Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak świateł mijania - skoda felicja mpi 99r,

09 Maj 2010 02:02 9933 6
  • Poziom 11  
    Nie palą się światła mijania w skodzie Felicji, żarówki,
    bezpieczniki sprawne. Pali się kontrolka włączenia ich na tablicy.
    Do bezpieczników nie dochodzi napiecie - sprawdziłem zwierając próbnik z masą. Gdzie szukać przyczyny? przekaźnik, któryś z włączników - świateł, czy przy kierownicy, a może jakieś styki?
    Nie mam schematu tej instalacji i nie wiem jak "idą"połączenia.
    Czy można zamienić - na próbę jakiś inny przekaźnik ze skrzynki bezpiecznikowej?
    Światła mijania nie zapalają się w ogóle, nie mrugały itp., zgasły i tyle.
    Wszystkie pozostałe odbiorniki i światła sprawne - pozycja, długie,
    przeciwmgielne.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewnie przełącznik pod kierownicą. Masz kontrolkę? Sprawdź na wyjściu z przełącznika.
  • Poziom 12  
    Pawel wawa napisał:
    Pewnie przełącznik pod kierownicą. Masz kontrolkę? Sprawdź na wyjściu z przełącznika.

Te autko nie ma w manetce włącznika swiateł postojowych i mijania. Ja bym obstawiał że masz luźne lub zasniedziałe styki kostek w skrzynce z bezpiecznikami.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego to nie obstawiaj bo przegrasz, ma zmianę z mijania na drogowe w tym wyłączniku. A co do skrzynki bezpieczników to nawet możesz mieć rację, sugerowało by to zaświecanie się światła przeciwmgielnego.
  • Poziom 12  
    Pawel wawa napisał:
    Kolego to nie obstawiaj bo przegrasz, ma zmianę z mijania na drogowe w tym wyłączniku. A co do skrzynki bezpieczników to nawet możesz mieć rację, sugerowało by to zaświecanie się światła przeciwmgielnego.

Napisał, że długie działają. Więc to nie włącznik w manetce, jakby sie rozsypał nie działały by też długie. Może zalana skrzynka jest.
  • Poziom 11  
    Pojawiła się kolejna niespodzianka - w momencie włączania kierunkowskazu w lewo załączają się światła drogowe - kiedy dotykam dźwigni zmiany kierunkowskazów i zmiany świateł z mijania na drogowe - mrugaja,tak jakby coś nie stykało, a kontrolki też zmieniaja sie z mijania na drogowe - dyskoteka.
    Wymieniłem ten włącznik (pod kierownicą) i wszystko działa, są wszystkie światła, również mijania, dziękuję za rady.
  • Poziom 18  
    Temat stary, ale jeśli ktos by miał problem ze światłami mijania i następnie stwierdził brak możliwości uruchomienia rozrusznika to w skodzie jest takie ciekawe rozwiązanie.
    Jest sobie przekaźnik tzw. funkcja X który gasi światła mijania na czas uruchomienia silnika. Zrealizowane jest to poprzez zasilanie masy przekażnika poprzez rozrusznik. W chwili kręcenia rozrusznikiem pojawia się +12V i przekażnik dostaje zasilanie z dwóch stron i rozwiera styki gasząc światła mijania.
    Identycznie zachowają się światła czyli zgasną gdy przerwie się przewód lub spadnie wsuwka od zasilania elektromagnesu rozrusznika. Działać będą tylko długie.