Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik EBP 8652 Amica nie działa wyświetlacz pokazuje

milerek 09 May 2010 00:31 15163 8
 • #1
  milerek
  Level 10  
  Witam i proszę o pomoc.
  W moim piekarniku są identyczne objawy jak w poście które znalazłem w archiwum https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1264618.html. Od razu powiem że przełącznik pozycyjny sprawdziłem i jest dobry. Muszę od razu powiedzieć że jestem laikiem w tych tematach. Tyle co wymienić daną część to sobie poradzę ale nie mam zielonego pojęcia którą część mam wymienić.
 • #2
  telmut
  Level 20  
  czy zegar wyświetla informację Serwis 1 lub Serwis 2 ?
  Potrzebuję więcej informacji
 • #3
  milerek
  Level 10  
  Zegar wyświetla normalnie godzinę. Po przekręceniu lewego pokrętła świeci się lewe pokrętło prawe pokrętło się nie świeci. Jak kręcę prawym pokrętłem na wyświetlaczy pokazują się kolejne funkcje jak by było wszystko OK, tylko pokrętło się nie świeci a powinno. Ale w piekarniku cisza kompletnie nic, nawet światło nie świeci się w środku. Jak wypiąłem niebieski przewód z zegara co przychodzi z lewego pokrętła i połączyłem z tym drugim niebieskim co też wchodzi do zegara tylko z prawego pokrętła to zaczęło świecić światło i zaczął chodzić wentylator, czy grzałki grzeją to nie wiem bo nie czekałem tak długo.
  Pozdrawiam. I dzięki za chęć pomocy.
 • #5
  milerek
  Level 10  
  Niestety, nie pomogło. Może wiesz gdzie tanio dostanę taki programator i może znasz jego symbol? Z góry dziekuje. Pozdrawiam.
 • #6
  telmut
  Level 20  
  Niestety jest to jeden z droższych programatorów stosowanych w wyrobach Amica. Jest to programator „NAVIGATOR TK” firmy DIEHL. Są do kupienia 2 modele różniące się tylko ilością wyświetlanych języków a więc nie ma znaczenia który model się kupi bo oba mają j.polski. i dokładnie tak samo wyglądają i działają.Kupić można w serwisach lub sklepach z częściami AGD.
  http://www.twenga.pl/dir-Ogrod-i-majsterkowanie,Elektryka,Programator-21635
 • #7
  milerek
  Level 10  
  Jeszcze raz dzieki za wszystko. Pozdrawiam.
 • #8
  mpyciu
  Level 11  
  w moim piekarniku był ten sam objaw, funkcje się zmieniały, ale prawe pokrętło się nie podświetlało i w środku się nie świeciło no i nie działały grzałki. zadzwoniłem zgłosić usterkę a tam miła pani wspomniała coś o funkcji demo. okazało się ze przy spadku napięcia włączyła mi się taka funkcja i jest właśnie taki objaw (do prezentacji piekarnika w sklepie, wszystkie funkcje działają a nie grzeje). zmieniłem na DEMO MODE NO i piekarnik śmiga jak nowy!
  spróbuj tak u siebie:
  przytrzymaj przycisk z zegarem ok. 15s.
  pojawi ci się do wyboru: DEMO MODE YES i DEMO MODE NO
  daj na NO i powinno działać
  pozdrawiam
 • #9
  milerek
  Level 10  
  Kolega "mpyciu" dokładnie miałeś to samo co ja. Zrobiłem jak napisałeś i wszystko działa jak nowe. Dzięki za pomoc.