Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień

09 Jul 2010 21:10 7047 5
  • Level 22  
    Witam od wczoraj jestem posiadaczem radyjka Alpine CDA 9812 RR . Problem polega na tym iż nie pamięta ostatnich ustawień . Nie chodzi tutaj o żółty kabel od pamięci bo stacje zakodowane cały czas są . Chodzi mianowicie o ustawienia basu , sopranu oraz włączona funkcja Media Expander po wyłączeniu stacyjki wyłączeniu i włączeniu radia również nie jest aktywna . Oraz nie pamięta ostatniej stacji np słucham RMF wyłączam radio wyłączam/załączam stacyjkę włącza się stacja która nawet nie jest zakodowana na liście i co najśmieszniejsze nie zawsze ta sama nie wiem od czego to zależy . Czy te Alpine tak mają ? Nie chce coś mi się wierzyć . Czy trzeba jeszcze jakiś kabelek podłączyć pod + 12 V ? Problemu nie ma gdy cały czas jest włączona stacyjka wtedy radyjko wyłączam włączam i jest tak jak należy . Dziękuje z góry za pomoc ;-)
  • Helpful post
    Moderator of CarAudio
    Zamień żółty z czerwonym w kostce ISSO , bo teraz masz właśnie pamięc poprzez stacyjkę podłączoną zamiast pod "stały plus" .
  • Level 22  
    Ok jutro spróbuje bo dzisiaj już ciemnawo . Ale to dlaczego zapamiętane stacje radiowe się nie kasują ?
    PS. Ogarnia ktoś jak te korekty czasowe poustawiać bo mi chyba słoń na ucho nadepnął i ustawiam ale nie wiem jak by było najlepiej :-)

Dodano po 17 [minuty]:

Byłem wyciągnąć radio i zrobiłem foto kostki ale za dużo nie widać bo już ciemnawo . Jutro zrobię w lepszej jakości i wstawię a na razie ta za dużo nie mówiąca Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień
  • Level 35  
    Ustaw tak zeby tobie sie podobalo a nie komus innemu a jak slon nadepnal ci na ucho to masz ulatwione zdanie :) ... jak nie zrobisz bedzie dobrze ;)
  • Level 22  
    Dobra to w późniejszym czasie , teraz sprawą priorytetową jest to aby pamiętał te ostatnie ustawienia . Jak przyjadę z pracy dam znać co i jak.

Dodano po 41 [minuty]:

Załączam rozpisane kostki Pytanie czy tak powinno być jak na rysunku
    Kostka od radia

1 Żółty = podłączenie pod stałe 12 V
    2Czerwony = podłączenie pod 12 V z zapłonu
    3Niebiesko biały = antena trzeba podłączać czy to ma związek aby jak jest wysuwana antena ?
    4 Brązowy do czego służy w kostce od radia i w mojej ?
    Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień

Dodano po 20 [minuty]:

EDIT .
    I Chyba coś było grzebane z kostką po głębszym otwarciu i odarciu taśmy izolacyjnej ukazał mi się obraz 3 kable były odcięte a ten zasilający żółty z czerwonym jakoś dziko połączone i co teraz robić ???
    Alpine CDA 9812 RR nie pamięta ostatnich ustawień
  • Moderator of CarAudio
    Podłączyć zgodnie z manualem ... tam gdzie trzeba musi być podpięty "stały plus" i "plus po stacyjce" .

Polecam użyć opcji "szukaj" .