logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki mały rejestrator CCTV do automatu spożywczego? Maks. szerokość 15 cm

mekkki 15 Cze 2010 23:29 3339 11
  • #1 8195001
    mekkki
    Poziom 11  
    Posty: 74
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    Witam
    Szukam rejestratora o malych rozmiarach ktory bylby zainstalowany w automacie z artykulami spozywczymi. Podlaczone bylby do niego maksymalnie 2 kamery. Zestaw taki bylby przenoszony z automatu do automatu w razie potrzeby. Z uwagi na ograniczona ilosc miejsca w takim automacie rozmiar rejestratora jest bardzo wazny tak jak i jakosc jego rejestracji. Jego szerokosc to max. 20-25cm, najlepiej ponizej 15 cm. Pomyslalem wiec o rejestratorach mobilnych. Jedyne co znalazlem godnego uwagi w sieci to http://www.geovision.pl/produkty/dvr-compact/index.html. Nie mam zadnego doswiadczenia w rejestratorach mobilnych wiec mam prosbe o pomoc w wyborze. Z gory dzieki za pomoc i wszelkie wskazowki.
    Pozdrawiam
  • #2 8195153
    Olexy71
    Poziom 20  
    Posty: 327
    Pomógł: 27
    Ocena: 14
    pdrxm apera jest wąski. Jak potrzebujesz czegoś malutkiego, to wymontuj elektronikę z obudowy i zrób taki rejestratorek z panelami przednim i tylnym na górze a boxa zmontuj na szerokość płyty głównej. Gotowe obudowy do przeróbki kupisz w sklepach elektronicznych albo zmontujesz wg. własnej fantazji. Będziesz miał problem z gwarancją, ale mus to mus.
    Słyszałem, że w tych automatach się instaluje czasem alarmiki, ale z cctv się jeszcze nie spotkałem.
  • #3 8195390
    mekkki
    Poziom 11  
    Posty: 74
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    alarmik nie spelni swojego zadania. Z zalozenia chodzi o wylapanie osob ktore wrzucaja do automatu wszystko tylko nie monety, przez co automat sie blokuje i kolejny klient dzwoni z reklamacja, trzeba jechac wyjac z niego rozne smieci. Wtedy przegladamy zdarzenia zgrywamy material i juz jednego delikwenta mamy, zazwyczaj sa to te same osoby ktorym chyba sie nudzi. Z czasem te sytuacje bylby juz sporadyczne wiec zestaw poszedlby do kolejnego automatu. Wolalbym takze gotowy mobilny rejestrator ktory nagra z detekcji i potrzyma nagranie okolo tygodnia. Kiedys widzialem malutki rejestrator mobilny artnixa na dwie kamery ale nie mam juz do niego dostepu. Zastanowie sie nad opcja komputera typu nettop ale z uwagi na male kadry kamer w zupelnosci wystrczylby zwykly rejestrator z dobra jakasia zapisu. Dzieki za wskazowki
  • #4 8195422
    dste5
    Poziom 17  
    Posty: 208
    Pomógł: 5
    Ocena: 46
    Eltrox oferuje rejestratory mobilne (samochodowe).
  • #5 8195567
    Pawel2420
    Poziom 31  
    Posty: 1554
    Pomógł: 136
    Ocena: 101
    Kiedyś do zbliżonego zastosowania gdzie było znacznie mniej miejsca zrobiłem coś takiego:
    Jaki mały rejestrator CCTV do automatu spożywczego? Maks. szerokość 15 cm
    Płytka ma grubość kilku milimetrów. Obraz był zapisywany poklatkowo na kartę SD.
    Kamera miała detekcję ruchu. Jednak czasami w pobliżu przechodzili ludzie więc włączał się zapis. Ponieważ na karcie mieściło się tylko 12-24h nagrania dodatkowo kamera dostawała z wewnątrz sygnały wyłączające ją gdy zapis obrazu nie był konieczny. Tak aby nagranie nie zostało skasowane do czasu pojawienia się serwisanta. Tego typu rozwiązania są znacznie tańsze niż klasyczna kamera + rejestrator obrazu.
  • #6 8197254
    todaks
    Poziom 20  
    Posty: 280
    Pomógł: 31
    Ocena: 24
    A nie prościej założyć kamerę IP z rejestracją na karcie SD ? Np. FD7160
    opis kamerki
  • #7 8197847
    Olexy71
    Poziom 20  
    Posty: 327
    Pomógł: 27
    Ocena: 14
    Nie prościej, bo na SD też zapiszesz dzień, góra dwa. A potrzebny jest tydzień.
    Jakimś rozwiązaniem może być kamerka IP z możliwością zapisu na dysk zewnętrzny.
    Taką możliwość da Ci VCC-HD4000P oraz VCC-HD4600P. Jest to jednak wydatek ok. 4 tys. zł.
  • #9 8198287
    Olexy71
    Poziom 20  
    Posty: 327
    Pomógł: 27
    Ocena: 14
    Te mobilne rejestratory to duży wydatek. Podobny do kamerki IP. I do tego typu zastosowania skłonił bym się bardziej w stronę tej kamerki IP, tym bardziej, że potrzebny jest tylko jeden kanał wizyjny... i jakość zapisu tych rejestratorów pozostawia wiele do rzeczenia. Żaden nie ma pełnego D1 i a klateczek też za wiele nie zapisują.
  • #10 8198306
    48h-sklep.pl
    Poziom 14  
    Posty: 67
    Pomógł: 7
    Ocena: 7
    witam
    polecał bym ci takie urządzenie
    Jaki mały rejestrator CCTV do automatu spożywczego? Maks. szerokość 15 cm
    na karte o pojemności 32 GB

    Dodano po 51 [sekundy]:

    Bardzo mały rejestrator służący do nagrywania video z audio, oraz robienia zdjęć. Zapis następuje na karcie micro SD (brak w komplecie). Niewielka waga w połączeniu z małymi wymiarami sprawiają, że jest on łatwy do ukrycia i idealny do przenoszenia. Urządzenie można z powodzeniem wykorzystać jako ukrytą kamerę.

    Najważniejsze funkcje:

    •rejestracja cyfrowego materiału video, audio na karcie pamięci micro SD
    •wykonywanie i zapisywanie pojedyńczych zdjęć
    •zasilanie z wbudowanego akumulatora litowo-polimerowego 450 mAh
    •trzy niezależne wejścia wyzwalające:
    ◦wejście foto włącza zapis pojedynczego zdjęcia
    ◦wejście video włącza zapis audio/video na zaprogramowany czas
    ◦wejście start/stop - włączanie i wyłączanie ręczne
    •ustawiany aktualny czas i data
    •ustawiana prędkość zapisu i rozdzielczość
    •zapis z audio lub bez audio
    •możliwość nadpisywania na najstarsze nagrania przy zapełnieniu karty pamięci
    •ustawiany czas codziennego włączania na określoną godzinę i przedział czasowy
    •sygnalizacja stanu pracy rejestratora za pomocą dwóch diod LED

    Dodano po 4 [minuty]:

    bo duzego rejestratora nie ma gdzie umiescic, są takze mikro rejestrotory, ale zazwyczaj z pojemnościa do 4 Gb lub 8 GB, ale to za mało
  • #11 8198634
    mekkki
    Poziom 11  
    Posty: 74
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    Wydaje mi sie ze nagrywanie na karte SD nie wchodzi w gre jesli potrzebuje nagrania w najwyzszej jakosci, czy sie sie myle? Urzadzenie rejestrujace musi byc ukryte, kamera ktora zarazem rejestruje obraz moze byc zdewastowana do tego stopnia ze nie bedzie mozliwosci odtworzenia nagrania. Propozycje kolegow nie sprlniaja tych krtyeriow. Propozycje s6spn6 sa godne uwagi ale czy ida za tym jakies doswiadczenia?
  • #12 8198762
    s6spn6
    Poziom 24  
    Posty: 616
    Pomógł: 49
    Ocena: 34
    powiem ci tak. jak zamontujesz kamerkę kopółkowa. w automacie ... Za szyba z produktami. lub otwór w automacie a w nim szyba PLEXI... a za nia kamera z Obiektywem szerokokątnym to pamietaj ze ten Użytkownik stoi przed automatem max w odległości 1.5 metra... bo dłuższych rak nie ma ... tutaj chcemy złapać kogoś kto cos wrzuca od otworu i musi to zrobić REKA. co za tym idzie musi być blisko tego otworu wiec i nie potrzebujesz tez nie wiadomo jakiego CUDA !!


    powiem tak zadzwoń zapytaj sie jaka jest opcja Wypożyczenia Takiego Rejestratora na testy.. (na pewno wypożycza fortec.pl)


    Doświadczenie.. hmm montowałem rejestratory w Samochodach akurat nie takie ja k ci podałem tylko znacznie droższe (wymogi specyfikacji).

    koledzy przesądzają z kamerami IP.. przede wszystkim GDZE BYS JA UPCHAL !!...

    Najlepiej daj zdjęcia automaty jak jakie masz z zewnątrz i od środka (przedni panel oraz wnętrze) to cos można pomyśleć bo jak znam życie można nawet kupić zwykły jakiś BCS wymontować z niego płytę jak kolega któryś wyżej opisywał taką możliwość i na zwykłych kołkach plastikowych jak do centralek alarmowych do ściany przyczepić ..
    Tam płytki są dość małe w tych rejestratorach obudowy SA durze ze względu na ilość złącz i estetykę.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje małego rejestratora CCTV do automatu spożywczego, który pomieści maksymalnie dwie kamery i będzie łatwy do przenoszenia. Wymagana szerokość rejestratora to poniżej 15 cm, a jakość nagrania powinna być wystarczająca do rejestracji zdarzeń związanych z nieprawidłowym użytkowaniem automatu. W dyskusji pojawiają się różne propozycje, w tym mobilne rejestratory od Eltrox oraz kamery IP, takie jak VCC-HD4000P i VCC-HD4600P, które mogą zapisywać na zewnętrzny dysk. Użytkownicy sugerują również modyfikacje istniejących urządzeń oraz zastosowanie kamer z detekcją ruchu. Wskazano na potrzebę ukrycia urządzenia, aby zapobiec jego uszkodzeniu.
REKLAMA