Witam
Posiadam wieże JVC MX-D301T i mechanizm kasetowy po prostu się zacina - włączając PLAY mechanizm zaczyna stukać siłownikiem elektromagnetycznym i nie potrafi "wrzucić" się na PLAY. Próbowałem nasmarować delikatnie prowadnice na tym kółku wybierającym funkcje bo myślałem że tarcie nie pozwala przesunąć się prowadnicom ustawiającym pozycję mechanizmu ale nic to nie dało.
Wygląda jakby główne paski napędowe idące od silnika się ślizgały bo mechanizm stawia za duży opór, tak przynajmniej sądzę bo jak przekręcę palcem i mechanizm przeskoczy przez punkt "zawieszenia" to już jest ok do momentu następnej zmiany funkcji, np zmiany kierunku odtwarzania taśmy.
Co tu mogę zrobić?
Posiadam wieże JVC MX-D301T i mechanizm kasetowy po prostu się zacina - włączając PLAY mechanizm zaczyna stukać siłownikiem elektromagnetycznym i nie potrafi "wrzucić" się na PLAY. Próbowałem nasmarować delikatnie prowadnice na tym kółku wybierającym funkcje bo myślałem że tarcie nie pozwala przesunąć się prowadnicom ustawiającym pozycję mechanizmu ale nic to nie dało.
Wygląda jakby główne paski napędowe idące od silnika się ślizgały bo mechanizm stawia za duży opór, tak przynajmniej sądzę bo jak przekręcę palcem i mechanizm przeskoczy przez punkt "zawieszenia" to już jest ok do momentu następnej zmiany funkcji, np zmiany kierunku odtwarzania taśmy.
Co tu mogę zrobić?