Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zmienić radio Concert na Alpine w A6

goofydb 03 Cze 2010 12:51 2694 2
  • #1 03 Cze 2010 12:51
    goofydb
    Poziom 2  

Witam Mam Audi A6 z 1999r 1.8T mam w nim oryginalne radio Concert wraz z oryginalną zmieniarką CD. Radio jest jak najbardziej w porządku działa bez zarzutu zmieniarka także, ale jakość dźwięku nie jest zadowalająca więc kupiłem radio Alpine iDA-X200 i do tego bas no i wzmacniacz. I teraz zaczęły się moje problemy (a i dokupiłem przejściówkę na ISO) kłopot mam taki, że jak podłącze radio Alpine to działają mi przednie głośniki a tylne NIE.
    Z przejściówki dwie kostki są takie same a trzecia jest inna i właśnie ona odpowiada za głośniki tylnie i z niej dodatkowo wychodzą 2 przewody RCA (czerwony i czarny)
    i jeden niebieski przewód ale to jakiś styk który powinienem jak przypuszczam podłączyć pod jedną z kości.
    W radiu mam wyjścia RCA na tył, przód, i sobwoofer. czy w takim razie mam podłączyć RCA z przejściówki do radia (na tył) czy do wzmacniacza i potem od niego pociągnąć extra przewody do głośników?? (trochę to nie zbyt wesołe jak dla mnie)
    i gdzie mam podłączyć ten dodatkowy przewód niebieski czy chodzi tu o jakieś napięcie pomiędzy 2 a 4V ?

bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Moderowany przez damiancz:

Pozjadałeś trochę liter - poprawiłem , a na przyszłość polecam klawisz "Pisownia" przed wysłaniem.

• #3 08 Cze 2010 18:54
    goofydb
    Poziom 2  

Wielkie dzięki za linki. Bardzo ciekawe i interesujące. Dowiedziałem się paru rzeczy ale nie do końca. Postaram się zastosować do wskazówek które tam otrzymałem, ale w miarę możliwości proszę o dalsze informacje na ten temat.

Dziękuję Dawid.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson