Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy ktoś wie jaki to typ??

ALTON 24 Jan 2003 22:51 2234 8
    ALTON
    Level 38  
    Mam problem z przypomnieniem se typu pewnego polskiego magnetofono wzmaka :D .Znalazłem dziś rano dwie płytki z końcówkami(każda po 10W)i brakuje tranzystorów końcowych(BD354B i C) i paru innych części.I mam problem bo chcę ten wzmacniacz złożyć tylko nie mam schematu by uzupełnić go o brakujące części.Opisze ten magnetofon..może ktoś zna typ tego magneta.Był to radiomagnetofon firmy UNITRA na jedną kasete z końcówką na tranzystorach.Były tam dwie osobne płytki z kanałem L i R.Miały one wystające radiatory z tranzystorami.Płytki te po odkręceniu jednej śróbki płytki te sie odchylały na uchwytach.Magnet.Ten był troche podobny do finezji.miał dwa wskażniki wskazówkowe na panelu.Kasety wkładało się od góry gdzie były wszystkie potencjometry i te wskaźniczki.

Bardzo prosze o pomoc bo szukałem ale sie nie doszukałem :( Albo jak ktoś by mugł w załączniku dać schemacik.

Z góry thanks
    ankuch
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Z tego co sobie przypominam, to Finezja była jedyna w swoim rodzaju, pod względem wyglądu zewnętrznego i nie kojarzę aby jakieś inne magnetofony były robione na podobny styl. W tych czasach niewiele produkowano magnetofonów kasetowych o parametrach zbliżonych do szpulowych (pomijając sprzęty przenośne typu Thompson). Były natomiast produkowane (bodajże w dwóch wersjach) takie "kwadraciaki" kasetowe stacjonarne. Jedna wersja to był "Deck" a druga ze wzmacniaczem, nie pamiętam oznaczenia, coś w stylu MS 5..
    Natomiast jeśli Ci chodzi o samą końcówkę mocy to była podobna jak w ZK 127, ZK 146, ZK 147, też na tych samych tranzystorach końcowych.
    Jeśli Ci na tym zależy, to mogę podesłać, ale to trochę potrwa bo mam schemat w wersji papierowej a skaner "uwalony", będę to musiał zrobić na piechotę i przerobić na *.pdf
    Jak bardzo zależy to pisz.
    ALTON
    Level 38  
    Jak by mozna to poprosze o te schematy.Jestem ambitny i mam zamiar coś z tego zrobić :D
    andy291
    Level 13  
    Było jeszcze coś w tym stylu. Nazywa się M531S (chyba). Tak jak z Finezją, były 2 rodzaje- deck i deck+wzmacniacz.

pozdro
    andy
    ALTON
    Level 38  
    Ok.dzięx :) chyba oto chodzi :D
    brodwars
    Level 11  
    1 wersja m-531s wyposażona w dwa wzmacniacze mono

2 wersja m531sd sprzedawana jako deck (hm, wiadomo bez wzmacniaczy

swego czasu miałem słabość do tych sprzętów
    później w lubartowie próbowano wskrzesić m531
    w postaci plastikowej mydelniczki (trzeszczącej )

po wyprodukowaniu iluś tyś sztuk pomysł padł

ale? m-531s? w fabrycznym stanie? polecam !

teraz gnębię zk-146 -pozdrawiam:) wszystkich
    destro
    Level 11  
    brodwars, ml. temat sprzed pięciu lat. popatrzcie na date :!: