Witam.
Do tej pory programowałem w c++ na komputerze, ale postanowiłem przerzucić się na mikrokontrolery i pisać je w c. Patrząc na te procesory widzę, że procesory ARM mają przeważnie dużo wyższe taktowanie, ale jednocześnie na podstawie wypowiedzeń innych AVR są łatwiejsze do programowania. Więc co wybrać?
A i jeszcze jedno czy do mikrokopntrolerów AVR można dołączaś zewnętrzne pamięci sRAM i czy to dużo zabiera procesora?
Pozdrawiam. Wdaer
Do tej pory programowałem w c++ na komputerze, ale postanowiłem przerzucić się na mikrokontrolery i pisać je w c. Patrząc na te procesory widzę, że procesory ARM mają przeważnie dużo wyższe taktowanie, ale jednocześnie na podstawie wypowiedzeń innych AVR są łatwiejsze do programowania. Więc co wybrać?
A i jeszcze jedno czy do mikrokopntrolerów AVR można dołączaś zewnętrzne pamięci sRAM i czy to dużo zabiera procesora?
Pozdrawiam. Wdaer