Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wolno opadające obroty- Vectra B 1.6 16V

sylwo126 15 May 2010 10:58 8509 5
    sylwo126
    Level 9  
    Witam mam problemy z obrotami przy mojej Vectrze, strasznie wolno opadają zarówno na gazie jak i na benzynie. Jest to bardzo uciążliwe! Przepustnica i silnik krokowy były czyszczone ,nic to nie dało! Miał ktoś może podobny problem.
    stefanM
    Level 17  
    Tylko podłączenie do czytnika da pewną odpowiedź. Jeśli jest to instalacja gazowa drugiej generacji to powodem wolnego schodzenia obrotów jest usterka układu benzynowego. Nadmiar gazu ale tylko wolnego schodzenia na gazie.
    KS2507
    Level 23  
    Kolego prawdopodobnie masz zle ustawioną emulację sondy,jeśli wogle masz emulacje.
    fisto
    Level 18  
    a moim zdaniem silnik krokowy typowa usterka silnika 1.6 16v ale więcej danych prosimy.
    sylwo126
    Level 9  
    Silnik krokowy zmieniałem jakieś 3miesiące temu i nic to nie dało. Ostatnio został wyczyszczony po raz kolejny łącznie z przepustnicą i ciągle to samo! Pod komputer podpinałem i wykazał błąd EGR ale to chyba nie ma wpływu na obroty! Instalacja gazowa jest beznadziejna gdyż to nie jest sekwencja ale na benzynie obroty też bardzo wolno opadają a w trakcie jazdy auto samo dodaje sobie gazu!
    stefanM
    Level 17  
    Może takie objawy w Vectrze dać zużyta sonda lambda. Może też zdarzyć się iż nie pracuje w 100% zakresu spowodowane starzeniem się sondy. Orginalne sondy mają gwarancję na ok 100tys km. Uszkodzenie zaworu EGR spowoduje przejście sterownika w awaryjny tryb pracy a co za tym idzie brak dokładnych sterowań.