logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Visual Basic] Biblioteki numeryczne FFT dla Visual Basic 6 na Windows XP - alternatywy?

gyver 21 Sie 2004 12:03 1987 4
REKLAMA
  • #1 805751
    gyver
    Poziom 11  
    Posty: 16
    hejka

    ma moze ktos biblioteki numeryczne pod visuala 6 pod xp????
    z tego co sie zorientowalem to sa do nabycia Math Kernel Library pod win
    ale sa strasznie drogie a na takie rzeczy nie stac mnie nawet:)
    moze ktos robil na studiach jakies fukcje dla sygnalow zdemodulowanych nieregularnych

    z skrocie mam sygnaly z czujnikow piezoelektrycznych -- sygnaly drgan [ prad, napiecie oraz czestotliwosc ]
    i teraz chce te sygnaly obrobic za pomoca roznych przeksztalcen numerycznych tzn:
    Częstotliwościowa analiza sygnału [widmo sygnału ],
    obliczyc amplitude [min, max] skladowych podstawowych,
    szybka transformata Fouriera ,
    addytywna składowa,
    Przebieg czasowy,
    funkcji autokorelacji i jej unormowana postac,
    Aproksymacja postać funkcji autokorelacji
    Gęstość widmowa,
    korelację rozpatrywanych sygnalow,
    Histogram empiryczny,
    strukturę częstotliwościową oraz współczynnik wariacji tych sygnalow,
    ocenić charakter rozkładu rozpatrywanego sygnału,
    identyfikacji struktury częstotliwościowej rozpatrywanych sygnalow

    to tak z grubsza --- ale wracajac do tematu
    prad czy napiecie sygnaly sa sinusoidalne to jeszcze w miare da sie jakos opisac choc sa klopoty :):)
    czestotliwosc jednak mnie rozklada totalnie bo jest zdemodulowana
    i nie mam okresowych powtarzajacyh sie jak rowniez ciezko jest to pod sinusoide podczepic.
    A z takich bibliotek czy funkcji oni juz maja wprowadzona procedure obliczen takich sygnalow czy to szybka transformata fouriera czy inne dla wlasnie takich zdemodulowanyc nieokresowych sygnalow gdzie uwzgledniaja czastkowe pochodne funkcji

    wiec wielka prosba i to z calego serca moze ktos posiada takie bibioteki,
    czy funkcje pod visuala 6 pod win??

    znalazlem troche funkcji w fortranie ale one sa dla mnie jak pismo egipskie :):)

    prosze bardzo szybko o kontak czy to tu czy to na maila gyver_n(_at_)wp.pl

    please pomozcie

    Zamykam. - arnoldziq
  • REKLAMA
  • #2 806345
    h-doc
    Poziom 27  
    Posty: 1208
    Pomógł: 57
    Ocena: 21
    wiele z tych rzeczy możesz zrobić pod... Excelem. Widziałem jak kolesie robili pełną analizę sygnału właśnie pod Excelem. Poza tym spróbuj jakiegoś programu matematycznego - ja swego czasu zrobiłem kodek MPEG audio pod MathCadem.
  • REKLAMA
  • #3 806434
    gyver
    Poziom 11  
    Posty: 16
    tak wiem programow matematycznych jest wiele matlab mathcad matematica itp. ale te programy maja inne srodowisko do obliczania w wiekszosci przypadkuj operuja na wielkich tablicach gdzie moga smialo dokonywac wielkich obliczen. w moim przypadku jest mi to potrzebne bo pisze program pod visuala z wykorzystanie takich operacji a tu mi jest potrzebne bardzo jak funkcje i obliczenia sa robione np. przy szybkiej transformacje fouriera. dlatego poszukuje jakis zrodel z visualu gdzie jest zupelnia inne srodowisko obliczeniowe. a takich bibliotek jest malo pod takim srodowiskiem - i moze ktos sie zetknal z tym wczesniej i ma jakies jakies pomocy. Bylbym wdzieczny
  • REKLAMA
  • #5 814192
    SACZI
    Poziom 16  
    Posty: 302
    Pomógł: 6
    Ocena: 14
    gyver napisał:
    tak wiem programow matematycznych jest wiele matlab mathcad matematica itp. ale te programy maja inne srodowisko do obliczania w wiekszosci przypadkuj operuja na wielkich tablicach gdzie moga smialo dokonywac wielkich obliczen. w moim przypadku jest mi to potrzebne bo pisze program pod visuala z wykorzystanie takich operacji a tu mi jest potrzebne bardzo jak funkcje i obliczenia sa robione np. przy szybkiej transformacje fouriera. dlatego poszukuje jakis zrodel z visualu gdzie jest zupelnia inne srodowisko obliczeniowe. a takich bibliotek jest malo pod takim srodowiskiem - i moze ktos się zetknal z tym wczesniej i ma jakies jakies pomocy. Bylbym wdzieczny


    Niestetty nie wiem, czy Ci pomoge, ale zamieszczam kilka plików źródłowych napisanych w C. Sa to FFT i jakieś filtry.
    Załączniki:
    • fft.ZIP (2.16 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • FILTRY.ZIP (608.68 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
REKLAMA