Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień

09 Lip 2010 21:10 6639 5
 • Poziom 22  
  Witam od wczoraj jestem posiadaczem radyjka Alpine CDA 9812 RR . Problem polega na tym iż nie pamięta ostatnich ustawień . Nie chodzi tutaj o żółty kabel od pamięci bo stacje zakodowane cały czas są . Chodzi mianowicie o ustawienia basu , sopranu oraz włączona funkcja Media Expander po wyłączeniu stacyjki wyłączeniu i włączeniu radia również nie jest aktywna . Oraz nie pamięta ostatniej stacji np słucham RMF wyłączam radio wyłączam/załączam stacyjkę włącza się stacja która nawet nie jest zakodowana na liście i co najśmieszniejsze nie zawsze ta sama nie wiem od czego to zależy . Czy te Alpine tak mają ? Nie chce coś mi się wierzyć . Czy trzeba jeszcze jakiś kabelek podłączyć pod + 12 V ? Problemu nie ma gdy cały czas jest włączona stacyjka wtedy radyjko wyłączam włączam i jest tak jak należy . Dziękuje z góry za pomoc ;-)
 • Pomocny post
  Moderator CarAudio
  Zamień żółty z czerwonym w kostce ISSO , bo teraz masz właśnie pamięc poprzez stacyjkę podłączoną zamiast pod "stały plus" .
 • Poziom 22  
  Ok jutro spróbuje bo dzisiaj już ciemnawo . Ale to dlaczego zapamiętane stacje radiowe się nie kasują ?
  PS. Ogarnia ktoś jak te korekty czasowe poustawiać bo mi chyba słoń na ucho nadepnął i ustawiam ale nie wiem jak by było najlepiej :-)

  Dodano po 17 [minuty]:

  Byłem wyciągnąć radio i zrobiłem foto kostki ale za dużo nie widać bo już ciemnawo . Jutro zrobię w lepszej jakości i wstawię a na razie ta za dużo nie mówiąca Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień
 • Poziom 35  
  Ustaw tak zeby tobie sie podobalo a nie komus innemu a jak slon nadepnal ci na ucho to masz ulatwione zdanie :) ... jak nie zrobisz bedzie dobrze ;)
 • Poziom 22  
  Dobra to w późniejszym czasie , teraz sprawą priorytetową jest to aby pamiętał te ostatnie ustawienia . Jak przyjadę z pracy dam znać co i jak.

  Dodano po 41 [minuty]:

  Załączam rozpisane kostki Pytanie czy tak powinno być jak na rysunku
  Kostka od radia

  1 Żółty = podłączenie pod stałe 12 V
  2Czerwony = podłączenie pod 12 V z zapłonu
  3Niebiesko biały = antena trzeba podłączać czy to ma związek aby jak jest wysuwana antena ?
  4 Brązowy do czego służy w kostce od radia i w mojej ?
  Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień

  Dodano po 20 [minuty]:

  EDIT .
  I Chyba coś było grzebane z kostką po głębszym otwarciu i odarciu taśmy izolacyjnej ukazał mi się obraz 3 kable były odcięte a ten zasilający żółty z czerwonym jakoś dziko połączone i co teraz robić ???
  Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień
 • Moderator CarAudio
  Podłączyć zgodnie z manualem ... tam gdzie trzeba musi być podpięty "stały plus" i "plus po stacyjce" .

  Polecam użyć opcji "szukaj" .