logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel Astra F 91 - Bezpiecznik dmuchawy pali się na 2 biegu, co robić?

Adrian 84 05 Maj 2010 19:57 2023 4
REKLAMA
  • #1 8039634
    Adrian 84
    Poziom 1  
    Posty: 1
    witam. mam mały problem z nawiewem w mojej asterce F 91. wiele czytałem juz o tym i podejrzewam ten rezystor dmuchawy lecz u mnie poczatkowo spaliło ten duzy bezpiecznik 30, od dmuchawy, gdy wymieniłem to dmuchawa zadziałała tylko na 3 biegu a gdy przerzuciłem na 2 to znowu spalilo bezpiecznik i jeszcze raz,,,. prosze o jakies podpowiedzi bo juz nie wiem za co sie zabrac... dzieki.
  • REKLAMA
  • #2 8039657
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 23620
    Pomógł: 1923
    Ocena: 3621
    Może silnik przytarty i pobiera więcej prądu? Albo zwarcie gdzieś po drodze? Trzeba sprawdzić.
  • REKLAMA
  • #3 8039774
    wiertacz
    Poziom 35  
    Posty: 1940
    Pomógł: 312
    Ocena: 383
    Odepnij najpierw silnik dmuchawy od instalacji, wymień bezpieczniki i sprawdź czy przy regulacji prędkości dmuchawy nie spala się ponownie.
    Jeśli nic się nie będzie działo to trzeba przyjrzeć się bliżej samemu silnikowi.
    A jeśli spalą się na sucho bez silnika to znaczy, że uszkodzenie jest w instalacji lub regulatorze obrotów.
  • REKLAMA
  • #4 8041288
    emeryt2
    Poziom 42  
    Posty: 7630
    Pomógł: 717
    Ocena: 2301
    Gdy silnik działa na 3 biegu , a na 2 nie działa /pali bezpiecznik/ to nie silnik , ale instalacja , przełącznik lub zespół oporników.
  • #5 8041356
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
REKLAMA