Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL Inspiron 1525: Brak ładowania baterii

lasse1 20 Kwi 2010 13:40 6965 5
  • #1 20 Kwi 2010 13:40
    lasse1
    Poziom 2  

Witam,

mam problem z moim laptopem, a mianowicie nie ładuje się od kilku dni akumulator/bateria zewnętrzna. Wiem na pewno, że nie jest to wina zasilacza, ponieważ podłączyłem inny i nie ma żadnej reakcji. Laptop ma ponad rok i dowiedziałem się, że bateria już nie jest na gwarancji. Czy możliwe jest aby po roku padła bateria? w jaki sposób oprócz wymiany baterii mogę stwierdzić, że faktycznie jest ona do wymiany? Nowa bateria kosztuje około 200pln, więc wolałbym najpierw mieć pewność, że faktycznie to ona, niż wydawać na darmo pieniądze.

Acha, kiedy wyciągam wtyczkę zasilacza z gniazda na chwilę "zapala" się pomarańczowa dioda od wskaźnika ładowania baterii.

Może mi ktoś pomóc?

Pozdrawiam

• #2 20 Kwi 2010 14:10
    Usunięty
  • #3 20 Kwi 2010 17:34
    lasse1
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź. No właśnie tu mam problem z baterią, ponieważ w Dellu powiedziano mi, że na baterię minęła już gwarancja. Co do płyty to czy to może być jej wina jeśli laptop działa na zasilaczu jeśli wkładam wtyk to włącza się podświetlanie matrycy, a kiedy wyciągam matryca przygasa i po chwili cały laptop się wyłącza. Czy istnieje jakiś program do sprawdzenia połączenia baterii z elektroniką? a może są jakieś ustawienia w laptopie, które włączają ładowanie lu b wyłączają? wyczytałem, że może to być wina Biosu, ściągnąłem nawet sobie nowy bios ze strony della, ale niestety można go tylko załadować przy 10% naładowaniu baterii, może da się to jakoś obejść w warunkach domowych?

Pozdrawiam

• #4 20 Kwi 2010 17:44
    irek6311
    Poziom 33  

Jeśli laptop działa z zasilacza a nie ładuje baterii to awaria ewidentnie po stronie baterii ( w akumulatorze jest układ sterujący ładowaniem ogniw),
    miałem kilka takich przypadków w pracy i wymiana akumulatora pomogła .

• #5 20 Kwi 2010 20:37
    Usunięty
  • #6 20 Kwi 2010 20:42
    irek6311
    Poziom 33  

Fakt vogelek23 może to być awaria układu przełączającego zasilanie ,
    bateria druga jednak zawsze się przyda a usterkę łatwiej naprawić w laptopie niż baterii .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME