Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyświetlacz w Opel Vectra B

dugii 21 Aug 2004 00:36 3058 10
Altium Designer Computer Controls
    dugii
    Level 12  
    Witam! Wraz z zakupionym samochodem dostałem radio oplowskie car 300, niestety jedną z częściej występujących usterek jest znikanie linijek wyświetlacza, i o zgrozo, dosięgło i mnie ... na moim wyświetlaczu brakuje godziny, i górnej częsci od radia. Rozebrałem wyświetlacz i okazało się że taśma łącząca płytkę drukowaną i ekran jest naderwana przy łączeniu do płytki, próbowałem docisnąć ową taśmę, podklejić na taśmę izolacyją i wszystko na marne, po przejechaniu kilku kilometrów na naszych wspaniałych dziurawych drogach wszystko wraca do stanu poprzedniego. Co gorsza, zauważyłem iż taśma sie z jednej strony urwała całkowicie ... Czy istnieje jakiś sposób na połączenie tej taśmy do płytki, albo przedłużenie jej ??
    Jestem otwarty na wszelkie propozycje
    pozdr
    ps. w razie nie jasności mogę podesłać fotki felernego połącznia
  • Altium Designer Computer Controls
    iNTELL
    Level 30  
    Tu masz gadu gadu do kolegi MelJey'a: 7803665
    On się takimi sprawami zajmuje, ciężka i mozolna praca. Do moderatorów, nie reklamuje niczyich usług tylko odpowiadam na post ...
    dugii
    Level 12  
    Dzięki bardzo za kontakt, nepewno skorzystam, ale może ktoś już miał z czym takim do czynienia, albo widział gdzieś w czeluściach sieci opis jak to zrobić ...
  • Altium Designer Computer Controls
    iNTELL
    Level 30  
    Musisz podkleić to klejem przewodzącym, tylko tak, żeby się poszczególne ścieżki nie pozwierały i potem to niepoodpadało, jednym słowem trzeba mieć na to patent.
    dugii
    Level 12  
    No fajnie, ale jest jeszcze jeden problem, ponieważ właśnie z jednej strony na 5 scieżkach taśma się ukruszyła, próbowałem delikatnie nożykiem zdrapać folię i izolację ale to jest chyba za delikatne bo za każdym razem ścieżka się przerywa, może istnieje jakiś patent na odizolowanie tej taśmy.
    ps.dzięki za rady
    iNTELL
    Level 30  
    Żeby to zrobić trzeba mieć sporo doświadczenia, ale widze że nieźle już tam namieszałeś i naprawa będzie ciężka, możesz nawet jak odizolujesz to nic z tego bo nic do tej taśmy nie przylutujesz - prędzej ją stopisz, trzeba kleić.
    ivan
    Level 15  
    jak zaczoł skrobać to nic nie zrobi bo ścieżki są napylane.pozdrowienia
    dugii
    Level 12  
    Uuuu, czy to oznacza koniec dla mojego wyświetlacza ?? Bo bardzo bym tego nie chciał. To fakt że scieżki są napylane, ale czy jak delikatnie się do nich zabiorę to nie mam szans przyklejić ich do ścieżek płytki ?? Tu chodzi tylko o 5 zerwanych ścieżek na taśmie, reszta jest OK.
    iNTELL
    Level 30  
    Jest szansa to zrobić, tylko trzeba umieć i wiedzieć jak, lepiej oddaj to do kogoś kto to już kiedyś robił zanim sam to uwalisz całkowicie.
    bol123
    Level 22  
    to jest naprawdę koronkowa robota kiedyś z tym walczyłem pochodził może z rok po regeneracji a potem kupiłem ze szrotu następny który wcześniej sprawdziłem i chdzi do dziś . Tak że reasumując to szkoda czsu na zabawę z tym ustrojstwem gdy teraz na szrotach stoi sporo Opelków i jest w czym wybierać .
    iNTELL
    Level 30  
    A ja mam poklejony wyświetlacz z porwaną tasiemką i chodzi już 1,5 roku, coś kiepsko pokleiłeś ;)