Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrata kontroli nad komputerem. tak jak by mnie odcięto.

23 Kwi 2010 21:03 3224 12
  • Poziom 22  
    Witam, mam dziwny problem z komputerem.

Zacznijmy od tego że używa Windows 7 64bit. Program antywirusowy to ESET NOD 32 Smart Security 4. Wszystko jest legalne choć to nie ma znaczenia.

Po włączeniu komputera pierwszym objawem jest to iż NOD jest tak jak by wyłączony. Taka informacja: Większość usług jest wyłączona, ochrona antywirusowa nie jest zapewniona. Inicjalizacja skanera nie powiodła się.

Po chwili tracę kontrolę nad komputerem, nigdzie nie mogę wejść, widzę tylko pulpit.Jak próbuję gdzieś wejść pojawia się komunikat, Explorer.EXE nie mógł wykonać zadania. Nawet nie mogę wyłączyć komputera w normalny sposób bo piszę że nie mam uprawnień administratora aby wyłączyć ten komputer, a moje konto jest administracyjne.

Podejrzewam że to atak wirusa na mój komputer, ale dość zaawansowany moim zdaniem. W google nic nie znalazłem

Jeśli ktoś spotka się z podobną sytuacją proszę o pomoc, wiem że można przeinstalować system i po kłopocie ale mi chodzi o konkretne zlokalizowanie problemu. Głównie dlatego iż posiadam informacje ważne dla bezpieczeństwa państwa, wynika to z charakteru mojej pracy. To komputer domowy nic takiego na nim nie ma ale chce ie dowiedzieć czy to zwykły wirus czy bezpośredni atak na moja osobę. Ja będę teraz próbował dowiedzieć się czegoś więcej na własną rękę.
  • Poziom 27  
    Witam !!
    Przeskanuj kompa Comofix - em , ewentualnie jeśli Ci pozwoli odpalić internet Bitdefender online
  • Poziom 13  
    Krótka piłka format c:.
    Moderowany przez gsm_virus:

Krótka piłka - ostrzeżenie. Regulamin punkt 12.

• Poziom 22  
    w trybie awaryjnym mogę działać normalni, myślałem o przywracaniu systemu ale z tego względu że system je jest ważny a chce się dowiedzieć co to dokładnie za atak.

Zrobiłem to o co prosiłeś w trybie awaryjnym:
  • Poziom 22  
    Program GMER nie działa,:

C:\Windows\System32\Config\System Nie można odnaleźć określonego pliku.
  • Spec od komputerów
    Daj jeszcze raz otl.txt, to co wkleiles to extras.txt i kawalek otl.txt.
  • Spec od komputerów
    Czy skanowanie przy pomocy mbam oraz cureit cos wykrywa?

Nie widac sladu infekcji, logi sa ok. Na pewno nic nie grzebales w systemie? Szczegolnie jezli chodzi o prawa dostepu? Jezeli mozesz to przywroc system i przy okazji odinstaluj:
    Foxit Toolbar
    Brothersoft Toolbar
    DAEMON Tools Toolbar

Do kasacji:
    C:\Program Files (x86)\AskBarDis
    C:\Program Files (x86)\Conduit
    C:\Users\Devil\AppData\Local\Temp*.html
  • Poziom 22  
    Siedziałem nad tym wczoraj do późna. Udało mi przeinstalować Antywira niby działa ale nie można aktualizować. Przeskanowałem i nic nie wykrywają. Nie nie było nic kombinowane przy prawach dostępu. Zrobiłem przywracanie systemu i niby wszystko jest ok. Że tak powiem wyłączyłem komputer w środę(wszystko było ok) a jak wczoraj wróciłem to już tak było. Przez czas kiedy mnie nie było było odpalane tylko konto użytkownika bardzo ograniczone.
  • Poziom 12  
    Witaj, czy możesz powiedzieć co robiłeś podczas ostatniego sprawnego uruchomienia komputera (np. instalowanie programów, zmiany w konfiguracji systemu)? Jak dobrze zrozumiałem to było w środę. To jest ważne bo pomoże ustalić czy problem powstał z twojej winy. Problem pojawił się wczoraj bo w środę zostały wprowadzone zmiany w systemie, a przy kolejnym uruchomieniu (restarcie systemu), system załadował nowe ustawienia...
    Ja kilkukrotnie straciłem uprawnienia administrator i tak jak ty nic nie mogłem zrobić. Za każdym razem było to wywołane moimi działaniami, a konsekwencje były bolesne.
  • Poziom 22  
    Problem w tym że nic nie instalowałem i nić nie zmieniałem w systemie używałem kompa tak jak zwykle NET POCZTA GRA. Zero ingerencji w ustawienia. Na razie jest wszystko ok, pytanie tylko co to było jak nie infekcja?