Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak uruchomić wzmacniacz audio z monitora belinea

15 Maj 2010 12:56 2450 8
  • Poziom 2  
    witam

ostatnio wymontowałem z monitora belinea 10 30 30 płytkę audio
    niestety nie posiadam żadnego schematu a moja wiedza jest zbyt ogólna by rozszyfrować coś więcej

Ogólne założenie jest takie by z owych elementów zmontować wzmacniacz garażowy do którego można by podpiąć MP3

problem :
    nie znam napięcia jakie trzeba przyłożyć
    oraz sterowanie i czy jest to w ogóle możliwe
    poniżej fot. płytki

Jak uruchomić wzmacniacz audio z monitora belinea Jak uruchomić wzmacniacz audio z monitora belinea
  • Poziom 2  
    po przyłożeniu napięcia 12V i źródła dźwięku zero reakcji oprócz szumów własnych tak więc chyba problemem będzie sterowanie
  • Poziom 31  
    Masz tam LM'ka 4832 więc albo go wysterujesz mikrokontrolerem, albo musisz podpiąć sygnał bezpośrednio pod końcówkę.
  • Poziom 37  
    Mnie to wygląda na dosyć ciekawe 2.1. Sygnał na satelitki wzmacniacz TDA1517 daje około 2x 6W i dolny TDA1519 2x6W zmostkowany na 12W (wyjście SB) na bass.

Szkoda rozwalać cały moduł. Dodając jakiś mały procesor np Attiny 2313 i lcd 2x16 masz całkiem ciekawy wzmacniacz 2.1 z 2 wejściami regulacją basu wysokich głośności i balansu
  • Poziom 2  
    ^^ dokładnie :) dlatego postanowiłem coś z tego wydusić:)

ok tak więc jak go wysterować elementy jakie posiadam są na zdjęciu panel sterujący nie był podpięty bezpośrednio
  • Poziom 37  
    Trzeba sprawdzić gdzie ma wyprowadzone linie sterujące LM4832N jak z zasilaniem i napisać program na jakiś popularny AVR lub poprosić któregoś z naszych elektrodowych programisów i poprosić o napisanie. Linie sterujące masz na nogach 18 i 17
  • Poziom 2  
    wejście na LM jest w tej samej wtyczce to zasilanie
    czyli ogólnie będzie potrzebny dodatkowy laminat
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Autor otrzymał wskazówki, reszta należy do niego.
    Temat zamykam (regulamin p.15 i p.16).