Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 kodowanie sterownika silnika

michal122 30 Paź 2014 16:50 3948 4
  • #1 30 Paź 2014 16:50
    michal122
    Poziom 9  

Witam!
    Problem dotyczy Passata z 2002r, silnik 2.0 Benzyna, 85 kW, kod silnika AZM.
    Panowie w aucie została przełożona skrzynia biegów automat na manual.
    Zrobione odpalanie, prędkościomierz, światła cofania.
    Przekodowane: CAN Gateway (z 00006 na 00004) i sterownik ABS (Bosch 5.7).
    Problem to zrobienie kodowania sterownika silnika pod skrzynię manualną( kodowanie dotychczasowe 00073).
    Mogę zmienić tylko przedostatnią cyfrę w kodowaniu. Trójka jest nie do ruszenia.
    Dlatego też prawdopodobnie mam błędy w Gateway'u nieprawidłowe kodowanie, w silniku nieprawidłowe kodowanie + brak komunikacji z sterownikiem skrzyni biegów, w ABS błąd mówiący o nieprawidłowym kodowaniu sterownika podpiętego do magistrali PowerTrain (napędu) - pewnie chodzi o sterownik silnika.
    Proszę więc o informację czy możliwe jest przekodowanie sterownika silnika czy też wymagane jest wgranie nowego oprogramowania (jak twierdzi mój znajomy)?

0 4
  • #2 31 Paź 2014 00:24
    rafal.jaro
    Specjalista grupy V.A.G.

Spróbuj 00061.

2
  • #3 31 Paź 2014 08:48
    michal122
    Poziom 9  

Witam!
    Próbowałem wprowadzić kodowanie 00061 i 00021 ale nie przyjmuje.
    Może trzeba najpierw wprowadzić odpowiedni login, już sam nie wiem...
    Zmieniając pozycję z "7"ką zapamiętuje kodowanie bez loginu.

Dla wiadomości napiszę: żeby "wyłączyć dolną kreskę" pomiędzy górą wyświetlacza a symbolami biegów na zestawie wskaźników należy zmienić kodowanie CAN Gateway na 00004. Na początku nie chciało mi przyjąć tego kodowania, ale gdy odpiąłem od magistrali napędu wszystkie sterowniki oprócz zestawu wskaźników poszło bez problemu.

0
  • #4 06 Lis 2014 19:32
    dob12
    Poziom 21  

michal122 napisał:
    Może trzeba najpierw wprowadzić odpowiedni login, już sam nie wiem...

tak potrzebny jest login aby zmienić kodowanie ECU

1
  • #5 01 Sty 2018 21:06
    mar.wo
    Poziom 15  

Vag pin reader i masz to co potrzeba do zalogowania się.

Moderowany przez T5:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

1