Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4 tdi 130 2002 odpowietrzanie hamulcow

ROBERTANG356 10 Maj 2010 09:59 4789 3
  • Poziom 8  
    Najpierw zaczęło mi blokować oba przednie koła.
    Zacząlem odpowietrzać i problem prawy p.lewy t.uchodzi płyn przy odpowietrzaniu natomiast lewy p. prawy t.nic ani kropli.
    Z pompy hamulcowej wychodzą dwa przewody idą do abs-u jednym jest ciśnienie idzie płyn a drugim nie leci płyn czy to normalne?
    Proszę o radę.
  • Poziom 8  
    Problem z pompa hamulcowa wymienilem pompe i problem znikna.Zamykam temat
  • Poziom 34  
    Przepraszam, ale skorzystam z okazji i podpinam się pod temat. W moim Passacie B-4 miałem problem z odpowietrzeniem prawego przedniego koła tj. po wymianie płynu hamulcowego, z pozostałymi było ok. Podczas odpowietrzania tego koła nie chciał spływać "stary" płyn, nawet po mocnym naciskaniu na pedał hamulca. Dopiero, gdy uruchomiłem silnik, tj. z pomocą serwa udało się wcisnąć pedał hamulca i spuścić zużyty płyn oraz odpowietrzyć układ hamulcowy. Z uwagi na to, iż nie mam własnego kanału nie miałem możliwości sprawdzić, czy rurka metalowa nie jest uszkodzona-zgnieciona, po wcześniejszym "spotkaniu" z dość wysokim krawężnikiem oraz słupem, bo taką usterkę podejrzewam. Dodam, że po naprawie auta w zakładzie naprawczym nie zorientowano się, że przy okazji tego zdarzenia została skrzywiona prawa półoś - bicie około 1 cm, która to usterka ujawniła się uszkodzeniem łożyska i obudowy-piasty. Tak więc może i rurka została "spłaszczona" przy okazji tego zdarzenia, chyba że wina leży po stronie pompy. Może jakieś sugestie.
  • Poziom 14  
    W moim aucie mialem podobny problem okazalo się że przewód byl prosty. Plyn w ukladzie byl tak brudny ze zatkal przewod hamulcowy. Poprzedni wlaściciel zapewnial mnie wielokrotnie że plyn byl zmieniany a uklad odpowietrzany.