Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat 98 swap airbag z 1c0 ,na 6q0

marek29 26 Apr 2010 21:57 1586 5
SterControl
    marek29
    Level 14  
    witam
    Temat szybki,Passat 98 AFN bez Can,przeróbka ca CAN.
    Zmieniłem kompa (ecu) ,zegary ,bo o to mi chodziło 1/2 fis z 3bg.Oczywiście podciągnięcie CAN ,wszystko działa.
    Problem.............Zegary z CAN rok 98-99 wszystko OK. jeżeli chodzi o poduchy (kontrolka zapala się i znika-test),założyłem z 3BG ,tam transmisja jest tylko po CAN więc nie ma błędu ,ale nie ma też testu po przekręceniu klucza.Wniosek...........założenie sterownika z CAN.
    Wszystko spoko.Stary sterownik 1c0 909 607b.
    Nowy który kupiłem to 6Q0 909 605B (Na 4 poduchy z napinaczami+ oczywiście CAN).Sterownik kupiłem z wiązką bo oczywiście jest inna niż w 1c0.
    Przeróbka wiązki to żaden ból.
    Moje pytanie :
    1.jest możliwość zmiany kodowania nowego sterownika żeby nie "warczał" o
    napinacze?
    2.sterownika jeszcze nie odczytałem -pochodzi oczywiście z angola (cena 50pln).
    3.Jeżeli nie ma takiej możliwości to akurat nie problem ,zainwestuję 120pln w dwa napinacze do pasa plus oczywiście wiązka.

Wiem że powinno dać się wyłączyć bo na schemacie są opisane gwiazdką (opcjonalnie).
    Bardzo proszę o pomoc
    Pozdrawiam
    Marek
    sterownik Siemens 6Q0909605B 5WK4 2869 index 01
  • SterControl
    andrzej1982
    Level 18  
    Podłącz rezystorki - taki wyłącznik programowy :D
  • SterControl
    rox1
    Level 18  
    niby w vcds jest taka mozliwosć ale myśle że resystor symulacyjny jest najlepszym rozwiązaniem .........

pozdro rox.........
    marek29
    Level 14  
    Bez urazy........Jak mam zapodać rezystorki (o czym wiem i zapomniałem napisać),to wolę kupić napinacze.
    Nie lubię dziadostwa ,a szczególnie w swoim samochodzie
    andrzej1982
    Level 18  
    Dziadostwo z rezystorami, to fakt. Też doradzałbym napinacze, ale stwierdziłeś że w ostateczności takie rozwiązanie zastosujesz. Podpowiedziałem inne...
    marek29
    Level 14  
    Temat oczywiście zakończyłem.
    Sterownik:
    Siemens 6Q0909605B 5WK4 2869 index 01
    Nie posiada kontroli napinaczy pasów.
    Tylko 4xPP + 2 czujniki boczne.
    Odnośnie kodowania.
    Każdy sterownik można zakodować tylko raz.
    W przypadku Siemensa oczywiście mamy duże pole do popisu.
    Nie jestem zwolennikiem experymentów na swoim życiu,ale z odrobiną rozsądku każdy z kolegów będących w temacie wie co robi.
    Pozdrawiam
    Ps.
    Sposób przeróbki.
    http://chomikuj.pl/marek290/Passat+B5/Modyfikacje/przer*c3*b3bka+airbag+Passat+B5,304745928.rar