Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeniesienie Win XP na inny dysk

16 Sie 2004 17:37 13250 7
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam taki problemik.
    Kupiłem nowy dysk i chciałbym przenieść Win Xp zestarego dysku na nowy.
    Dlatego tak bo mam pewne programy które po ponownej instalacji wymagają weryfikacji baz danych i to nie u
    mnie tylko w pewnej firmie a jest to cholerniE kłopotlliwe.
    Chciałbym przenieść Win i te programy na
    nowy dysk tylko proszę o pomoc jak to zrobić najlepiej (w ogóle jak).
    Czy trzeba mieć takie same partycje na oby dyskach bo win i programy leżą na różnych partycjach?
    Proszę o podpowiedź.
  • Poziom 27  
    Robiłem takie rzeczy programem Norton Ghost. Niestety! Z jakiegoś powodu nie zawsze się to udaje.
  • Poziom 24  
    Witam, zrób za pomocą programu Nortona Ghost. Otrzymasz idealnie taki sam obraz dysku i wielkość. Wolne miejsce możesz wykorzystać na nowy dysk, ewentualnie scalić za pomocą Partition Magic.

Pozdrawiam
    ArteXL
  • Poziom 20  
    witam
    Zrob dyskietke dosowa Patrition Magic i pod dosem zrob kopiowanie partycji c: na d: lub e:...

pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Raczej nikłe szanse , że XP będzie hulał . Microsoft zadbał w tym systemie o ochronę przed piractwem (klonowaniem). Aczkolwiek na swoich stronach opisują jak przeprowadzić migrację na inny dysk . Ja robiłem i Ghostem i PM8.02 i całym szeregiem innych programów - za każdym razem lipa, system się nie uruchamia . Sukcesem zakończyło się klonowanie jedynie gdy dyski były identyczne . Inne komponenty również muszą być identyczne .

Pzdr.
  • Poziom 15  
    jest cien szansy, ale pod warunkiem, ze wersje xo masz box, a nie oem - w oemach wymagana jesr rejestracja, aktywacjia i to wlasni eone glupieja przy wymieni procka, plyty itd. wersja box (ew licencja mopl) nie ma tych problemow, tzn po wymienie plyty, procka dzialaja dalej jak gdyby nigdy nic - weic i jest nadzieja ze zmiana dysku nie wywali systemu - powodzenia, sprobowac warto - zgrywajac obraz nie ksaujesz przeciez zawartosci dysku, wiec ew. podepnij nowy jako drugi (jesli potrzebne jest miejsce) i przytrzymaj tak do nastepnego pada systemu.
  • Poziom 16  
    Ja używałem WD Data lifeguard bo akurat przenosiłem system na nowego Caviara ale myślę że możesz spróbować z dyskami innych producentów, ew. spróbuj poszukać oprogramowania na stronie producenta twojego dysku. Przenosiłem też W98 na Seagate'a i rownież nie było problemów mimo że program ostrzegł mnie lojalnie :D że program został napisany dla dysków WDC i z innymi może nie współpracować poprawnie. Program możesz ściągnąć stąd: http://support.wdc.com/download/dlg/dlgsetup11_win.zip