Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień

09 Lip 2010 21:10 6639 5
  • Poziom 22  
    Witam od wczoraj jestem posiadaczem radyjka Alpine CDA 9812 RR . Problem polega na tym iż nie pamięta ostatnich ustawień . Nie chodzi tutaj o żółty kabel od pamięci bo stacje zakodowane cały czas są . Chodzi mianowicie o ustawienia basu , sopranu oraz włączona funkcja Media Expander po wyłączeniu stacyjki wyłączeniu i włączeniu radia również nie jest aktywna . Oraz nie pamięta ostatniej stacji np słucham RMF wyłączam radio wyłączam/załączam stacyjkę włącza się stacja która nawet nie jest zakodowana na liście i co najśmieszniejsze nie zawsze ta sama nie wiem od czego to zależy . Czy te Alpine tak mają ? Nie chce coś mi się wierzyć . Czy trzeba jeszcze jakiś kabelek podłączyć pod + 12 V ? Problemu nie ma gdy cały czas jest włączona stacyjka wtedy radyjko wyłączam włączam i jest tak jak należy . Dziękuje z góry za pomoc ;-)
  • Pomocny post
    Moderator CarAudio
    Zamień żółty z czerwonym w kostce ISSO , bo teraz masz właśnie pamięc poprzez stacyjkę podłączoną zamiast pod "stały plus" .
  • Poziom 22  
    Ok jutro spróbuje bo dzisiaj już ciemnawo . Ale to dlaczego zapamiętane stacje radiowe się nie kasują ?
    PS. Ogarnia ktoś jak te korekty czasowe poustawiać bo mi chyba słoń na ucho nadepnął i ustawiam ale nie wiem jak by było najlepiej :-)

Dodano po 17 [minuty]:

Byłem wyciągnąć radio i zrobiłem foto kostki ale za dużo nie widać bo już ciemnawo . Jutro zrobię w lepszej jakości i wstawię a na razie ta za dużo nie mówiąca Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień
  • Poziom 35  
    Ustaw tak zeby tobie sie podobalo a nie komus innemu a jak slon nadepnal ci na ucho to masz ulatwione zdanie :) ... jak nie zrobisz bedzie dobrze ;)
  • Poziom 22  
    Dobra to w późniejszym czasie , teraz sprawą priorytetową jest to aby pamiętał te ostatnie ustawienia . Jak przyjadę z pracy dam znać co i jak.

Dodano po 41 [minuty]:

Załączam rozpisane kostki Pytanie czy tak powinno być jak na rysunku
    Kostka od radia

1 Żółty = podłączenie pod stałe 12 V
    2Czerwony = podłączenie pod 12 V z zapłonu
    3Niebiesko biały = antena trzeba podłączać czy to ma związek aby jak jest wysuwana antena ?
    4 Brązowy do czego służy w kostce od radia i w mojej ?
    Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień

Dodano po 20 [minuty]:

EDIT .
    I Chyba coś było grzebane z kostką po głębszym otwarciu i odarciu taśmy izolacyjnej ukazał mi się obraz 3 kable były odcięte a ten zasilający żółty z czerwonym jakoś dziko połączone i co teraz robić ???
    Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień
  • Moderator CarAudio
    Podłączyć zgodnie z manualem ... tam gdzie trzeba musi być podpięty "stały plus" i "plus po stacyjce" .

Polecam użyć opcji "szukaj" .