Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento- wymiana bębenka w zamku drzwi prawych

22 Maj 2010 18:23 7119 11
 • Poziom 11  
  Proszę o poradę jak dostać się do zamka w drzwiach w celu wymiany wkładki.
  Ten plastik (boczek ?) trzyma się na jakichś dziwacznych wkrętach.
  Jak się to zdejmuje by dostać się do zamka?
  Dzięki za każdą pomoc.
 • Poziom 29  
  Po odkręceniu wszystkich "śrub" które są widoczne przy mocowaniu "boczka" drzwi wystarczy delikatnie podważyć boczek i kolejno wypinać te plastikowe zatrzaski mocujące boczek do poszycia drzwi. Pozdrawiam!
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Musisz odkręcić plastikowy podłokietnik, ściągnąć korbę od szyby i mieć pod ręką jakiś płaski śrubokręt...najlepiej dwa...tylko owiń je taśmą izolacyjną i musisz na siłę ,,podwadzać" tapicerkę przy zatrzaskach a zobaczysz je odginając tapicerkę i przypuszczam że dosyć mocno będą się trzymać więc nie bój się...jeden śrubokręt wsuń z jednej strony obok zatrzasku a drugi z drugiej i mocno odginaj...znając fiata to i tak kilka zatrzasków pęknie ale i tak można je potem zamontować:)uważaj tylko żebyś nie porysował wokół tapicerki śrubokrętem...
 • Poziom 26  
  Tam się paluchy wkłada a nie śrubokręty owija izolacją. Odrywasz kilka (wystarczy jeden) szarpiąc za schowek i jedziesz po obwodzie. Jak już chcesz być taki elegancki, to zaproponuj mu zestaw specjalny do wyciągania kołków. Tak, to jest porada jak można wywalić tą tapicerkę w 30 sekund zamiast tracić na to 2 godziny. Bo ta płyta, podstawa czy jak to zwać i tak się rozlezie w paru miejscach, choćbyś nie wiem jak się starał. Bo tak to przeważnie bywa, że tworzywo sztuczne z czasem twardnieje, natomiast jakieś płyty paździerzowe z czasem miękną.
 • Poziom 11  
  Dzięki , ale tam jak się zajrzy w te dziury (chyba 3) to zamiast wkrętów trzymających boczek są jakieś "coś" i nie ma to ani na łasko ani na krzyż
  , czym to odkręcić ?
 • Poziom 29  
  Kolego jak ty nawet nie masz takich "narzędzi" to weż lepiej (bez urazy) ale podjedz do kogoś co ma pojęcie jak to zrobić i ma czym to zrobić! Pozdrawiam!
 • Poziom 11  
  Chodzi mi tylko o te dwa dziwne wkręty
  (kołki ?) w podłokietniku który muszę odkręcić ,
  czym to odkręcić ?
 • Poziom 29  
  Te "dziwne" kołki to są łby śrub na klucz imbusowy,i aby je odkręcić musisz kupić zestaw kluczy imbusowych ,albo 1 imbusa o rozmiarze 6 albo 5 ? Dawno tego nie odkręcałem w tym modelu Fiata i nie wiem który rozmiar! Jednak cały zestaw przyda sie tobie do "innych napraw". Ceny takich zestawów zaczynaja sie od 10zł ,także jest w czym wybierać ,ale taki za 10zł do śrub tapicerki ,itp rzeczy raczej wystarczy. Pozdrawiam!
 • Poziom 11  
  Dzięki ,wszystkim , mam jasność , te wkręty rzeczywiście są do kluczy
  nasadowych które cały czas miałem (!) tylko w dziurze nie widziałem
  małego sześciokątnego otworu .
  Pozdrowienia dla technicznej braci !
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Jak kolega znalazł pomoc ,to może już zamknąć temat. Pozdrawiam!
 • Poziom 26  
  Potrzeby lotny moderator z uprawnieniami tylko do zamykania wątków:D
 • Poziom 11  
  Dzięki wszystkim. Okazało się że ja te klucze mam , tylko w dziurze ten
  wkręt wygląda podejrzanie bo nie widać w nim sześciokątnego otworu.
  Thanks everybody.