Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz aktywnego subwoofera 150W jaki głośnik 30cm?

18 Maj 2010 11:21 2812 3
 • Poziom 9  
  witam. mam na oku jeden ze wzmacniaczy do aktywnego subwoofera (z allegro). i pada pytanie jakim głośnikiem 12" (30CM) go napędzic. zeby znośnie to gralo, i czy opłaca sie zawraca głowe tym wzmacniaczem. dane podane przez sprzedajacego:

  Parametry wzmacniacza:
  -Pobór prądu: 300W
  -Moc RMS: 150W/ 4ohm i 100W/8Ohm
  -Wejście wysokopoziomowe i niskopoziomowe (za którymi jest sumator który z sygnału stereo robi sygnał mono dla głośnika w subwooferze)
  -Regulacja głośności
  -Crossover 40-160Hz
  -Przełącznik odwracania fazy
  -Auto on/off (po podaniu sygnału subwoofera automatycznie się włącza a po zaniku sygnału po ok 10min subwoofer przechodzi w stan czuwania)
  -Całość zamknięta w plastikowej puszce dzięki której budując subwoofer nie musimy robić oddzielnej przegrody na wzmacniacz (takie zamknięcie wzmacniacza powoduje że powietrze nie świszcze przez małe szczeliny w panelu przy głośniejszym graniu)

  http://allegro.pl.htm

  głosnik do 150zł.


  Regulamin p.10.11, 15.
  (dj-MatyAS)
 • Poziom 29  
  Na domowe warunki te 150w/4ohm powinno wystarczyć żeby napędzić odpowiednio Stx-a GDN-30-500-4-AP. W tej cenie te panele nie są złe były opisywane na diyadio. Zresztą ostatnio też ktoś o nie pytał w innym wątku . Także jeśli nie potrzebujesz gigantycznych natężeń ten panel do tego głośnika powinien być ok żeby nieźle narobić hałasu. A jakie kolumny ma podpierać ten sbwoofer i w jakim pomieszczeniu grać?.
 • Poziom 17  
  Kolega z forum ma do sprzedania 27-150-8ss
 • Poziom 9  
  patrzac na panel i zaciski dodatkowe - poge podłaczyc 4 głosniki osobno? Sub. ma grac w garazu - gril - coś w stylu -jedna paka to sub. (całkowicie ooddzielony od pozostałych głośnikow) + 2 x średni + wysokotonowy głośnik. tak aby wszystko było w jednym nierozlaczym komplecie a nie osobno ,zeby zaoszczedzic targania wielu częsci całego sprzetu. kolumna z subem i wzmakiem w jednym. jakie głosniki moge załaczyc jako dodatkowe tak aby wyrównac akustyke całego zestawu?


  Regulamin p.10.9, 15
  (dj-MatyAS)