Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie podłączyć zasilanie a gdzie sygnał audio ?

30 Paź 2012 07:32 1434 15
  • Poziom 38  
    Witam !!! Buduje wzmacniacz 14 w na układzie TDA2030. Buduje z tego schematu :Gdzie podłączyć zasilanie a gdzie sygnał audio ?
    Teraz 3 moje pytania.
    1. Gdzie podłączyć zasilanie ?
    2. Gdzie podłączyć sygnał audio ?
    3. Co zrobić z masą ? (podlączyć ja gdzieś czy co ?)
    Najlepiej jakby ktoś narysował na tym schemacie .
    Z góry dziękuje i pozdrawiam !

Acha i jak by mógł ktoś powiedzieć czy ten schemat zadziała :D
    Daje orginalną stronkę : http://edw.com.pl/ea/schem003.html
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Przeczytaj dokładnie opis montażu płytki wzmacniacza.

http://edw.com.pl/ea/schem/tda2030_mont.gif

"Do punktów lutowniczych oznaczonych +Uz i GND należy pdłączyć wyjście zasilacza. Do punktów lutowniczych oznaczonych +Gł i GND należy podłączyć głośnik o mocy znamionowej 30W (lub wiekszej) i impedancji 4W (może być również więcej np. 8W). Do punktów lutowniczych +WE i GND należy podłączyć wyjście urządzenia, którego sygnał ma być wzmacniany. Do punktów lutowniczych potencjometru P1 należy oczywiście podłączyć potencjometr, przy czym jego suwak do punktu lutowniczego 2. W przypadku rezygnacji z montażu potencjometru P1 punkty 1 i 2 należy zewrzeć ze sobą."
  • Poziom 38  
    Tak ale gdzie jest to GND ? Masa ? Ale ktora do ktorej ?
  • Poziom 28  
    Nie wiesz gdzie co podłączyć a bierzesz się za budowę wzmacniacza. Radzę ci najpierw poczytać o podstawach.
  • Poziom 28  
    MrDoimer napisał:
    Tak ale gdzie jest to GND ? Masa ? Ale ktora do ktorej ?

Mógłbyś mi wytłumaczyć (bo piszesz do której) ile tych mas zliczyłeś?
    I ewentualnie je zaznaczyć

No bo chyba zliczyłeś więcej niż jedną?(pisząc do której)
  • Poziom 38  
    Chodzi o to ze jest tutaj 3 masy. Oczywiscie 3 punkty masy. Mi chodzi o to gdzie jest minus od zasilania a gdzie minus od wejscia audio.
  • Poziom 38  
    Mhm rozumiem. Ale jeszcze nie rozumiem gdzie jest minus od zasilania a gdzie minus od wejscia audio.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    MrDoimer napisał:
    Ale jeszcze nie rozumiem gdzie jest minus od zasilania

Połączony z masą.

MrDoimer napisał:
    gdzie minus od wejscia audio.

Nie ma czegoś takiego, ale przewód przewód o którym mówisz połączony powinien być połączony z masą.
  • Poziom 38  
    Mhm mhm. Czyli powinno to wyglądać tak : Gdzie podłączyć zasilanie a gdzie sygnał audio ?
  • Poziom 29  
    Tak, zgadzam się z twoim rysunkiem.
    Nie mogę pojąć dlaczego na wielu schematach symbol masy jest mylony z symbolem uziemienia, ale mniejsza z tym.
    Zabieraj się do lutowania :D

Dodano po 3 [minuty]:

Wzmacniacz prościutki więc jak dobrze zlutujesz to na 100% zadziała.
    Masz już elementy , czy nie potrzebujesz rady jakie moce rezystorów itp.
  • Poziom 38  
    Aha no to super :D Jeszcze mam jedno pytanko. GdyŻ w sklepie elektronicznym wszystko jest oprócz jednego kondensatorka "2200µF 35V" Czym moge go zastapic ?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Może być na np wyższe napięcie, nigdy mniejsze. Możesz dać większy- 3300uf (mała poprawa brzmienia niskich tonów) lub mniejszy 1000uf (pogorszenie niskich tonów).
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Jeżeli są na inne wyższe napięcia od 35V ,czyli 50, 100, to nie przeszkadza, aby napięcie nie było mniejsze od 35 V.
    Jest jeszcze jedno wyjście jeśli się nie mylę to jak połączymy równolegle dwa kondensatory po 1100 µF, to 1100+1100=2200 µF, ale to w ostateczności na 50 V powinien mieć w sklepie , kondensatory na 35 V rzadko są spotykane.
  • Poziom 38  
    Ok dzięki za odpowiedź

Dodano po 8 [minuty]:

Ok działa tylko ma słaby bass :d No ale czego tu się spodziewać ;p Aha i czasami coś przerywa ale zaraz działa :D Dzięki wszystkim za odpowiedzi.