Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generalny Upgrade Acer Aspire 7720G - Procesor ,Ram, Grafika

MITAR 03 Lip 2010 11:47 19617 36
  • #1 03 Lip 2010 11:47
    MITAR
    Poziom 13  

Co sądzicie o upgrade tego laptopa ?

Aktualnie mam :
    Procesor Core 2 Duo T5750 ( 2.0 Ghz 667 MHz FSB, 2MB L2 Cache )
    Grafikę GeForce 9300M G 256 MB DDR2 64 bit szyna
    3 GB Ram w kostkach 2 GB i 1 GB 667

Mam na ten cel 500 zł ( + 200, 300 zł jak sprzedam stare podzespoły )

Myślałem nad :
    Procesor : Core 2 Duo T7700 ( 2,4Ghz 4MB L2 FSB 800Mhz )
    Grafika : GeForce 9600M GT 512 MB DDR3 128 bit szyna
    Pamięć : 4GB 2x2GB DDR2 800MHz DDR2 PC2-6400

I tu pytanie ...
    Czy płyta główna i zasilacz to obsłuży ?
    Aktualnie mam zasilacz HIPRO 90W który i tak już się bardzo grzeje ( nawet na obudowie jest napisane "Caution ! May become hot" )
    W instrukcji napisali , że obsługuje tylko 667 MHz Ram , aczkolwiek ktoś gdzieś pisał , że działają 800 MHz .
    na http://tinyurl.com/3ypued6 ktoś sprzedaje tego laptopa z Prockiem T9500,
    grafika 9600M GT .
    Nie napisał tylko jakie pamięci tam ma 667 czy 800.

0 29
  • #2 03 Lip 2010 12:04
    Max-Tech
    Poziom 10  

Witam
    a powiedz jeszcze do czego ten laptop ma służyć jaki OS używasz itd.

0
  • #3 03 Lip 2010 12:22
    MITAR
    Poziom 13  

jako "desktop", czyli do wszystkiego w tym do gier.
    Mam Vistę ( z pousuwanymi niepotrzebnymi rzeczami ) oryginał.
    Z aktualnymi podzespołami chodzą generalnie wszystkie nowsze gry na niższych rozdzielczościach.
    Ale chciałem trochę więcej "wyciągnąć" z laptopa.

0
  • #4 03 Lip 2010 12:23
    livex21
    Poziom 22  

Pamięć 800MHz, będzie działać na 667MHz.

Pozdrawiam!

0
  • #5 13 Lip 2010 20:00
    Lukson
    Poziom 32  

Pomysł bez sensu raz ze względu na koszty, dwa na kompatybilność.
    O ile pamięci będą działały to procesor już może nie działać nie mówiąć już o grafice.
    Grafika jest na PCI-e czy zintegrowana na płycie? Z tego co się orientuje to na płycie, więc jak kolega ją wymieni? Co innego jeśli jest na PCI. Kolega myśli, że chłodzenie z 9300 podpasuje i będzie w stanie oddać tyle energii wydzielanej przez 9600GT?
    Procesor też może nie działać. O ile podpasuje w podstawkę o tyle bios może go nie wykryć i nie obsłużyć.

0
  • #6 13 Lip 2010 20:38
    MITAR
    Poziom 13  

Lukson napisał:
    O ile pamięci będą działały to procesor już może nie działać nie mówiąć już o grafice.
    Grafika jest na PCI-e czy zintegrowana na płycie? Z tego co się orientuje to na płycie, więc jak kolega ją wymieni? Co innego jeśli jest na PCI. Kolega myśli, że chłodzenie z 9300 podpasuje i będzie w stanie oddać tyle energii wydzielanej przez 9600GT?
    Procesor też może nie działać. O ile podpasuje w podstawkę o tyle bios może go nie wykryć i nie obsłużyć.

Narazie dokupiłem tylko kostkę pamięci i mam 4 GB w dualu 667 MHz,
    grafika oczywiście na pci-e, generalnie wszyscy mówią , że działa bardzo ładnie 9600M GT na tym laptopie co do procesora to w Australii ktoś sprzedaje tego laptopa z takimi bajerami :
    Code:

* Processor: Intel Pentium Core 2 Duo T9500 processor
        * Memory: 4GB
        * HD Capacity: 1TB (2x 500 GB)
        * Display: 17"
        * Graphics Card: NVIDIA GeForce 9600M GT 512MB
        * Operating System: Windows 7 Ultimate
        * Optical Drive: DVD RW DL
        * Networking: GLAN, WiFi
        * Size (WxDxH): 404 (W) x 298 (D) x 38/43 (H) mm
        * Weight: 3.7 kg
        * Full Specifications:
        * Operating System: Windows 7 Ultimate x64
        * Chipset: Mobile Intel(R) PM965 Express Chipset
        * CPU Section:
        * Microprocessor Full Name: Intel Core 2 Duo processor T9500
        * Microprocessor Manufacturer: Intel
        * Microprocessor Speed (GHz): 2.6
        * L2 Cache (KB): 6 Mb
        * FSB (MHz): 800
        * RAM:
        * Memory Type: DDR2
        * Memory Size (GB): 4GB
        * Hard Disk Drive:
        * Hard Drive Capacity (GB): 2 x 500GB (1TB)
        * Hard Drive Type: SATA
        * Optical Drive:
        * Optical Drive Type: DVD Super-Multi
        * Optical Drive Fitting: Built In
        * Optical Drive Speed Read: 24X CD-ROM, 24X CD-R, 24X CD-RW, 8X DVD-ROM, 8X DVD-R, 8X DVD+R, 6X DVD-ROM DL (double-layer), 6X DVD-R DL (double-layer), 6X DVD+R DL (double-layer), 6X DVD-RW, 6X DVD+RW, 5X DVD-RAM
        * Optical Drive Speed Write: 24X CD-R, 16X CD-RW, 8X DVD-R, 8X DVD+R, 4X DVD-R DL (double-layer), 4X DVD+R DL (double-layer), 6X DVD-RW, 8X DVD+RW, 5X DVD-RAM
        * Display:

* Display Type: Acer Crystalbrite
        * Diagonal Size: 17"
        * Resolution Format: Full HD 720p (1440 x 900)
        * Resolution Type: WUXGA
        * Graphics:
        * Graphic Card Full Name: NVIDIA GeForce 9600M GT 512MB Dedicated
        * Memory: Up to 1280 MB NVIDIA GeForce 9600M GT TurboCache
        * Interfaces:
        * 4 Pin i.LINK (IEEE1394), 400 Mbps: Yes
        * DC in: 1
        * Card reader: 5-in-1 card reader (SD, MMC, MS, MS PRO, xD)
        * Audio out: Yes
        * Audio out Type: Headphone/speaker/line-out jack with S/PDIF support
        * Microphone Jack: Yes
        * RJ-11 Direct Port (Modem): Yes
        * RJ-45 Direct Port (Network): Yes
        * USB Port (quantity): 4
        * VGA Connector for Monitor: Yes
        * Express Card Slot: Yes
        * Express Card Type: ExpressCard/54
        * Battery:
        * Battery Type: 4400 mAh Li-ion battery pack - up to 3-hour battery life
        * Connectivity:
        * Built-in Modem: 56K ITU V.92 with PTT approval8, Wake-on-Ring ready
        * Integrated Wireless LAN: Intel PRO/Wireless 3945ABG (dual-band tri-mode 802.11a/b/g)
        * Ethernet network: Gigabit Ethernet, Wake-on-LAN ready
        * Camera: Yes 0.3MP
        * Multimedia:
        * Intel High Definition Audio compatible: Yes
        * Built-in Stereo Speakers: Yes
        * 3D Surround: Dolby4-certified surround sound system with two built-in stereo speakers
        * Windows Sound System Compatible: Yes
        * TV Tuner: AverMedia A310 Single TV Tuner
        * Features:
        * Special Buttons: Empowering Key, Easy-launch buttons: WLAN, email, Internet, Acer Arcade
        * Supplied Accessories:
        * AC Adaptor: Yes
        * Battery: Yes
        * Power Cord: Yes
        * Bag: Belkin 17" Bag
        * Mouse: Microsoft Bluetooth Mouse
        * Car Charger: Kerio Knight II Universal 90W Auto/Air Power Adapter

Generalnie bardzo dobry jest ten model Acera, dużym plusem jest możliwość podłączenia 2 dysków twardych , aktualnie mam 1 x 250 GB i 1 x 500 GB

0
  • #7 13 Lip 2010 22:55
    livex21
    Poziom 22  

BIOS zawsze można zaktualizować.

Pozdrawiam!

0
  • #8 14 Lip 2010 00:59
    Lukson
    Poziom 32  

Pod warunkiem, że w aktualizacji jest obslugiwany procesor.

0
  • #9 15 Lip 2010 00:10
    ACME CORP
    Poziom 2  

Lukson napisał:

Nawet nie znasz modelu to po co się odzywasz i bzdury piszesz, w service manualu jest wszystko, chociaż po samej nazwie(literka g na końcu)można stwierdzić że grafika jest zewnętrzna, procesor T7700 obsłuży, najpierw zaktualizuj bios do tego na stronie acera Link a potem można wpinac nowego procka i grafikę
    wybierz model a pokaże się bios i sterowniki pod konkretny system.
    Do tej grafiki co chcesz może nie być sterowników u acera,wtedy szukaj na stronie producenta grafiki sterowników pod system który masz.

Do pobrania wrzucam service manuale, tak na szybko bo nie każdy ma czas na grzebanie, ramy mogą być te co kupiłeś, zasilacz w takich lapkach prawie zawsze jest gorący i to normalka, grafy w tej chwili nie potwierdzę ale powinna po aktualizacji biosu pociągnąć, podczas wymiany elementów wyczyść chłodzenie bo w tych laptopach to po pół roku potrafią się robić niezłe kołtuny, grzać się będzie, tak to już jest z tymi acerami ważne aby nie utrudniać im odprowadzania ciepła.

0
  • #10 18 Lip 2010 16:10
    WASP
    Poziom 12  

Gdzie w takim razie tkwi haczyk? Cóż, laptopy projektowane są jako urządzenia z zamkniętą architekturą. O ile technicznie możliwe jest dokonywanie upgrade-ów, w praktyce czasem jest to niewykonalne. Wstawienie istotnych podzespołów - CPU i GPU - o większej wydajności, może spowodować unieruchomienie sprzętu. Najczęstszą przyczyną jest niewydolność układu zasilania a także spadek skuteczności odprowadzania ciepła. Z tego też powodu bios laptopów nie umożliwia (opieram się li tylko na własnych doświadczeniach) overclockingu.
    Jednakże, czasami gruntowny upgrade udaje się, sądzę, że można to zawdzięczać lepszemu zaprojektowaniu i wykonaniu konkretnych modeli laptopów, zwłaszcza jeśli samodzielnie dokona się przeróbki układu chłodzenia.
    Przy okazji - po wymianie GPU spróbuj zastosować sterowniki dołączone do sprzętu, jeśli nie zadziałają, może wystąpić konieczność zmodyfikowania sterowników ściągniętych ze strony Nvidii. Program do modyfikacji bez trudu da się znaleźć w sieci.
    Życzę powodzenia.

0
  • #11 25 Lip 2010 12:27
    _haker_1
    Poziom 32  

Procesor - T7500/T7700, na cos lepszego szkoda marnowac pieniadze
    Grafika - 8600/9600/9650GT
    Ram - Masz
    Zasilacz - Na pewno 90W wystarczy

Pamietaj o nowej pascie termo. Przewaznie nie trzeba aktualizowac biosu (opieram to na moich wlasnych doswiadczeniach - 4 upgrade'y), nawet jesli w info o danej wersji biosu nie byl wymieniony jakis tam model CPU.
    Ja pierw wymieniam hardware i jesli zdarzy sie, ze nie zadziala po prostu przekladam spowrotem stare podzespoly i flashuje bios.

Opinia o braku mozliwosci ulepszania laptopow jest na dzisiejsze czasy troche przestarzala. Bardzo duzo modeli ma grafiki na zlaczu MXM II/III ( a nie PCI-e jak pisza koledzy wyzej) a procesor mozna wymienic chyba w 99% przypadkow - kwestia czy jest to oplacalne finansowo.
    Opinie te oczywiscie podtrzymuja producenci, ktorym ani troche nie zalezy zeby ludzie modernizowali sprzet a raczej sie go pozbywali i kupowali nowy - im czesciej tym lepiej.

Takze wymieniaj smialo jesli nie masz juz gwarancji, bo nic sie stac nie moze jesli sie to robi poprawnie.

0
  • #12 30 Lip 2010 17:56
    356534
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 11 Lut 2011 11:50
    yasiu
    Poziom 10  

Stanąłem obecnie przed tym problemem.
    Padła mi grafika. Przy okazji miałem nadzieję na upgrate na wyższy model.
    Zakupiłem GeForce 9600M GT (poprzednio GeForce 8400M GS)
    Komputer działa, ale w systemie znajduje standartowy kontroler video (zgodny z VGA). Próbowałem wgrać wiele sterowników nvidii najnowszych i starszych, ale system nie rozpoznaje nowej karty. Wgrałem najnowszy BIOS do lapa ver. 1,45 ale to też nie pomogło.
    Zastanawiam się czy jest jeszcze jakaś nadzieja.

0
  • #14 02 Maj 2011 21:55
    adam5x5
    Poziom 2  

mam acer aspire 7720 procek intel T8100 grafika GF 9600M GT

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! 3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
    Proszę poprawić post i wkleić zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]

0
  • #15 07 Cze 2011 17:21
    madainpl
    Poziom 2  

Podepnę się pod ten temat mam ACERA 7720ZG z padniętą grafiko bo
    po włączeniu laptopa pojawia sie czarny obraz ale podświetlenie działa.
    Na zewnętrznym monitorze poprzez VGA obraz jest wyświetlany prawidłowo.

możecie polecić jakoś grafikę którą by obsłużył ...może się coś zmieniło;)
    Z góry dzięki za odp i sugestię;)

0
  • #16 16 Cze 2011 21:52
    TOMEKELE
    Poziom 11  

madainpl - może najpierw sprawdź taśmę co idzie z płyty głównej na monitor lapka.
    U mnie był przerwany jeden kabelek (na zawiasie) , objawy były dokładnie takie same jak u ciebie.

A przy okazji chciałbym zapytać po co jest to drugie wejście obok karty wifi ?? (fotka niżej) . Z początku myślałem ,że to pod moduł bluetooth.

Dobry pomysł z wymiana podzespołów , jaki byłby najlepszy procek do tego modelu ??
    mam teraz proc. T5750, na razie może być. Wrzuciłem 2 x dysk 640 GB i czasami trochę go przymuli.

0
  • #17 21 Cze 2011 09:11
    madainpl
    Poziom 2  

Dzięki za info sprawdzę;) możesz coś więcej napisać jak się do niej dostać ... gdzie najlepiej dokupić itd.
    PS AD FOTKI
    na 12 str SG_AS7720_7720G_BOOK.pdf - Mini Card (TV-Tuner) Socket

0
  • #18 21 Cze 2011 18:27
    TOMEKELE
    Poziom 11  

Sprawa nie jest zbyt skomplikowana.
    1- musisz rozkręcić obudowę matrycy.Śrubki są pod gumkami (fotka).
    Ostrożnie podważ i zdejmij panel przedni.

2- zdjąć obudowę która jest nad klawiaturą : aby to zrobić odkręć 5 śrubek od spodu,2 pod baterią (fotka)

Ostrożnie podważ i zdejmij obudowę(trochę ciężko schodzi są tam dosyć mocne zatrzaski)

Kable idą przy lewym zawiasie.Są owinięte taką taśmą (łatwo zauważyć )
    --------------------------------
    Ja u siebie rozłączyłem i rozkręciłem tę taśmę ochronną z kabelków. Podłączyłem na nowo, z kabelkami na wierzchu "lapka" i "monitor", włączyłem "lapka" i ruszałem każdym kabelkiem z osobna (aż pojawił się obraz). W ten sposób doszedłem do rozerwanego kabla , zlutowałem go , zaizolowałem ,zakręciłem z powrotem w taśmę ochronną i włożyłem całą taśmę na swoje miejsce. Złożyłem wszystko do kupy.

Cała operacja zajęła mi to około 30 min.

Myślę że na allegro można kupić bez problemu nową. Ja nie miałem na to czasu.

--------------------------------
    Przy składaniu "lapka ",przy zawiasie powiększyłem trochę otwór(oryginalny był trochę mały i kaleczył kabel) wyłamując kawałek czarnej obudowy(fotka, trochę widać ).

=====================

0
  • #20 06 Wrz 2011 15:34
    SzymonG72
    Poziom 8  

Witam.
    Jestem posiadaczem Acer Aspire 7720ZG i zmieniłem właśnie procesor na Intel Core 2 Duo T7300 (o ile pamiętam dokładnie model) i pamięć na 4GB w dualu kingstona. Biosu nie flashowałem ale mam zamiar.

Mam natomiast pytanie: jaka mojego grafikę do lapka mogę włożyć? i ew. gdzie w dobrej cenie taką dostanę?

I jeszcze jedna sprawa: w którym miejscu można podłączyć drugi dysk i czy powinienem zmienić chłodzenie do tego lapka?
    Z góry dzięki za pomoc.

0
  • #21 07 Paź 2011 15:55
    Ryb@
    Poziom 9  

Witam
    tez niestety dopadł mnie problem uszkodzonej karty
    da rade tylko podziałać na zewnętrznym monitorze
    szukam jakiegoś następcy i nie wiem na co się zdecydować
    czy ta karta przypasi?
    http://allegro.pl/acer-ati-radeon-hd-4570-512ddr2-mxm-a-fv-gwar-6m-i1812569760.html
    jeszcze biorę ta pod uwagę
    http://allegro.pl/karta-graf-nvida-9600gt-512mb-g96-630-a1-acer-i1850144643.html
    no i ta:
    http://allegro.pl/karta-graf-mxm-ll-nvidia-8600m-gt-512mb-acer-7720-i1860585655.html
    i jak byście mogli to napiszcie czy nie ma jakiejś ściemy w tych aukcjach jeśli chodzi o wielkość pamięci
    zostanie mi jeszcze kwestia podstawki(koszyczka czy jak to sie tam nazywa)
    obecnie mam 8400M GS i będę od niej musiał oderwać ta podstawkę
    i włożyć do następcy
    tylko czym najlepiej zabezpieczyć przestrzeń miedzy podstawka a karta żeby nie poszło jakieś zwarcie
    z góry dzięki

0
  • #22 08 Paź 2011 14:22
    SzymonG72
    Poziom 8  

Z tego co widziałem w swoim lapku, to karte wyjmujesz z podstawki bez zadnych problemów i z wcześniejszych postów widać, że mozna zamontowac GeForce 9600M GT (tez szukam tej karty ale w jakiejs normalnej cenie bo na allegro po 300 zl chodza i wiecej :/ )

0
  • #24 24 Lis 2011 00:39
    emil_betoniarz
    Poziom 9  

Witam. Jestem posiadaczem acera aspire 5720zg po rozbudowie.
    Wymieniłem w nim procesor na 2.0 (1.46 oryginalny), kartę na 9600m gt 1gb, aktualizacja biosu na 1.45. Wszystko działa sprawnie tylko z grafiką jest mały problem. Oczywiście obraz wyświetla (normalnie go użytkuję, gram itd). Sterownik w niej jest starawy nr 256.....
    I tu jest problem jak zaktualizuje na jakikolwiek nowszy to wszystko bierze w łeb.
    Sterownik się zaktualizuje ale po restarcie systemu załaduje bios pokaże się ekran ładowania visty i koniec, ekran mrugnie i "widzę ciemność". System przestaje się ładować. Czy macie jakieś pomysły na to.

0
  • #25 07 Sty 2012 15:58
    SmysA
    Poziom 14  

Witam.

Ja mam też problem z 7720ZG, komputer się zawieszał więc przeinstalowałem system i ku mojemu zdziwieniu działał dobrze do zainstalowania karty graficznej, wówczas win7 pod koniec ładowania wyświetlał blu screen.

Po dwóch kolejnych instalacjach mam tylko ciemność. Jest małe ale, podłączony zewnętrzny monitor nadal działa o ile nie zainstaluję sterowników karty graficznej.

Laptop ma wymienną kartę graficzną GF 8400M GS, a ja mam w posiadaniu kartę radeon HD 3650 i chciałbym ją użyć ale po jej zamontowaniu acer tylko miga białym ekranem.

Czy aktualizacja biosu pomoże?

0
  • #26 07 Sty 2012 16:04
    160101
    Użytkownik usunął konto  
  • #27 07 Sty 2012 16:12
    SmysA
    Poziom 14  

J tą kartę i tą niesprawną (problem się przeniósł ) wkładałem do innej płyty i też chodziła, ale jedna płyta jest z prockiem intela a ta druga z amd, a żeby zamienić płytę i grafike to nie pasują układy chłodzenia.

0
  • #28 07 Sty 2012 16:17
    160101
    Użytkownik usunął konto  
  • #29 07 Sty 2012 17:39
    SmysA
    Poziom 14  

Wiem że to nie problem (znalazłem za 20 zł) , ale pytałem czy aktualizacja biosa pozwoli mi użyć tej grafiki amd w płycie z procesorem intela. b o na stronie asusa jest bios i niema żadnego opisu oprócz informacji że to nie pod ten system operacyjny.

Poza tym chciałbym usprawnić dwa laptopy i zastanawiam się czy czasem to że się nie chce z tą kartą włączyć nie jest winą płyty głównej.

0
  • #30 07 Sty 2012 17:48
    160101
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów