Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja Vordon 5 - fimly, muzyka

lolo 12 Maj 2010 19:05 49347 53
  • #1 12 Maj 2010 19:05
    lolo
    Poziom 9  

Kupiłem Navigację Vordon 5 '' Nawigacja jest w porządku. Duża, czytelna, głośna,
    ale problem mam z oprogramowaniem. Otóż jest ona odblokowana i wgrana jakaś mapa (nie najgorsza). Natomiast nie ma w GPS-ie windowsa CE 5.00 przez ktorego mógłbym oglądać filmy i słuchać mp3. ( tak przynajmniej chwalił ją producent że można na niej korzystać z tych dobroci )
    Czy ktoś może mi dać instrukcję jak mam co zrobić aby to wszystko działało czyli Mapa, Mp3 i filmy w sposób aby nie uszkodzić GPS-u

0 29
  • #2 12 Maj 2010 21:09
    marek216

Poziom 43  

Cytat:
    Natomiast nie ma w GPS-ie windowsa CE 5.00 przez ktorego mógłbym oglądać filmy i słuchać mp3.

Windows tam jest tylko musisz go odblokować.

1
  • #3 12 Maj 2010 21:21
    inżynier1
    Poziom 1  

Też taką kupiłem i nie mogę sie z nią dogadać bateria nie wiem ile musi się ładować
    Może ktoś wie jak ją odblokować
    Proszę i instrukcję
    Pozdrawiam

1
  • #4 12 Maj 2010 21:46
    lolo
    Poziom 9  

marek216 napisał:
    Cytat:
    Natomiast nie ma w GPS-ie windowsa CE 5.00 przez ktorego mógłbym oglądać filmy i słuchać mp3.

Windows tam jest tylko musisz go odblokować.

To zbyt ogólne pojęcie,samymi ustawieniami chyba sobie nie poradzę napewno trzeba coś więcej. ?

0
  • #5 12 Maj 2010 22:11
    Pontikos
    Poziom 38  

Najprostszym sposobem odblokowania urzadzenia jest postepowanie wg. algorytmu:

1. Napisz czy urzadzenie ma W KOMPLECIE karte SD (oryginalna lub nie). Jesli nie, idz do pkt. 4
    2. Jesli tak, czy po wyjeciu karty urzadzenie uruchamia sie poprawnie.
    3. Jesli tak, to co sie dzieje po kliknieciu w NAWIGACJA?
    4. czy urzadzenie laczy sie via USB z komputerem z windows XP
    5. jesli nie, idz do pkt.6 jesli tak, to czy zglasza sie w moj komputer?
    6. zainstaluj ActiveSync i sprawdz wg. pkt. 4
    7. napisz czy ustanowiles polaczenie.

Odpowiedz w punktach wg. pytan.

Sa to niezbedne dane, by prosto i NIEINWAZYJNIE (bez bardzo ryzykownej edycji Rejestru) odblokowac urzadzenie. Po jego odblokowaniu mozesz wgrac np. TCPMP, ktory odtwarza KAZDY rodzaj pliku multimedialnego jaki znajdziesz w Sieci :) Lacznie z rmvb, 3gp i flv.

1
  • #6 12 Maj 2010 22:20
    lolo
    Poziom 9  

marek216 miał rację.
    Windows w nawigacji Vordon 5 '' jest ale trzeba go odblokować. więc dokładna instrukcja jest na tej stronie

http://www.cruser.pl/pobierz_oprogramowanie_nawigacji.html

a w skrócie powiem że pobieramy plik leaderexplorer, wklejamy go na karte SD i w ustawieniach zmieniamy ścieżkę dostępu (zamiast do mapy to do tego pliku leaderexplorer) . nastepnie klikamy na GPS czy mapę nie wiem jak to dokładnie jest i wyskakuje nam windows. ( u mnie jest akurat CE 6.0 ) dalsze wskazówki na stronie

Również wskazówki użytkownika Pontikosa są bardzo przydatne

I wówczas mamy Palmtopa z nawigacją ( osbiście wolę nie uzywać jednego z drugim i właczać windowsa jak to jest potrzebne poniewaz przeszkadza pasek windowsa na dole) pozdrawiam wszystkich Vordonów

0
  • #7 12 Maj 2010 23:14
    Pontikos
    Poziom 38  

Kolego lolo - dobra robota! (zakladajac oczywiscie ze na danym modelu urzadzenia mozna wybrac w konfiguracji plik ktory chcemy uzyc pod ikona "nawigacja" oraz ze chcemy miec Explorera w ktorym znikaja skroty z pulpitu po resecie )

A moze pokusil bys sie o podanie procesow (by resinfo / wrTools odpalone tym samym sposobem) ktore pracuja na tym modelu urzadzenia z oryginalnym oprogramowaniem? Pomoglo by to w napisaniu zaawansowanego skryptu, wylaczajacego zbedne procesy - co przyspieszy prace urzadzenia i pozwoli odpalic np. ladne MENU oparte na pakiecie SystemInformation (jedna z wielu zalet sa trwale skroty)!

0
  • #8 13 Maj 2010 16:39
    lolo
    Poziom 9  

Moj GPS nie chce nic wgrywać do siebie zadnej aplikacji Np activsync, czy kodeków ? wie ktos jak to zrobić ?

1
  • #9 13 Maj 2010 16:51
    Pontikos
    Poziom 38  

Zadaj prosze pytanie w jezyku polskim! :)
    Na niezrozumiale pytania nikt nie zechce odpowiadac.

0
  • #10 13 Maj 2010 17:39
    lolo
    Poziom 9  

Pracuję nad tym jak to zrobić aby system (windows) w nawigacji instalował mi programy które poleciłeś np. TCPMP ponieważ nie chce mi filmów odtwarzać. Do tej pory gdy wrzuciłem plik instalacyjny na karte SD to wyskakuje błąd gdy ze swojego windowsa w PC-ie instaluje go na karte to również wyskakuje Error na GPS-ie przy włączeniu.
    Dysk wewnetrzny mam 50 MB i próbuje to pogodzić jakąs z karta SD ale przez te błędy nic nie mogę zrobić.

1
  • #11 13 Maj 2010 17:55
    Pontikos
    Poziom 38  

1. Dobra zasada jest NIE wgrywac niczego do urzadzenia. I nie mylic pamieci RAM (ok. 64MB) z pamiecia Flash.
    2. jesli juz MUSISZ cos wgrac, JEDYNA dostepna pamiecia jest pamiec FLASH (nie zadne Program Files, czy Windows - do tych folderow sie NICZEGO nie zapisuje.
    3. program TCPMP jest dostepny w sieci w wersji gotowej, ktorej nie trzeba instalowac na urzadzeniu - wystarczy miec go na karcie SD i z niej go uruchamiac.

0
  • #12 13 Maj 2010 17:56
    lolo
    Poziom 9  

a widzisz i tu jest problem bo mi wyskakuje komunikat że windows CE 6.0 nie obsługuje pliku czyli error a mam go gotowego na karcie flash

1
  • #13 13 Maj 2010 18:33
    Pontikos
    Poziom 38  

Nie wiem skad i jaki masz Player TCPMP - Mozesz sprobowac uzyc TEGO: http://chomikuj.pl/gps-service.pl/Software/PLAYER.ZIP
    Wiem ze sprawdzalem go na ktoryms z Gocleverow z WinCe 6.0 i dzialal bez problemu, powinien wiec zadzialac i na Twoim urzadzeniu :)

Ewentualnie, w TYM folderze, masz pelna, legalna, darmowa instalke TCPMP w wersjach na rozne platformy sprzetowe oraz kilka innych playerkow.

0
  • Pomocny post
    #14 20 Maj 2010 10:40
    daniel1979
    Poziom 10  

Witam wszystkich , jako że to moja pierwsza odezwa.

Ja również zastanawiałem się jak oglądać filmy , słuchać muzyki , czy przeglądać zdjęcia , skoro nigdzie nie ma żadnej opcji. Nawigacja miała być ODBLOKOWANA , więc napisałem do sprzedającego. On w odpowiedzi przysłał mi soft do wgrania po którym w MENU pokażą się playery mp3 , mp4 , rmvb i reszta. Odblokowanie windowsa ce6.0 metodą na cePlatformway.exe moim zdaniem jest bezsensowne. Po co mi oglądać bardzo ubogą wersję WM , na której i tak nie mogę zmienić tapety , czy dodać skrótu na pulpicie , bo po resecie i tak będą ustawienia fabryczne. Po wgraniu właśnie tego softu można już korzystać w 100% z tego urządzenia. Ja zamiast ścieżki nawigacji , podałem program Explorer i w nim mogę uruchomić którąkolwiek mapę , czy skopiować plik. Zresztą polecam , spróbujcie sami.

Wgrywacie na własną odpowiedzialność. Tak , aby nikt nie miał do mnie później problemów. Rozpakować Unlocked MP3 end Video Vordon 5' PL.rar hasłem Daniel1979 . Wrzucić pliki na czystą kartę SD i włączyć urządzenie PAMIĘTAJĄC BY BATERIA BYŁA W PEŁNI NAŁADOWANA. Teraz krótkie modły i już możemy cieszyć się nowymi funkcjami naszej cudownej chińskiej nawigacji VORDON.

Link do softu
    Link do cePlatformway & Regedit
    Link do Explorera

Nie wiem dlaczemu po wrzuceniu filmu na serv rozjechała się wizja z fonią sorry.

Widzę , że pobieracie , więc proszę o jakąś opinię. Czy wgrywa się bezproblemowo??

0
  • #15 25 Maj 2010 10:43
    lolo
    Poziom 9  

bezproblemowo wgrało się. Ja wgrałem na kartę z mapą i elegancko wszystko

0
  • #16 28 Maj 2010 19:29
    lestat3s
    Poziom 1  

Witam też mam tą nawigacje vordon i wolałbym mieć odtwarzacz itd w nawigacji niż mieć marny windows ce

mam tylko pytanie jak wgrać tego Unlocked MP3 end Video Vordon 5' PL patcha??

a tak po krótce to moja nawigacja wygląda na jakąś okrojoną bo mam tylko 5 opcji,
    NAWIGACJA, GRY, NARZĘDZIA, USTAWIENIA, STATUS GPS,
    i nie mam bluetooth, zdjęc, filmy, muzyka. Nie mam wogóle tych strzałek do przechodzenia na boki

Dodano po 40 [minuty]:

W sumie to już nie ważne udało mi się wgrać patch ;)

0
  • #17 31 Maj 2010 11:42
    krzysiek80r
    Poziom 9  

"Odblokowanie windowsa ce6.0 metodą na cePlatformway.exe moim zdaniem jest bezsensowne. Po co mi oglądać bardzo ubogą wersję WM , na której i tak nie mogę zmienić tapety , czy dodać skrótu na pulpicie , bo po resecie i tak będą ustawienia fabryczne"

Wystarczy w rejestrze zmienić ścieżki aby gdzie indziej były skróty i po restarcie nic nie będzie znikać.

0
  • #18 31 Maj 2010 16:32
    daniel1979
    Poziom 10  

Niby masz racje. Mnie to nie podnieca. Normalny człowiek wykożysta nawigacje jako nawigacje. Do zabawy z mobilnym windowsem mam MDA III i Compacta , więc CE jak dla mnie to jakby ująć pół mocy w samochodzie.

0
  • #19 31 Maj 2010 21:48
    Pontikos
    Poziom 38  

daniel1979 - masz calkowita racje, wg mnie!

Win CE to w koncu jest PLATFORMA URUCHOMIENIOWA a nie pelen System Operacyjny - niektorzy jednak usiluja lac benzyne lotnicza do Tico (zmiany w rejestrze, pozwalajace na pozostawianie ustawien po resecie, bedace b. czesto przyczyna zwisow tak pogrzebanych - pseudo "odblokowanych" urzadzen, jesli nie trwalych* uszkodzen sprzetu..) i sie dziwia ze nie smiga 180km/h, a nawet muli bardziej niz przed grzebaniem. I mozna sie zaklikac na smierc zeby cos uruchomic. :D

(* - tych, ktorych koszt naprawy przewyzsza wartosc sprzetu.)

1
  • #20 01 Cze 2010 14:31
    krzysiek80r
    Poziom 9  

Osobiście mam mio na wm...
    Chodzi o to że da się co nie co zrobić na wce jak już ktoś najtańsze cacko kupił...

A co kogo z forum podnieca to mnie akurat nie interesuje..

Pozdro

0
  • #21 01 Cze 2010 15:04
    Pontikos
    Poziom 38  

Oczywiscie ze mozna przerobic Tico na Ferrari. Przynajmniej z wygladu.
    To samo dokladnie dotyczy przerabiania urzadzen z WinCE na "palmtopy" - zawsze bedzie to duzo mniej stabilne i duzo bardziej ograniczone urzadzenie.

0
  • #22 01 Cze 2010 15:23
    krzysiek80r
    Poziom 9  

Jak ktoś ma vordona z wince, bo na nic innego go nie stać.
    Nie ma w menu urządzenia opcji oglądania filmów czy słuchania muzyki czy też zagrania w prostą gierke, z powodzeniem może zrobić to na windows ce.

I nie widzę w tym żadnego problemu...

0
  • #23 01 Cze 2010 21:24
    daniel1979
    Poziom 10  

VORDON kosztuje tyle samo co np. mój MDA III. Kupiłem VORDON'a dla 5 calowego wyświetlacza wykorzystanego właśnie w nawigacji , bo jeśli mowa o funkcjonalności to MDK bije go na głowę , tylko , że ma 3,5 cala monit. Więc nie mów mi o cenie. Za tą samą kasę to na Allegro jak dobrze poszukać to Dela 51 już można kupić z dopalaczem grafiki , z procem 624 MHz i będzie chodził jak ta lala. Mówisz tak jakbyś chciał mieć komputer , ale cię na 4x rdzeń , 8GB RAM , 2024MB grafa nie stać , więc kupujesz 286 z Herkulesem i montujesz szybę z plexi i neony i kręcisz go z 25 MHz do 25.1 MHZ a na grafę dajesz Zelmera żeby się nie przegrała w granie Prince of Persje , czy Prehistoryka.

Osobiście "mam" w domu MDA III , MDA Compact , DELL'a x51v i MIO 201a , no i VORDONA. Jeśli ułożysz je w odpowiedniej kolejności pod wzgędem możliwości wykorzystania urządzenia , sam zobaczysz na którym miejscu będzie VORDON i choć nie wiem co byś robił , nie wyskoczy o miejsce wyżej.

ps.1 po wgraniu tego mojego z paru postów wyżej możesz oglądać filmy , posłuchać ulubionej muzyki , czy nawet zagrać w gierkę , nie tylko tą oryginalnie wgraną. Ale widocznie nie czytałeś.

ps.2 niechcący zdradziłem moje dewiacje sexualne. Nie powinienem , przepraszam . Nie powiem co mnie rajcuje :twisted: .

Taki mały offtop zrobiłem.

0
  • #24 03 Cze 2010 16:58
    Quieet
    Poziom 10  

Ok panowie. Wy tu gadu gadu, a ja wykonałem polecenie, rozszerzyłem możliwości mojego Vordona o muzykę, filmy zgodnie z instrukcją daniela 1979. Działa wyśmienicie, tyle że przy okazji aktualizacji oprogramowania straciłem mapę która była standardowo wgrana do urządzenia.
    Zniknęła ścieżka dostępu a próba powrotu do ustawień fabrycznych zmienia tylko parametry głosu jasności itd. Przekopałem wszystkie foldery i mapy nie ma... :( Ktoś pomoże?
    Pozostaa mi nawigacja bez nawigacji? hmmmmmmmmmmmmm

1
  • #25 03 Cze 2010 18:55
    daniel1979
    Poziom 10  

Quieet poczekaj chwile , zaraz wrzuce Tobie mapę , ale tylko polski. Jak miałeś całej europy , to niestety poproś kogoś innego o upload. Daj mi chwilę.

-1
  • #26 03 Cze 2010 19:08
    Quieet
    Poziom 10  

Super! Na Emila dostanę? Daniel, to napisz gdzie to ustrojstwo wsadzić. Przed modyfikacjami działała bez karty. Miałem Europę, ale Polska też super... w końcu teraz w nawigacji mam parę kulek i odtwarzacz MP3 :) Może do wakacji ktoś się ulituje? :D

0
  • #27 03 Cze 2010 19:39
    daniel1979
    Poziom 10  

Proszę ja Ciebie bardzo : TUTAJ masz mapę polski. Niestety ja kupiłem swojego tylko z tą , ale jeśli chcesz coś więcej odezwij sie na PW , to coś Ci pomogę. hasło : Daniel1979. Komentarze mile widziane , jak na elektrodzie tak i na 4sharedzie. Na "Emila" szkoda wysyłać , lepiej jak każdy będzie miał możliwość pobrania. Sorry , że tak długo , ale mam tylko 256 na wyjściu.

0
  • #28 03 Cze 2010 20:02
    Quieet
    Poziom 10  

OK. Zasysam. A teraz pytanie: dlaczego mi ją wywaliło przy modyfikacji softu i jak mam ją załadować? Na kartę w teczce? I ładować przez exprolera?

0
  • #29 03 Cze 2010 20:13
    daniel1979
    Poziom 10  

Wywaliło , bo zmieniło cały soft , czyli system co miałeś. A mapa była wgrana w pamięci ROM. Sam się naszukałem oryginalnej mapy. U mnie to wyglądało bardzo niepokojąco , bo po kombinacjach z rejestrem (w celu odblokowania) , VORDON w ogóle się nie uruchamiał (napis GPS i nic więcej). Byłem wdzięczny paru ludziom za soft który podesłali , dzięki któremu powstał na nogi i moje ciśnienie tętnicze opadło.

Mapa może być na karcie , a możesz ją wrzucić do pamięci wbudowanej. Mało zajmuje (bo jakieś 61MB z hakiem) , a przez to nie jest to idealna nawigacja. Od siebie polecam AutoMape. Na dniach wyszła finałowa 6.5. Ścieżke podajesz do pliku GPS.EXE , w kartotece z tym co ściągniesz i po rozpakowaniu. Jakieś pytania , to pomogę........ jeśli potrafię.......

0
  • #30 03 Cze 2010 20:48
    Quieet
    Poziom 10  

Daniel i tak dziękuję. Działa, choć jest trochę okrojona w stosunku do tego co miałem. U mnie działały np. ostrzeżenia o radarach. Tu jest ta funkcja zablokowana czyli została wycięta... Jeszcze raz dziękuję.

0