Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 2.0 HDi, 2000r. - czujnik prędkości

02 Lip 2010 14:18 7395 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam problem związany z czujnikiem prędkości. Zdiagnozowany problem, czujnik po prostu jest do wymiany. Nie chcę płacić kroci w serwisie, stąd chciałbym chociaż częściowo przyoszczędzić, kupić używkę a znajomy zrobi resztę. Problem jest tylko taki, że o ile wiem jaki to czujnik, bo są one uniwersalne, tak trybiki, zębatki do nich się już różnią w zależności od modelu. Mam więc prośbę, w zasadzie dwie. Czy wie ktoś może jaki to trybik musi być, bądź jest w stanie to jakoś ustalić (mogę podać VIN na pw, jeśli zajdzie taka potrzeba) aaalbo czy ktoś opisze w dwóch zdaniach jak sam mogę to sprawdzić, tzn jak dostać się do czujnika i go wytargać, bo na to też nie mam pomysłu.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    czujnik na skrzyni kostka 3piny [często uszkodzone ] zembatka napędu jest wymienna zostaw starą jeśli dobra
  • Poziom 27  
    przy okazji sprawdz zebatke oraz stan slimaka w skrzyni
  • Poziom 2  
    Witam ponownie!
    Otóż dostałem się do czujnika, zobaczyłem jaka zębatka (17 ząbków, duża średnica, czerwona) - stan czujnika i ślimaka igła. Przemierzyłem sobie kable - 12V jest. Komputer diagnostyczny wskazał, że jest do wymiany to wymieniłem.
    I co? I jajco. Dalej wskazówka prędkościomierza i kilometry ani drgnęły.
    Może jakieś sugestie? Nie pogardziłbym również schematem okablowania, żebym mógł wtyczki po drodze prześledzić.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Zmierzyłem iiiiii jest sygnał na wejściu do wskaźników. Moje badania są nieco upośledzone (miliomomierzem), bo nie chcę się pakować z moim starym oscyloskopem z nieseparowaną masą do samochodu, jeszcze narobię coś głupiego. Niemniej jednak z całą pewnością mogę stwierdzić, że przerwy nigdzie nie ma - sygnaly dochodzą.
  • Użytkownik usunął konto