Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Altus 110 (trzeszczy Niskotonowy)

16 Cze 2010 16:32 3467 11
  • Poziom 9  
    Witam kupiłem używane kolumny głośnikowe Altus 110 po regeneracji niskotonowych,używam do nich wzmaka Pioneer A-33 ma 410W.
    Niestety jak podkręcę bassy to jedna z kolumn ma trzeszczący nieprzyjemny dla ucha bass,a gdy lekko głośnik pchnę do środka za stożek to wszystko fajnie gra.
    Nie wiem czym jest to spowodowane głośnik jest dobrze przykręcony a druga kolumna działa bez zarzutów proszę o pomoc.
    Posiadam do nich kable głośnikowe i wzmak na 100% działa poprawnie i jego wyjścia też(nic nie lutowane wszystko w oryginale).
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Jeżeli od strony wzmaka wszystko jest OK, to najprawdopodobnie jest zdeformowana cewka (lub krzywo wklejona), która przy dużych wychyłach trze o nabiegunniki.

Regulamin p.10.9
    (dj-MatyAS)
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Kupiłem kiedyś głośnik źle wycentrowany po naprawie. Objawy - kiedy centralnie wciskałem głośnik to było słychać, że cewka ociera. Kiedy wciskałem membranę pod kątem (niecentralnie) - było ok.

Jeżeli to krzywo wycentrowana cewka może uda ci się odkleić górne zawieszenie od kosza, ustawić centralnie (bez zdejmowania kopułki) i potem przykleić.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Jeżeli to krzywo wycentrowana cewka może uda ci się odkleić górne zawieszenie od kosza, ustawić centralnie (bez zdejmowania kopułki) i potem przykleić.[/quote]

Klej do regeneracji jest tak mocny ,że nawet po 10 latach trzyma bardzo dobrze przez co nie da się go zerwać.
    Trzeba regenerować od nowa.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Fakt, ale zależy jaki klej i jakie jest zwieszenie. Jeśli ktoś użyłby butaprenu, a zawieszenie górne było gumowe, to jest szansa to odkleić, ale przy zawieszeniu piankowym nie ma szans przy żadnym kleju, bo pianka się uszkodzi.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    niko1808 napisał:
    Witam kupiłem używane kolumny głośnikowe Altus 110 po regeneracji niskotonowych...

Proponował bym porozmawiać ze sprzedającym. Chociaż najpierw podepnij odwrotnie zestawy głośnikowe i sprawdź czy ten sam głośnik pracuje nieprawidłowo.
  • Poziom 9  
    Podpinałem je na setki sposobów więc jest to wina głośnika lecz nie wiedziałem co dokładnie jest nie tak i jak to zrobić.
    W najbliższym czasie wypróbuje powyżej proponowane sposoby.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja najpierw wszystko jedno porozmawiał ze sprzedającym. Przecież wiedział o problemie. Naprawy na "własną" rękę, są jednoznaczne z "odpuszczeniem" sprzedającemu.
  • Poziom 9  
    Za te pieniądze co wylicytowałem to i tak mi się opłaca.Bo w najgorszym wypadku to jeden głośnik w jednej kolumnie będzie trzeba regenerować.W wypadku gdy bym miał nie 'odpuszczać sprzedającemu' to pewnie skończyło by się na tym że ja bym odzyskał pieniądze i oddał kolumny,a tego bym nie chciał gdyż w tej cenie ciężko jest znaleźć dobre kolumny w moim mieście(zazwyczaj są droższe i do regeneracji)
  • Poziom 31  
    Przepraszam że się wtrącę. Weź połóż kolumnę płasko na podłodze głośnikiem do dołu i pograj nią trochę. Może po prostu tam " coś" wpadło ?? ja miałem taki przypadek ale w innym dużym głośniku. Ktoś mi dał jako uszkodzony , a ja tak zrobiłem i sie udało !! Zanim pojechał do Tonsila po drugi było po sprawie . Pozdrawiam ! :))
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam. Miałem kiedyś taki sam problem, posiadam te same kolumny. Wyregenerowałem głośniki i wszystko działa do dziś. Uszkodzona była cewka która dawała taki trzeszczący dźwięk. Oddaj do regeneracji i wszystko bedzie OK.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    zamontuj orginaly jesli w obudowie sa te ktore widze na zdjeciu to takie same na bazarku kupisz albo na gieldzie samochodowej dla niektorych wymiana gorniego resoru piankowego to czarna magia a taki mozna kupic na aledrogo i niwiele ingerujac ozywic kolumny bez wymontowywania kosza z obudowy ale sa tacy co bija babze na takich jak ty trudno dales sie zamotac

Kolega poprawi pisownię w swoich postach (nie tylko w TYM temacie), czy mam przyznać nagrodę za łamanie zasad p. 15 i poprawnej pisowni?
    (dj-MatyAS)