • Poziom 38  
    Rozumiem ze szukales w folderze Windows na urzadzeniu.

..co moze oznaczac, ze system operacyjny na danym modelu urzadzenia nie zostal wyposazony w biblioteki niezbedne do uruchomienia klawiatury - w koncu urzadzenia PNA w zaden sposob nie musza korzystac z klawiatury systemowej, wiec producent niema obowiazku implementowania jej w systemie...
  • Poziom 11  
    No też tak właśnie sobie myślałem.
    A może masz na to jakieś rozwiązanie ?
    Szukałem tej biblioteki w sieci by zrobić próbę i jakoś nie mogę trafić.
    Może masz "pod ręką" cosik takiego.
  • Poziom 11  
    No w sumie już sobie z klawiaturą poradziłem.
    Za to mam właśnie problem z połączeniem ActiveSynch.
  • Poziom 2  
    tez mam problem z brakiem klawiatury na goclever 5055+ więc jak możesz to napisz jak sie z tym uporałeś
  • Poziom 11  
    Ja uruchomiłem klawiaturę JotKBD.
    Nie pamiętam już gdzie to znalazłem (gdzieś za granicą), ale później jeszcze znalazłem gdzieś na polskich stronach coś takiego (załącznik).
    Swoje wpisy robiłem ręcznie i nie wszystkie które są podane w tym pliku, ale klawiatura i tak chodzi. Jest też w nim automat do instalacji klawiatury, ale go nie testowałem.
  • Poziom 10  
    Czy możesz powiedzieć, jak trwale udało Ci się zmusić klawiaturę do działania? Mnie się udało tylko tymczasowo uruchomić klawiaturę, po restarcie wszystkie pliki muszę kopiować na nowo do katalogu windows, bo znikają. Automat do instalacji klawiatury niestety nie działa, tylko ręczne kopiowanie .dll rozwiązuje problem, ale niestety jest to mało skuteczne.
  • Poziom 38  
    A po co kopiowac je recznie, jesli mozna uzyc automatycznego skryptu mortscripta, ktory najpierw je kopiuje, a nastepnie odpala klawiature? :)

Code:
    XCopy( "\sdmmc\dllki\*.*", "\Windows" )

run ( "\SDMMC\JotKBD.exe" )
  • Poziom 10  
    [quote="Pontikos"]A po co kopiowac je recznie, jesli mozna uzyc automatycznego skryptu mortscripta, ktory najpierw je kopiuje, a nastepnie odpala klawiature? :)

Pewnie to dlatego, że się nie znam ale u mnie nie chce działać...
  • Poziom 38  
    Podany przeze MNIE skrypt mortscripta nie chce dzialac? Czy ten oryginalny?.. Za swoj odpowiadam i sluze pomoca.
    Opisz warunki, w jakich sprawdzales.
  • Poziom 10  
    Pontikos napisał:
    Podany przeze MNIE skrypt mortscripta nie chce dzialac? Czy ten oryginalny?.. Za swoj odpowiadam i sluze pomoca.
    Opisz warunki, w jakich sprawdzales.

Próbowałem oryginalnego. Ponieważ - jak pisałem - nie znam się, uznałem, że kod wklejony przez Ciebie, to zawartość oryginalnego skryptu. Jak rozumiem, należy stworzyć skrypt z podanym kodem? Niestety przynajmniej chwilowo przekracza to moje umiejętności. Być może zajmę się tym za dwa tygodnie (po urlopie:D ) - a na razie dziękuję za chęć pomocy i pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Wszystkie pliki, które wrzucisz do katalogu \Windows znikną po restarcie.
    Dll-ki do klawiatury ,aby nie znikały trzeba skopiować do "DATAFLASH" lub "Residentflash" (w zależności od modelu)
    Zrób na "DATAFLASH" katalog n.p. "SYSFILE" i do niego skopiuj wszystkie pliki DLL od klawiatury i JotKBD.exe.
    Oczywiście by Windows widział te pliki trzeba zrobić z tego katalogu "katalog systemowy".

Dopisz do rejestru nowy klucz.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Loader]
    "SystemPath"="\DATAFLASH\SYSFILE" - wartość MULTI STRING

Po restarcie wszystkie pliki w tym katalogu będą widziane przez Windows.
    Również wszystkie inne pliki "systemowe" które musimy dograć do systemu możesz kopiować do tego katalogu.
    Pozdro