Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kasowanie RW

Godzilla 05 Sep 2004 00:42 930 2
 • #1
  Godzilla
  Level 14  
  Mam jedno pytanko. Jeśli kasuję trybem szybiego wymazywania danych w obojętnie jakim programie go nagrywanie to pisze żę dysk jest czysty ale dane fizycznie na nim sa. W jaki sposób takie dane można odzyskac i czy to w ogole jest możliwe. Czekam na opinie! Pozdro:)
 • #2
  wrzaskun
  Level 15  
  1.weź na tą płyte nagraj jakiś duży plik np: film i między 2-5% czasu nagrywania (trzeba uszczelić kiedy nagrywa sie leadin czyli TOC) trzeba wykonać reset kompa, ale zrobić to musisz zanim zacznie wgrywać pierwszą ścieżkę nowych plików bo inaczej kaszana. Poćwicz to najpierw na innych CD. Nero moze być ale inne programy sa lepsze, łwatwiej uszczelić w moment.

  2.cytat "W pierwszym etapie należy zanstalować CD/DVD Inspectora pełnoprawą wersję natępnie CD/DVD Diagnostics wkladamy do napędu CD z niby utraconymi danymi tj. szybkie kasowanie.Teraz ważne raz klikamy na Diagn.a następnie odpalamy Inspectora przed oczami ukaże się otwarty program z wirującą płytą w kwadratowym oknie pozostaje cierpliwie czekać aż w lewej części programu zaczną ukazywać się foldery z utraconymi danymi które to następnie kopiujemy gdzieś na dysk działa na pewno. POWODZENIA"

  3."Użyj programu CD Recovery (chyba firmy Ahead), tam jest opcja ''odzyskaj dane'' - pliki zostaną skopiowane na dysk w formie obrazu ISO. Później nagrywasz ISO na płytkę - i masz pliki z powrotem! "


  dane pobrane z netu
 • #3
  arnoldk_20
  Level 35  
  Pierwsza metoda najlepiej robić to z małymi prędkościami x4 lub wolniej.
  Druga metoda u mnie nie działa