Witam.
Uruchomiłem tego staruszka. Wymieniłem w nim całą końcówkę mocy łącznie z układami CX171. Układy są sprawne. Po pomiarach układy napięciowo mają te same wartości. Tranzystory w końcówce to oryginalne 2SC1986 i 2SA771 produkcji Sankena. Co prawda sekcja wzmacniacza grać gra jako tako lecz pojawia się -1,5V napięcia stałego na lewym kanale przy czym towarzyszą silne szumy typu SZZZZZZZZZZZZZ.Szumy zwiększają się w raz ze zwiększeniem siły głosu. Co prawda da się to napięcie zbić do 0V lecz przy regulacji potencjometrem RT501 pojawiają się silne zniekształcenia dźwięku.
O to co zdążyłem zrobić:
Podmiana układów z miejsca na miejsce nie przyniosła rezultatu
Wymiana oporników 5,6K i 220K w pętli sprzężenia zwrotnego dała zero efektu.
Poprawa zimnych lutów w sekcji regulacji barwy dźwięku dała też zero efektu.
Dodam że barwa dźwięku jest w pętli sprzężenia zwrotnego i ten amplituner nie ma osobnego przedwzmacniacza jedynie dla sekcji phono.
Gdzie szukać usterki?
Załączam Schemat serwisowy amplitunera.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2776317-360.html#5722009
Uruchomiłem tego staruszka. Wymieniłem w nim całą końcówkę mocy łącznie z układami CX171. Układy są sprawne. Po pomiarach układy napięciowo mają te same wartości. Tranzystory w końcówce to oryginalne 2SC1986 i 2SA771 produkcji Sankena. Co prawda sekcja wzmacniacza grać gra jako tako lecz pojawia się -1,5V napięcia stałego na lewym kanale przy czym towarzyszą silne szumy typu SZZZZZZZZZZZZZ.Szumy zwiększają się w raz ze zwiększeniem siły głosu. Co prawda da się to napięcie zbić do 0V lecz przy regulacji potencjometrem RT501 pojawiają się silne zniekształcenia dźwięku.
O to co zdążyłem zrobić:
Podmiana układów z miejsca na miejsce nie przyniosła rezultatu
Wymiana oporników 5,6K i 220K w pętli sprzężenia zwrotnego dała zero efektu.
Poprawa zimnych lutów w sekcji regulacji barwy dźwięku dała też zero efektu.
Dodam że barwa dźwięku jest w pętli sprzężenia zwrotnego i ten amplituner nie ma osobnego przedwzmacniacza jedynie dla sekcji phono.
Gdzie szukać usterki?
Załączam Schemat serwisowy amplitunera.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2776317-360.html#5722009