Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Losowe zawieszanie się laptopa.

Kolesss 23 Kwi 2010 14:28 2219 6
  • #1 23 Kwi 2010 14:28
    Kolesss
    Poziom 2  

Witam
    Problem polega na tym że laptop zawiesza się w bardzo dziwny sposób. Potrafi działać przez klika dni bez problemów, a jak się nim ruszy lub nawet przeniesie się go wyłączonego to potrafi już przy włączaniu zawieszać się. Zawiesza się w losowy sposób - nie raz jak ruszy się tylko matrycą, naciśnie klawisze z lewej części klawiatury lub czasami jest tak że nie włącza się matryca podczas włączania laptopa. Jeżeli komputer zawiesza się to dioda z Cd-romu świeci cały czas,wiatrak wyłącza się, dioda od dysku też się świeci cały czas. Jeszcze zauważyłem że nie raz pomaga to że jak się go włączy i matryca nie chce się włączyć to wystarczy nią poruszyć, po czym włączy się i dopiero w tedy przeprowadza test sprzętu( Dioda Cd-romu mruga na ekranie jest wyświetlany Bios). Laptop ma taką serię zawieszeń później jak się z niego korzysta ale się go nie przenosi to zaczyna normalnie działać i to przez parę dni bez problemów . Bez dysku i Cd-romu laptop też się zawiesza. Co do przegrzewania się to nie wiem czy jest to możliwie ponieważ laptop zawiesza się nieraz zaraz po włączeniu. Jeszcze jedno co zauważyłem to, że jak wyłącza się go po przez przycisk Power to trzeba go przytrzymać, podczas gdy dochodzi do serii zawieszeń to wystarczy ten przycisk tylko nacisnąć i wszystko gaśnie. Bardzo proszę o jakąś wskazówkę przez co tak może być i ewentualnie jak to mogę sprawdzić. Laptop nigdy nie upadł.

0 6
  • #2 23 Kwi 2010 15:04
    M5815838
    Poziom 2  

Może któraś z taśm na płycie głównej się wysunęła ze złącza. Spróbuj je podłączyć na nowo

0
  • #3 23 Kwi 2010 15:05
    endii63
    Poziom 13  

Przyczyną zawieszania się laptopa może być: uszkodzona taśma pomiędzy płytą a wyświetlaczem lub, ogólnie ujmując, płyta główna. Uruchom program diagnostyczny laptopa (płytka w zestawie lub do pobrania z internetu).

0
  • #4 23 Kwi 2010 15:38
    Kolesss
    Poziom 2  

Problem jest w tym że nie posiadam żadnej płyty do diagnostyki laptopa. Może ktoś pomóc w doborze programu do laptopa Compal HEL81 ? (przynajmniej proszę o nazwę programu), Będę bardzo wdzięczny.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.

0
  • #5 23 Kwi 2010 18:28
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 24 Kwi 2010 12:07
    Kolesss
    Poziom 2  

Wczoraj rozkręciłem laptopa sprawdziłem wszystkie taśmy i dalej to samo. Jak go skręciłem to z początku w ogóle nie chciał się włączyć. Ale w trakcie rozkręcania po a środku lewej części obudowy (Tam gdzie jest największa część płyty głównej, zaraz nad procesorem ) była bardzo mocno przykręcona śrubka (w porównaniu do kilkunastu innych) jak ją dokręciłem to laptop włącza się ale jak się praktycznie tylko go dotknie po lewej części to zawiesza się. Może to coś mieć wspólnego ( bo to trochę dziwne) czy to bardziej zbieg okoliczności że się włączył ? . Dodam że przed dokręceniem tej śrubki jak go odwracałem do góry nogami to normalnie się włączał. Most południowy ? Czy da się to naprawić ?. Czy lepiej szukać płyty na Allegro ?.

0
  • #7 24 Kwi 2010 17:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto