Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rejestrator CCTV w automacie spozywczym

mekkki 15 Cze 2010 23:29 2718 11
  • #1 15 Cze 2010 23:29
    mekkki
    Poziom 11  

Witam
    Szukam rejestratora o malych rozmiarach ktory bylby zainstalowany w automacie z artykulami spozywczymi. Podlaczone bylby do niego maksymalnie 2 kamery. Zestaw taki bylby przenoszony z automatu do automatu w razie potrzeby. Z uwagi na ograniczona ilosc miejsca w takim automacie rozmiar rejestratora jest bardzo wazny tak jak i jakosc jego rejestracji. Jego szerokosc to max. 20-25cm, najlepiej ponizej 15 cm. Pomyslalem wiec o rejestratorach mobilnych. Jedyne co znalazlem godnego uwagi w sieci to http://www.geovision.pl/produkty/dvr-compact/index.html.. Nie mam zadnego doswiadczenia w rejestratorach mobilnych wiec mam prosbe o pomoc w wyborze. Z gory dzieki za pomoc i wszelkie wskazowki.
    Pozdrawiam

0 11
  • #2 16 Cze 2010 00:29
    Olexy71
    Poziom 20  

pdrxm apera jest wąski. Jak potrzebujesz czegoś malutkiego, to wymontuj elektronikę z obudowy i zrób taki rejestratorek z panelami przednim i tylnym na górze a boxa zmontuj na szerokość płyty głównej. Gotowe obudowy do przeróbki kupisz w sklepach elektronicznych albo zmontujesz wg. własnej fantazji. Będziesz miał problem z gwarancją, ale mus to mus.
    Słyszałem, że w tych automatach się instaluje czasem alarmiki, ale z cctv się jeszcze nie spotkałem.

0
  • #3 16 Cze 2010 07:40
    mekkki
    Poziom 11  

alarmik nie spelni swojego zadania. Z zalozenia chodzi o wylapanie osob ktore wrzucaja do automatu wszystko tylko nie monety, przez co automat sie blokuje i kolejny klient dzwoni z reklamacja, trzeba jechac wyjac z niego rozne smieci. Wtedy przegladamy zdarzenia zgrywamy material i juz jednego delikwenta mamy, zazwyczaj sa to te same osoby ktorym chyba sie nudzi. Z czasem te sytuacje bylby juz sporadyczne wiec zestaw poszedlby do kolejnego automatu. Wolalbym takze gotowy mobilny rejestrator ktory nagra z detekcji i potrzyma nagranie okolo tygodnia. Kiedys widzialem malutki rejestrator mobilny artnixa na dwie kamery ale nie mam juz do niego dostepu. Zastanowie sie nad opcja komputera typu nettop ale z uwagi na male kadry kamer w zupelnosci wystrczylby zwykly rejestrator z dobra jakasia zapisu. Dzieki za wskazowki

0
  • #4 16 Cze 2010 08:09
    dste5
    Poziom 16  

Eltrox oferuje rejestratory mobilne (samochodowe).

0
  • #5 16 Cze 2010 09:21
    Pawel2420
    Poziom 30  

Kiedyś do zbliżonego zastosowania gdzie było znacznie mniej miejsca zrobiłem coś takiego:
    Płytka ma grubość kilku milimetrów. Obraz był zapisywany poklatkowo na kartę SD.
    Kamera miała detekcję ruchu. Jednak czasami w pobliżu przechodzili ludzie więc włączał się zapis. Ponieważ na karcie mieściło się tylko 12-24h nagrania dodatkowo kamera dostawała z wewnątrz sygnały wyłączające ją gdy zapis obrazu nie był konieczny. Tak aby nagranie nie zostało skasowane do czasu pojawienia się serwisanta. Tego typu rozwiązania są znacznie tańsze niż klasyczna kamera + rejestrator obrazu.

0
  • #6 16 Cze 2010 18:35
    todaks
    Poziom 19  

A nie prościej założyć kamerę IP z rejestracją na karcie SD ? Np. FD7160
    opis kamerki

0
  • #7 16 Cze 2010 21:06
    Olexy71
    Poziom 20  

Nie prościej, bo na SD też zapiszesz dzień, góra dwa. A potrzebny jest tydzień.
    Jakimś rozwiązaniem może być kamerka IP z możliwością zapisu na dysk zewnętrzny.
    Taką możliwość da Ci VCC-HD4000P oraz VCC-HD4600P. Jest to jednak wydatek ok. 4 tys. zł.

0
  • #9 16 Cze 2010 22:36
    Olexy71
    Poziom 20  

Te mobilne rejestratory to duży wydatek. Podobny do kamerki IP. I do tego typu zastosowania skłonił bym się bardziej w stronę tej kamerki IP, tym bardziej, że potrzebny jest tylko jeden kanał wizyjny... i jakość zapisu tych rejestratorów pozostawia wiele do rzeczenia. Żaden nie ma pełnego D1 i a klateczek też za wiele nie zapisują.

0
  • #10 16 Cze 2010 22:45
    48h-sklep.pl
    Poziom 13  

witam
    polecał bym ci takie urządzenie
    na karte o pojemności 32 GB

Dodano po 51 [sekundy]:

Bardzo mały rejestrator służący do nagrywania video z audio, oraz robienia zdjęć. Zapis następuje na karcie micro SD (brak w komplecie). Niewielka waga w połączeniu z małymi wymiarami sprawiają, że jest on łatwy do ukrycia i idealny do przenoszenia. Urządzenie można z powodzeniem wykorzystać jako ukrytą kamerę.

Najważniejsze funkcje:

•rejestracja cyfrowego materiału video, audio na karcie pamięci micro SD
    •wykonywanie i zapisywanie pojedyńczych zdjęć
    •zasilanie z wbudowanego akumulatora litowo-polimerowego 450 mAh
    •trzy niezależne wejścia wyzwalające:
    ◦wejście foto włącza zapis pojedynczego zdjęcia
    ◦wejście video włącza zapis audio/video na zaprogramowany czas
    ◦wejście start/stop - włączanie i wyłączanie ręczne
    •ustawiany aktualny czas i data
    •ustawiana prędkość zapisu i rozdzielczość
    •zapis z audio lub bez audio
    •możliwość nadpisywania na najstarsze nagrania przy zapełnieniu karty pamięci
    •ustawiany czas codziennego włączania na określoną godzinę i przedział czasowy
    •sygnalizacja stanu pracy rejestratora za pomocą dwóch diod LED

Dodano po 4 [minuty]:

bo duzego rejestratora nie ma gdzie umiescic, są takze mikro rejestrotory, ale zazwyczaj z pojemnościa do 4 Gb lub 8 GB, ale to za mało

0
  • #11 17 Cze 2010 00:17
    mekkki
    Poziom 11  

Wydaje mi sie ze nagrywanie na karte SD nie wchodzi w gre jesli potrzebuje nagrania w najwyzszej jakosci, czy sie sie myle? Urzadzenie rejestrujace musi byc ukryte, kamera ktora zarazem rejestruje obraz moze byc zdewastowana do tego stopnia ze nie bedzie mozliwosci odtworzenia nagrania. Propozycje kolegow nie sprlniaja tych krtyeriow. Propozycje s6spn6 sa godne uwagi ale czy ida za tym jakies doswiadczenia?

0
  • #12 17 Cze 2010 04:16
    s6spn6
    Poziom 24  

powiem ci tak. jak zamontujesz kamerkę kopółkowa. w automacie ... Za szyba z produktami. lub otwór w automacie a w nim szyba PLEXI... a za nia kamera z Obiektywem szerokokątnym to pamietaj ze ten Użytkownik stoi przed automatem max w odległości 1.5 metra... bo dłuższych rak nie ma ... tutaj chcemy złapać kogoś kto cos wrzuca od otworu i musi to zrobić REKA. co za tym idzie musi być blisko tego otworu wiec i nie potrzebujesz tez nie wiadomo jakiego CUDA !!

powiem tak zadzwoń zapytaj sie jaka jest opcja Wypożyczenia Takiego Rejestratora na testy.. (na pewno wypożycza fortec.pl)

Doświadczenie.. hmm montowałem rejestratory w Samochodach akurat nie takie ja k ci podałem tylko znacznie droższe (wymogi specyfikacji).

koledzy przesądzają z kamerami IP.. przede wszystkim GDZE BYS JA UPCHAL !!...

Najlepiej daj zdjęcia automaty jak jakie masz z zewnątrz i od środka (przedni panel oraz wnętrze) to cos można pomyśleć bo jak znam życie można nawet kupić zwykły jakiś BCS wymontować z niego płytę jak kolega któryś wyżej opisywał taką możliwość i na zwykłych kołkach plastikowych jak do centralek alarmowych do ściany przyczepić ..
    Tam płytki są dość małe w tych rejestratorach obudowy SA durze ze względu na ilość złącz i estetykę.

0